Panenský kokosový olej dmBio

Panenský kokosový olej dmBio, 620 ml je lisovaný za studena a má jemnú arómu šťavnatého kokosového orechu. Patrí k rastlinným olejom s vysokým obsahom nasýtených mastných kyselín, ktoré si do 25°C udržiavajú tuhú konzistenciu. Pri vyššej teplote je tekutý.
Vhodný ako prísada do pokrmov, ale tiež ako kozmetikum – prospieva pokožke.

Kde kúpim panenský kokosový olej dmBio

Hodnotenia a skúsenosti s panenským kokosovým olejom dmBio

Máš skúsenosť s panenským kokosovým olejom dmBio?
nikelca  19. dec 2023 Overená recenzia

Výborná voľba

Odhodlala som sa vyskúšať tento olej a rozhodne neľutujem. Super sa s ním pracuje, príjemná vôňa mi dodáva pocit exotiky. Naozaj super 😁

TOP kokosák

Tento kokosový olej kupujem už roky a je super. Na varenie aj pre starostlivosť o telo a vlasy. Reálne mu nie je čo vytknúť. Chuť, konzistencia, použitie.. všetko na 1*
  • Široké spektrum použitia
vtaca  11. dec 2023 Overená recenzia

Môj obľúbený olej

Vždy som skúšala novú značku kokosového oleja, až kým som pred rokmi nenarazila na tento produkt. Zostala som mu verná, lebo je naozaj kvalitný a zároveň cenovo dostupný. Používam ho do pečenia, pri varení exotických jedál, do dezertov, ale tiež na masáž a odličovanie :)
  • Kvalitný výrobok
  • Prirodzená vôňa
lenkaajko  10. dec 2023 Overená recenzia

Lahoda pre bruško

Neviem ako vy, ale ja milujem baštit kokosový tuk len tak na lyžičku. Tento som otvorila a povedala si skúsim. Na moje prekvapenie je tak skvelý, že som za 3 dni vyjedla pol flaše😄 a potom som skúsila s ním topiť aj čokoládu. To úplne milujem, pretože dokonale ochutí tú moju najobľúbenejšiu horkú 71%.
V najtuhšom stave z chladničky je ako zmrzlinka, pri izbovej teplote je ako nastrúhaný kokos, ktorý keď vložíte do úst začne sa rozplýva a v tekutej forme pod lievancami - jedna báseň😊
Už teraz ho milujem a ten Vám môžem testovať nonstop😄
Pridávam si ho aj do kávy a moja dcérka ho vyjedá ako ja lyžičkou len tak. Dokonca si ním občas aj zuby umývam😉
  • Skupenstvo
  • Rozplývanie na jazyku

Všestranný kokosový olej

Kokosový olej DM bio je možné využívať na pečenie aj varenie. Pokojne aj na slano.
Olej má príjemnú konzistenciu, čiže sa v pohode vyberá zo skla. Má jemnú, ani nie veľmi výraznu vôňu.

Použila som ho pri príprave bábovky do cesta, aby nebola suchá. Dodalo jej to lahodný, mierne kokosový nádych.
  • Primeraná vôňa
  • Široké využitie
jese1  9. dec 2023 Overená recenzia

Kokosový olej

Kokosový olej z DM používam často, ale nie v kuchyni. Synom sa vďaka genetickému ochoreniu tvoria vo vlasoch hrubé nánosy kože a práve kokosový olej je ideálny na ľahké vyčesávanie. Ale pri testovaní som tento olej používala pri varení a bola som milo prekvapená 😊. Robila som palacinky - jednoducho sa naberal, nebolo treba ho nejak špeciálne zohrievať aby šiel nabrať, stačila mu izbová teplota. Palacinky boli lahodne chrumkavé a pochutili sme si celá rodina :)
  • Jemná vôňa

Palacinky na kokose

Každé dieťa zbožňuje palacinky a tie moje nie sú výnimkou. Vždy sa im snažím palacinky urobiť trochu iným štýlom. Tento krát sme vyskúšali opekať palacinky na kokosovom oleji a musim povedať, že to bol úspech. Ľahko sa naberal na lyžičku aj bez predošlej prípravy, čo sa často nestáva. Väčšinou musím kokosový olej nechať odstáť alebo nejako zohriať, aby sa dal naberať, no tento išiel hneď a jednoducho. Chuťovo bol výborný a palacinky na ňom opečené boli ešte lepšie. Budem ich robiť už len takto 🙈
  • Ľahko sa naberá
  • Výborná chuť
greta123  5. dec 2023 Overená recenzia

Kokosový olej

Kokosový panenský olej DM je veľmi kvalitný. Používam ho na varenie, pečenie, na čokoládové polevy a tiež je z neho fantastická ľadová čokoláda, (na foto) do ktorej idú iba dve ingrediencie a to kokosový olej a čokoláda. Výborná rýchla pochúťka!
Jeho jemná vôňa a kvalita mi veľmi vyhovuje. Musí sa skladovať v chladničke, inak by bol tekutý.
Môžem ho len odporúčať!!!
Skúsila som aj na ruky, nakoľko mám veľmi suché a je super.
  • Bio kvalita
  • Cena a kvalita
  • Všestranné využitie
  • Nevýrazná vôňa
  • Výborná konzistencia
tradaaa  4. dec 2023 Overená recenzia

Kokosový olej

Kokosový olej používam pravidelne ako alternatívu masla kvôli potravinovej intolerancii. Tento panenský olej má jemnučkú vôňu, je tuhší ak skladujete v chlade ale rýchlo zmäkne už pri miernom zahriatí.
Používam ho do mojich obľúbených tekvicových lievancov, do cookies a ideálny je do čokoládovej polevy, najlepšie ak skombinujete s kokosom ako napr. pri zákusku Siedme nebo (na foto)
Využitie nájde aj u slaných jedál, keďže špecifická kokosová vôňa je u tohto oleja naozaj veľmi jemná.
  • Bio kvalita
  • Panenský
  • Všestranne využiteľný
  • Takmer nevonia
  • Rýchlo zmäkne
  • Dobrý pomer kvality a ceny
renca1992  18. nov 2023

Veľká spokojnosť

Pomer kvalita/cena za mňa určite 1.
  • Kvalita a cena
veroena  21. dec 2022

Coco oil

Jemná vôňa, vysoká kvalita:).
Oceňujem, že je tuhší a stačí mi z neho lyžička.
Pridala som do vajíčkových muffinov a aj palacinky sa dobre vypekali.
  • Nevýrazná vôňa
  • Tuhý
  • Kvalita
  • Veľké balenie
miriammiroslava  19. dec 2022

Kvalitný olej na všestranné použitie

Perfektný olej na akékoľvek varenie. Vyhovuje mi, že necítiť výraznú vôňu kokosu, čiže ho môžem používať aj na prípravu slaných jedál. Neprihára, ak je dlhšie na panvici.
  • Nemá výraznú kokosovú vôňu
  • Na všestranné použitie
  • Neprihára
wudz  10. dec 2022

Jemný a voňavý

Kokosovému oleju moc neholdujem, tak som bola trochu skeptická. Príjemne ma však prekvapil - je voňavý, ľahký, jemný... Pridala som ho k čínskym rezancom, s jeho pomocou som rozpustila čokoládu na polevu a skúsila som ho dať aj do koka sušienok miesto masla - tam však odporúčam stále dávať trochu masla, mne sa osvedčilo pol na pol maslo a kokosový olej, pretože bez masla boli sušienky dosť sypké.
Z celej testovačky ma tento olej prekvapil najviac a určite mu zostanem verná.
  • Jemný
  • Aromatický
  • Skvelá konzistencia
xxyy  10. dec 2022

Univerzálny kokosový olej vhodný na čokoľvek

Kokosový olej používam odkedy som ho objavila v predaji na našom trhu. Jeho využitie je asi najlepšie zo všetkých olejov. Krásne hydratuje pokožku, hlavne v lete po opaľovaní, ale taktiež aj na popraskanú kožu je vynikajúci. Dá sa použiť aj na masáž. Alebo domáci peeling :) Kto ešte nevyskúšal, dobrý je aj na rozštiepené končeky vlasov. Stačí malinké množstvo v ruke nechať rozpustiť a iba votrieť do vlasov. A možno neviete, že si poradí aj s vodeodolnou špirálou pri odličovaní. Toto je olej, ktorý musíte mať, nahradí vám mnoho iných produktov. Takže jeho cena je primeraná vzhľadom k úžitku, ktorý poskytuje.
Mám rada práve tento DM bio, pretože má veľmi jemnú vôňu a chuť, takže pri vyprážaní, varení a pečení ho nie je cítiť a môžete ho tak ľahko nahradiť, nikto nič nespozná. Je to zaručene zdravšia forma pre vysoký obsah nasýtených tukov.
Používam ho hlavne pri pečení palaciniek, dodá im vynikajúcu chuť a nepripaľujú sa. Taktiež je super na vymastenie všetkých plechov na pečenie, skla. Každý chlebík, či bábovka sa mi pekne vyklopí. Dezerty a koláče majú lahodnú chuť.
  • Kvalitný kokosový olej
  • Nevtieravá jemná vôňa
  • Lahodná chuť, jemná, nie moc kokosová
  • Vhodný na pečenie, varenie
  • Jemná konzistencia, vhodný aj na kozmetické účely
  • Dobrá veľkosť balenia
  • Do 25C tuhý, čo oceňujem
mojmacik  6. dec 2022

Palacinky, aké ešte neboli

Nepatrím medzi spotrebiteľky bio produktov z obchodu, ale keďže bola možnosť, skúsila som. Testovala som nie ja, ale manžel (u nás robí palacinky len tatík). A poviem vám, vždy sa po nich zaprášilo, ale teraz bolo po nich rýchlosťou svetla. Panvicu sme jemne potreli bio kokosovým olejom. Nie len nevtieravá jemná vôňa v kuchyni ale aj chuť, jednoducho to pridalo palacinkám úžasnú, síce len jemnú, no lahodnú chuť kokosu. Určite odporúčam. Okrem iného som ho pridala aj do bublaniny a opäť nesklamal. Žiaľ kobylky zaútočili a fotka sa nestihla ani urobiť.
  • Jemná konzistencia
  • Príjemná nevtieravá vôňa
  • Lahodne dochutí sladké jedlo, múčnik
  • Poslúžil aj ako balzam na pery 😉
mims_28  6. dec 2022

Pečenie

Olej som využila na potretie janského skla v ktorom som vianočku piekla, keďže mi došiel papier na pečenie. Musím povedať, že na prekvapenie sa vianočka vôbec neprilepila o sklo. Má perfektnú vôňu.
irenagulassiova  5. dec 2022

Kokosový zázrak

Zbožňujem kokos a všetko kokosové: vôňu, chuť ... Po otvorení som bola prekvapená úžasnou vôňou tohto oleja. Popravde som mala chuť zaboriť doň lyžičku a jesť. Vyskúšala som ho pridať namiesto oleja a smažiť na ňom kuracie mäso. Mäso chytilo príjemnú sladkastú chuť a skvelú vôňu. Rozhodla som sa ho dať do šuhajd. Čokoláda rýchlo stuhla v chlade a skvele chutili. Tak isto som ho pridala všade, kde som potrebovala čokoládu na stuhnutie. Okrem varenia je super aj na pokožku a taktiež ako ochranný balzam na končeky vlasov . Za mňa super produkt.
  • Úžasná chuť
  • Skvelý pomocník v kuchyni
  • Zdravá náhrada oleja
oxiba  5. dec 2022

Príjemne prekvapil, skvelý do čokoládových polev

Panenský kokosový tuk ma naozaj príjemne prekvapil. Vynikajúco sa hodí do čokoládovej polevy, veľmi ľahko sa rozpúšťa, následne sa poleva vynikajúco krájala a nelámala. Použila som ho v kombinacii s horkou ako i mliečnou čokoládou. Mliečnej poleve dodal zaujímavú exotickú "bounty" príchuť a poleva mala pekný lesk. (Torta je v prepravnom obale - išli sme gratulovať)
Použila som ho i do lieskovcového čokoládového krému - kvôli ľahšej rozotierateľnosti.
  • Príjemná ľahká kokosová vôňa
  • Jemná konzistencia
  • Skvelý do tortových a koláčových polev
  • Pekné balenie
24seli  3. dec 2022

Jemný kokosový olej

Použila som ho pri pečení zdravšej verzie medovníčkov. S olejom som veľmi spokojná. Na rozdiel od niektorých iných má veľmi jemnučký nádych chute, čo ho umožňuje použiť či nasladko, ako aj naslano aj pre ľudí, ktorí takéto oleje neobľubujú alebo na ne nie sú zvyknutí. Konzistenciu má skvelú, cesto som mala super vláčne a až toľko nelepilo ako predošlé roky, keď som piekla s inou značkou.
  • Jemnučká chuť
  • Hladká konzistencia
mystisch  26. nov 2022

Pomocník na veľa spôsobov, od kuchyne po kúpeľňu

Tak toto je vec ktorú musite mať. Tak nádherná jemná vôňa. Chuť, ktorá dodá exotický nádych.

Ja pridávam všade, či do varenia, či do pečenia, či si natriem ruky, telo... nestíhame kupovať 🤣

Skúšala som s ním piecť oblátky, mňamková jemná kokosová chuť, deti chodili a chrúmali, nevedeli sa zastaviť.
  • Kvalita
  • Potrebujeme väčšie balenie
evi5888  7. nov 2022

Úžasný olej

Používame ho už dlhodobo a pravidelne či v kuchyni alebo ako masazny či telový olej.
Úžasne prevonia sladké dezerty ako aj ozvláštni slanú variantu pokrmov.❤️😍
  • Všestranné využitie
diduska777  7. nov 2022

Milujem ho…

Úžasný, jemný, voňavý, taký je tento bio kokosový olej.
  • V teple ruky sa nádherne roztápa a dá sa použiť naozaj na čokoľvek, od čokoládových pralinkiek až po horúcu masáž :) je proste všestranný a úžasný. Milujem tu vôňu