Vajcia z voľného výbehu PIPIDU

Vajcia z voľného výbehu značky PIPIDUčerstvé slovenské vajcia, ktoré pochádzajú z farmy Pipihome, ktorej názov je odvodený od názvu vajec Pipidu. Farma sa nachádza v dedine Horné Suroviny pri Senici. Čerstvé a nutrične bohaté produkty, plnohodnotný a bezstresový život sliepok, ale aj podpora lokálnej produkcie boli hlavné podnety pre vznik tejto unikátnej farmy. Pipihome je najväčšia farma s voľným výbehom nielen Slovensku, ale v celej strednej Európe. Za jej vznikom stála snaha zabezpečiť, aby mali sliepky vysoký štandard života, aby sa cítili šťastne ako vo voľnej prírode, a aby bolo o ne nadštandardne postarané. V neposlednom rade, benefitom pre spotrebiteľa je, že vajíčka z takéhoto chovu sú ekologickejšie a prirodzenejšie.

Vajcia z voľného výbehu PIPIDU

Na farme majú sliepočky k dispozícii vyše 15 hektárov zazelenaného voľného výbehu so zimnými záhradami a rôznymi prístreškami, keď si chcú odpočinúť alebo sa skryť pred slnkom. Denne je im poskytovaná najvyššia starostlivosť, farmári sa starajú o ich komfort a bezpečie. Pre sliepky vybudovali halu, kde prebieha znáška, kŕmenie a odpočinok, ako i krytú zimnú záhradu s celodenným prístupom, čo znamená, že nie sú pohybom nijako limitované a môžu ísť na čerstvý vzduch aj v nepriaznivom počasí.

V portfóliu má spoločnosť aj vajcia Pipidu BIO, z najväčšej ekofarmy na Slovensku v obci Húšky.

Vajcia z voľného výbehu PIPIDU

Na tejto farme kladú hlavný dôraz predovšetkým na stravu. Sliepočky sa živia pestrým, kvalitným biokrmivom, ktoré je bohaté na vitamíny a minerály a je pravidelne upravované podľa aktuálnych potrieb sliepočiek (váha, vek, ročné obdobie a pod.). Rovnako je veľmi dôležité, že sliepočky si svoju stravu obohacujú o živočíšnu zložku potravy ako je hmyz, či o rastlinnú zložku, ktorú si vo voľnom výbehu nájdu oveľa ľahšie než kdekoľvek inde.

Čím vajíčka prispievajú nášmu zdraviu?

Vajíčka obsahujú cholín, ktorý pomáha zlepšiť pamäť, náladu, kontrolu svalov a ďalšie mozgové funkcie. V skutočnosti sú takmer dokonalým jedlom. Obsahujú trochu takmer každej živiny, ktorú potrebujete, okrem vitamínu C. Ak by sme nemali čo jesť, na vajciach a nejakom zdroji vitamínu C by sme komfortne prežili.

Vaječný žĺtok obsahuje množstvo vitamínu D (8,3% ODD), životne dôležitej živiny, ktorá prispieva k zdraviu kostí a imunite. Vajcia obsahujú jód a selén, čo sú základné živiny, ktoré naše telo potrebuje na syntézu hormónov štítnej žľazy.

Obsahujú silné antioxidanty, ktoré zabraňujú poškodeniu očí súvisiacemu s vekom. Tieto antioxidanty sa nazývajú luteín a zeaxantín. Pôsobia proti degeneratívnym procesom, ktoré by mohli narušiť váš zrak.

#test_pipidu

Hodnotenia a skúsenosti s vajcami z voľného výbehu PIPIDU

Máš skúsenosť s vajcami z voľného výbehu PIPIDU?
strecho  17. dec 2023

Potvrdzujem kvalitu

Potvrdzujem, že naozaj ide o kvalitný produkt.
Chuťovo aj vizuálne.
Aj včera som ich kúpil.
  • tvar
  • pevnosť škrupiny
  • slovenské
  • farba žĺtka
ruahine  3. dec 2023 Overená recenzia

Spokojnosť

Chuťovo výborné vajíčka. Na obale som nenašla uvedenú veľkosť, bála som sa, že budú maličké, ale boli akurát. Po uvarení natvrdo sa horšie lúpali, čo je však pri čerstvých vajíčkach bežné. Obrovským plusom je, že sú od sliepočiek, ktoré nemusia trpieť v nevyhovujúcich podmienkach. Keďže to je pre našu rodinu priorita a zároveň sa snažíme kupovať čerstvé, kvalitné a lokálne produkty, k týmto vajíčkam sa určite vrátime 🙂.
  • Čerstvosť
  • Lokálny produkt
  • Ťažšie lúpanie

Slovenské vajíčka z voľného chovu

Vajíčka som zahliadla v Kauflande ešte pred testovaním. Neskôr som sa dozvedela, že ich majú aj v Lidli a Kraji. V jednom balení bolo desať vajíčok, z toho trištvrtina strednej veľkosti M a ostatné menšie S. Veľké L v balení neboli. Mala som plány, kde všade ich vyskúšam, ale sme väčšia rodina a nakoniec padli za obeť len torte a chlebíku vo vajíčku. Pevná škrupinka prezrádza, že sliepočky sú dobre chované (zažila som už vajcia, ktoré sa mi rozpleskli v ruke skôr, ako som ich rozbila). Žľtky som čakala trochu oranžovejšie po skúsenosti s domácimi vajíčkami, ale na to, že sú kupované, neboli zlé. Trocha ma zarazila krátka doba spotreby vajíčok. Mali len päť dní do konca minimálnej spotreby, čo sa mi zdalo dosť málo. Možno v obchode majú s lepším dátumom spotreby, to si ešte najbližšie overím. Celkovo vajíčka hodnotím pozitívne, keď budú v akcii, určite ešte kúpim.
  • pevná škrupinka
  • nerozlievajúce sa žĺtky
  • na obale 10 vajec nie je označená veľkosť
  • krátka doba spotreby

Naozaj chutné vajíčka

Pipidu naozaj odporúčam. Veľké, chutné, priam až oranžové žĺtka a voňajúce domáco ako si pamätám u starkej. Žienky moje zlaté, veľmi sa mi páčili tieto vajíčka (nielen mne chutili😉) Dobre sa s nimi pracovalo a chutili nám. Dúfam, že sa firme podarí preraziť na trh a budú ponúkať i naďalej takúto kvalitu.
  • Kvalita
  • Nedostupnosť v bežnom reťazci
maggie20  27. nov 2023 Overená recenzia

Vajíčka PIPIDU odporúčam

Vajcia sú u nás doma veľmi obľúbenou potravinou. Kupujeme rôzne vajíčka v obchodoch, ale čo sa čerstvosti týka, najviac dôverujem našim domácim. Po vyskúšaní Pipidu musím ale naozaj uznať, že sa tým našim vyrovnajú. Majú pevnú škrupinku, voňajú ako tie naše domáce a majú pekne zafarbené žĺtko. Sú super na varenie a pečenie, ale boli z nich chutné aj volské oči v nedeľu na raňajky. A pretože sú také žlté, urobila som z nich aj prvú tohtoročnú dávku vianočného vaječného likéru :)
Ak na ne zasa narazím v obochode, určite ich opäť kúpim.
  • pevná škrupinka
  • žltučké
  • sliepky sú chované vo voľnom výbehu
  • nie sú dostupné vo všetkých obchodoch

Vajíčka z PIPIDU

Chcela by som sa s vami podeliť o moje postrehy k vajíčkam PIPIDU. U nás v okolí som ich nikde v obchode nevidela a už dávnejšie som ich chcela vyskúšať.
Veľkostne pekné M-L, a vo vnútri žltučké ako od "babky". Robila som ich na mäkko, farbu žĺtka uvidíte na fotke...
  • Krásne žlté
  • Čistučké :-)
tamarak17  10. nov 2023

Spokojnosť

Vajicka sme kúpili pár krat a musím povedať, ze nám veľmi chutili. Určite kúpime znovu.
matkamatkova  6. nov 2023

Boli sme spokojní

Zatiaľ sme vajíčka tejto značky kúpili raz a boli sme spokojní,určite ich kúpime znovu.
Hlavné pre nás je,že sú z voľného výbehu a majú krásne žĺtka
Vajíčka sú veľmi chutné
  • Žĺtka
zara1357  31. okt 2023

Spokojnosť

Kúpila som ich 1x( viac som ich potom v predajni už nevidela). Vajíčka mali krásny žĺtok, aj veľkosť bola postačujúca. Hlavný dôvod ich kúpy, bolo to že sú z voľného výbehu- to je pre mňa priorita. A ďalšia vec, že Firma nie je " obrovská" takže naozaj verím tomu, že sliepočky majú kvalitnú stravu a je o ne dobré postarané. Ak ich nájdem v obchode, určite ich opäť kúpim.
sleepyo  30. okt 2023

Zopár tuctov vajec Pipidu už prešlo našou domácnosťou

Keďže pokladám za doležité vyberať potraviny lokálne a kvalitné, v obchodoch vyberám vajcia z voľného výbehu - s označením 1SK… medzi inými v poslednej dobe aj Pipidu.
A nesklamali. Majú dostatočne hrubú škrupinku, žĺtka krásnej farby a užili sme si ich už v nátierkach, koláčoch, palacinkách, praženiciach a iných raňajkových mňamkách, aj ako prílohu k prívarkom. Som spokojná a kupujem ich bez zaváhania vždy, keď potrebujem a sú v ponuke.
  • Slovenská produkcia
  • Konzistencia