Jedlo a nápoje

Jedlo a nápoje nie sú iba chuťovým potešením, ale sú aj zdrojom energie či prísunu živín. Vhodná strava naštartuje mozog a postará sa o produktívny a úspešný deň. Hľadáte tipy na kvalitné potraviny od výmyslu sveta? Trpíte potravinovými intoleranciami? Či už chcete potešiť svoje chuťové poháriky, alebo hľadáte špeciálne potraviny, tu určite nájdete práve to, po čom pátrate.

Hodnotenia a skúsenosti s jedlom či nápojmi

Máš skúsenosť s jedlom či nápojmi?

Rastlinný nápoj NOT M*LK and so yummy dmBio, 1 l

nikelca  19. dec 2023 Overená recenzia

Výborne nemlieko

Sme rozhodne nadšenci mlieka ale toto rastlinné nás nesklamalo. V prípade, že normálne mlieko nechcem/nemôžem použiť, je toto ideálna voľba.

Panenský kokosový olej dmBio

nikelca  19. dec 2023 Overená recenzia

Výborná voľba

Odhodlala som sa vyskúšať tento olej a rozhodne neľutujem. Super sa s ním pracuje, príjemná vôňa mi dodáva pocit exotiky. Naozaj super 😁

Rastlinný nápoj NOT M*LK and so yummy dmBio, 1 l

zuzu6612  17. dec 2023 Overená recenzia

Výborná chuť

Mlieko je veľmi chutné. Využili sme pri varení pudingu a najmä do kávy. Chuť je jemná, sladká. Výborne sa pije len tak studené z chladničky 🙂

Vajcia z voľného výbehu PIPIDU

strecho  17. dec 2023

Potvrdzujem kvalitu

Potvrdzujem, že naozaj ide o kvalitný produkt.
Chuťovo aj vizuálne.
Aj včera som ich kúpil.

Škorica mletá dmBio, 50 g

simeab  15. dec 2023 Overená recenzia

Medovníčky

Klasika pred Vianocami, medovničky musia byť a bez škorice si ich neviem predstaviť. Má veľmi intenzívnu vôňu a aj chuť. Po upečeni voňal celý byt. Výborná je aj na kávičku.

nikelca  15. dec 2023 Overená recenzia

Do koláča sa neušlo

Mala som tieto hrozienka, že ich dám do koláča. Tak som otvorila vrecko. Pár som si ich dala do úst a boli tak chutné a sladučké, že koláč ani nebolo treba. Vrecko je veľké, hrozienka sú sladké, bez zrniek a tvrdých častí, každý si pochutí.

Kakaový prášok dmBio

Skvelé kakao

Kakao je na pečenie super. Netreba ho ani extra preosievať, nerobia sa v ceste až také hrudky.
Kakao som vyskúšala do dvojfarebnej bábovky a na brownie. Má super chuť.
V kombinácii s kakaovými nibsami sa krásne dopĺňajú. Ak máte rady čokoládové a ešte čokoládovejšie, tak toto je skvelá kombinácia.

Kakaové nibsy dmBio, 200 g

Horké potešenie na rôzne spôsoby

Tieto kakaové nibsy boli pre mňa docela prekvapením.
Sú horké, čo ja milujem. Majú široké využitie, napríklad ako chrumkavá posýpka na raňajkovú kašu (top je za mňa čokoladová DM bio), do brownie, do bábovky, proste na akékoľvek pečenie.
Sú chrumkavé, ale nie tvrdé. Nečakajte sladké kúsky čokolády ako ja. Ale toto je pre mňa ešte lepšia a zdravšia verzia.

Škorica mletá dmBio, 50 g

Na krupičku, do sušienok i perníčkov

Nepoznám nič vianočnejšie ako je vôňa škorice a táto ceylónska je úžasná! Jemná vôňa, príjemná chuť... V pečení, aj len tak na posypanie krupicovej či inej kaše. Určite je trefou do čierneho a to v mimoriadne príjemne veľkom balení. Odporúčam.

Bezgluténová zmes na mrkvový chlieb dmBio, 500 g

Po zmiešaných pocitoch prišlo milé prekvapenie

Hneď na úvod priznávam, že som bola voči zmesi veľmi skeptická a to aj po jej zamiešaní do požadovanej hmoty na pečenie.
Avšak chlebová zmes s hojným množstvom semienok, od ľanových až po mrkvové kúsky, ponúka jednoduchú prípravu a super chuť. Stačí pridať vodu a jablčný ocot (ja som použila ryžový) do zmesi a dôkladne premiešať. Odporúčam pridať soľ, mne osobne chýbala.
Chlieb je úžasný, skvelo chutí s čímkoľvek, či už so slaným alebo sladkým. Ja som ho skúšala s humusom, ale skvele chutí aj s ovocnou nátierkou od DM bio.👌🏻 Určite sme zmes doma nemali naposledy.

nikelca  13. dec 2023 Overená recenzia

Chrumkavá záchrana

Príjemná chuť, textúra všetko. Na pečenie aj ako chrumkanie popri práci ideálne ❤️

Kakaový prášok dmBio

TOPkové kakao

Vôňa, chuť, farba... všetko na jednotku. Ideálne na pečenie aj s mliekom ako kakauko pred spaním. S plnou kakaovou chuťou. Nie je mu čo vytknúť. Kupujem ho pravidelne a nesklamalo ešte v žiadnom koláči či zákusku.

Panenský kokosový olej dmBio

TOP kokosák

Tento kokosový olej kupujem už roky a je super. Na varenie aj pre starostlivosť o telo a vlasy. Reálne mu nie je čo vytknúť. Chuť, konzistencia, použitie.. všetko na 1*

Nie sú pre každého

Ak má človek rád horkú čokoládu, naozaj si na nibsoch pochutná. Ak nie, môže ho ich chuť zaskočiť. Ako doplnok do jogurtu alebo kaše v kombinácií s orieškami, ovocím a vločkami sa osvedčili a za nás je to mňamka.

Mls k TV aj do pečiva

Ja osobne nie som fanúšik hrozienok v pečení, ale ako dobrota len tak na chrúmanie pri TV sú hrozienka úžasná voľba a tieto dmBio nesklamali.

Pšeničná celozrnná múka dmBio, 1000 g

Celozrnná alternatíva bežnej múky

Túto múku kupujem pravidelne. Je skvelá aj bez preosievania, nehrudkuje a výborne sa s ňou pracuje. Podarilo sa vďaka nej aj vianočné pečivo.

Vanilka Bourbon mletá dmBio

Skutočná vanilka

Vôňa ozajstnej vanilky zmenila vianočné pečenie na úplne iný zážitok. Čuchový aj chuťový. Stačí štipka a linecké pečivo má zrazu úplne iný ráz. Správne dávkovanie je trochu alchýmia, ale dá sa odhadnúť postupným pridávaním.

Pšeničná celozrnná múka dmBio, 1000 g

paralela  11. dec 2023 Overená recenzia

Keď už sladko, tak aspoň zdravo

Obávala som sa trošku pečenia z celozrnnej múky, vždy som používala len klasickú hladkú, no táto múka je ideálna na vianočné pečivo. Chuť je výborná, maškrty sú zdravšie. Linecké aj vanilkové rohlíčky sú vláčne a jemné. Určtie sa stane stálicou u nás doma.

Vanilka Bourbon mletá dmBio

paralela  11. dec 2023 Overená recenzia

Vôňa a chuť skutočnej vanilky

Veľmi krásna vôňa pravej vanilky. Vždy pri pečení používam pravý vanilkový cukor a nie vanilínový, no tento vanilkový cukor je TOP.
Intenzívna chuť povýšila chuť vanilkových rohlíčkov na maximum.

paralela  11. dec 2023 Overená recenzia

Výborná pochúťka nielen do pečenia

Hrozienka nie sú presušené, sú vláčne, jemné a majú peknú farbu. Chuť je výrazná. Ideálne ako zdravá maškrta na desiatu, ale aj na pečenie.