Bezkofeínová káva Ebenica Mammie

EBENICA MAMMIE je bezkofeínová káva pre tehotné a dojčiace mamičky, s vynikajúcou chuťou, absolútne bezpečná pre mamičku i jej bábätko a navyše plná zdraviu prospešných látok. Káva, ktorú si môžete pokojne dopriať v každom období života pokojne aj niekoľkokrát za deň. Bez kompromisov v chuti a bez obáv z nežiadúcich účinkov kofeínu.

Káva so 100 % chuťou

Ebenica Mammie je vynikajúca 100 %-ná brazílska arabica s plnou chuťou čokolády, orieškov a karamelu , ideálna na prípravu espressa či cappuccina. Bola vytvorená v slovenskej pražiarni EBENICA COFFEE, ktorá má na konte viac než desiatku medzinárodných ocenení za výnimočnú chuť jej káv. Káva Mammie vznikla na základe chuťových preferencií žien tak, aby prinášala rovnako skvelý chuťový zážitok ako kvalitná kofeínová káva. Ochutnajte ju a posúďte sami.

Čistá a bezpečná

Vedeli ste, že väčšina bežne predávaných bezkofeínových káv je kofeínu zbavená pomocou chemických rozpúšťadiel? Ebenica Mammie je iná. Zrná použité na jej výrobu boli kofeínu zbavené iba pomocou vody, tzv. švajčiarskou vodnou metódou. Vďaka tomu je úplne bezpečná aj počas tehotenstva.

Zároveň si zachováva vysoký podiel horčíka, draslíka, fosforu, vitamínov a dôležitých antioxidantov. V každej šálke tak prináša nielen skvelú chuť ale aj prírodou namiešaný kokteil zdraviu prospešných látok.

7 dôvodov, prečo je káva Ebenica Mammie výnimočná

1. Bola vytvorená na základe chuťových preferencií budúcich mamičiek.
  2. Má lahodnú čokoládovú chuť bez kyslosti.
  3. Je skvelá na prípravu espressa a fantastická s mliekom, napr. v cappuccine.
  4. Je to 100 %-ná brazílska arabica v tzv. specialty coffee kvalite (výberová káva).
  5. Pri jej výrobe sa nepoužíva žiadna chémia, nepridávajú sa žiadne aditíva ani príchute.
  6. Kofeínu je zbavená pomocou vody, tzv. Švajčiarskou vodnou metódou.
  7. Obsahuje extra vysoký podiel zdraviu prospešných látok – vitamínov, minerálov a antioxidantov.
Kde kúpim bezkofeinovú kávu Ebenica Mammie?

Hodnotenia a skúsenosti s bezkofeínovou kávou Ebenica Mammie

Máš skúsenosť s bezkofeínovou kávou Ebenica Mammie?
evanka_j  11. apr 2023

Bezkofeinová káva Ebenica Mammie k nerozeznání od kofeinové

Během těhotenství jsem si občas dopřávala klasickou kofeinovou kávu, ale po porodu během kojení jsem raději přešla na bezkofeinovou kávu. Nejdříve jsem zkoušela alternativu kávy v podobě nápoje z čekankového kořene, ale ten klasickou kávu prostě nenahradí. Dostala jsem tedy možnost otestovat kávu Ebenica Mammie a byla to hned trefa doslova do černého.

Nemám ráda kyselé a hořké kávy, raději si dávám kávy se sladší chutí a ráda si do kávy přidávám i mléko. Ebenica mi sedla na první doušek svým čokoládovým nádechem a plnou chutí, která je k nerozeznání od klasické kofeinové kávy. Dávala jsem ochutnat i příteli a ani ten rozdíl nepoznal. Ebenica má výraznou chuť a i když si do této kávy dám mléko, její chuť zůstane výrazná a je stále cítit.

Cena je sice vyšší, ale kdo si potrpí na dobrou kávu, určitě stojí za to!
  • bezkofeinová káva pro těhotné i kojící
  • nebyly použity žádné chemikálie při její výrobě
  • voní i chutná jako klasická káva
  • plná nasládlá čokoládová chuť
  • vyšší cena
muckom  27. mar 2023

Lahodná a pritom výrazná bezkofeinova káva

Táto bezkofeinová káva má výraznú a plnú chuť.
Zrno bolo tmavšie. Vôňa výborná.
Chuť je plná a lahodná.
Určite ju treba vyskúšať.
Pre tehotné ženy alebo pre tie čo majú iný zdravotný problém ako ja, je to výborná voľba. Nechcem sa vzdať kávy a táto káva je super alternatíva. Chuť je výborná. 👌🏼🔝☕️
  • Plná chuť
  • Výrazná aróma
  • Pekné balenie
  • Bezkofeinova 👌🏼
  • Pekne naplní
dominika_c  26. mar 2023

Bezkofeínová káva pre tehotné a dojčiace, ktorá ulahodí v každom smere

Som kávičkár. Veľký. A vekom čoraz fajnovejší :) Moje chuťové poháriky sú už zvyknuté na kávu kvalitnú, výberovú a dobre upraženú. A nielen môj jazyk, ale aj žalúdok v prípade nekvalitnej či prepálenej kávy protestuje.

Bola som zvyknutá piť kávu často, možno až príliš :) V prvej polovici tehotenstva, ako to už býva, sa moje chute na kávu úplne vyparili. V druhej sa však opäť zjavili. Naplno. Momentálne stále dojčím, a tak má bezkofeínová káva u mňa stále svoje miesto. Dopĺňam ňou v prípade chuti po káve tú kofeínovú, ktorú stále obmedzujem na prijateľné množstvo, čo nekorešponduje s mojou chuťou po káve ;) A nájsť dobrú decaf kávu veru nie je vôbec ľahké. Ebenica Mammie je výborná ako espresso, ale jej plná chuť vynikne aj v kombinácii s napeneným mliekom.

Počas tehotenstva a dojčenia viac dbáme o to, čo jeme a pijeme. Veľkým plusom Ebenica Mammie je metóda, akou sú zrná zbavené kofeínu. Pri bežne predávaných kávach je väčšinou využitá chemická metóda, a to si, predovšetkým v tehotenstvo a počas dojčenia, ďakujem, neprosím. Pri Mammie je použitá takzvaná švajčiarska metóda, kedy je káva dekofeinovaná iba pomocou vody. Vďaka tomu nielen skvele a autenticky chutí, na nerozoznanie od kofeínovej kávy, ale zachováva si aj vysoký podiel zdraviu prospešných látok.

Áno, cena je síce vyššia ako pri iných supermarketových kávach, avšak výberové kávy sa pohybujú v takýchto reláciách. A ja si za kvalitu rada priplatím. Takže tu jednoznačne platí, že radšej kvalitu ako kvantitu. Čo ma však veľmi potešilo, nájdete ju aj v e-shope dm. A tak si ju viem kedykoľvek prihodiť k nákupu.

A čo by ma potešilo? Do budúcna by som prijala aj iné chuťové profily, ovocné tóny či mierne acidnú verziu Mammie :)
  • plná chuť s čokoládovými tónmi,
  • na nerozoznanie od kofeínovej,
  • zbavená kofeínu zdravou, vodnou metódou, nie pomocou chémie ako pri väčšine bezkofeínových kávach,
  • výberová káva,
  • pražená na Slovensku,
  • je dostupná aj v e-shope dm drogerie markt.
  • uvítala by som viac chuťových profilov,
  • vyššia cena, ale ak chcete zdravú, výberovú kávu, v takýchto sumách sa pohybujú.
miriammiroslava  20. mar 2023

Chuť ako pri kofeinovej káve

Keďže som naozaj kávičkár, najradšej mám espresso, ktoré si pripravujem v pákovom kávovare, a teda pri espresse je pre mňa chuť najlepšie porovnateľná. Touto kávičkou som bola milo prekvapená. Chuť je lahodná a nie je chuťovo taká "vodová", ako majú iné bezkofeínové kávy. Naozaj je cítiť plnú chuť kávy, ktorú si môžem vychutnať kedykoľvek počas dňa :) Keďže nejde o príliš acidnú kávu, úplne ulahodila mojím chuťovým pohárikom.
  • Nie je príliš acidná
  • Plná chuť kávy aj napriek tomu, že ide o bezkofeínovú
  • Môžem ju piť kedykoľvek a nemusím sa báť, že nezaspím :)
  • Vhodná ako espresso, capuccino,...
  • Rôzne balenia
konik_testuje  16. mar 2023

Na nerozoznanie od klasickej kvalitnej kofeínovej kávy

Mnohé ženy sa počas tehotenstva stretnú so zmenami chuti a preferencií v strave. Jedným z prvých príznakov tehotenstva bola u mňa strata chuti na kávu. Len tak, zo dňa na deň. Môj milovaný nápoj, bez ktorého som ešte pred nedávnom nedokázala začať deň alebo dať pomyselnú bodku za dobrým obedom, mi zrazu vôbec nechýbal. Ba čo viac, ani mi nechutil. Po potvrdení, že pod srdcom nosím malého človiečika som sa aj tešila, že so svojou malou závislosťou nebudem musieť bojovať a kávu si proti vôli odopierať. Moja radosť však netrvala dlho. Tehotenské chute sú premenlivejšie ako aprílové počasie. Po odznení nevoľností v prvom trimestri som sa nedokázala kávy nabažiť.

Bolo mi jasné, že budem musieť nájsť alternatívu ku kofeínovej káve, pretože ten preniká k dieťaťu cez placentu a to nie je to, čo by som chcela. Nebola to jednoduchá cesta. Pretože mám rada kvalitnú kávu. Bezkofeínové kávy so supermarketu boli slabé, nevýrazné, akoby bez chuti. Ebenica Mammie si ma získala na prvý dúšok. Jej chuť bola výrazná, sladkastá, jemne čokoládová, krémová, no nie kyslá. Presne podľa môjho gusta. Trúfam si povedať, že na nerozoznanie od klasickej kvalitnej kofeínovej kávy. Výborne chutí ako espresso alebo s napeneným mliekom ako cappuccino. Aby sme si to doma zjednodušili, na bezkofeínovú kávu prešiel aj manžel, ktorému táto „tehulkovská“ káva taktiež chutí. Ebenica Mammie možeme vrelo odporučiť.
  • bezpečná pre mamičku i bábätko, aj počas tehotenstva
  • vynikajúca chuť
  • výberová kvalita
  • 100 %-ná brazílska arabica
  • bez chémie, aditív, príchutí
  • vysoký podiel horčíka, draslíka, fosforu, vitamínov a dôležitých antioxidantov
  • tri veľkosti balení
  • vyššia cena