Zlé životné rozhodnutia

25. mar 2024

Mam 27 rokov no pocit ako keby som si pokazila zivot:( s muzom som sa stretla pocas strdnej skoly a hned po skole sme sa zobrali, on vted yuz robil tak nam rodina pomohla financne so svadbou. Odisli sme do najmu kusok od nas do mesta a konecne sa mi podarilo najst pracu v administrative kedze mam len SS. Ale byt bol maly a proste sa nam tam nepacilo tak sme sa dohodli s mojimi rodicmi ze prenechaju cast zrahrady a tam psotavime dom, co mi prislo super. Tak sme dostali hypoteku a zacali stavat, vela pomohli rodicia aj finanacne aj co sa stavby tyka tak to islo rychlo, no v praci som skoncila tak sme isli naspat k rodicom byvat lebo nemalo zmysel ostavat v byte. Neskor som zistila ze som tehotna tak som pracu prestala hladat, zial mi nevysla materska. Zili sme skromne ale tak sustredili sme sa na ten dom, halvne muz. Starala som sa o dieta u rodicov ktory pomohli, muz bol v praci alebo robil na dome, netravili sme vela casu spolu. Po cca 2 rokoch sa narodila dcera a neskor sa uz aj dokoncil dom tak sme sa oknecne don nastahovali. Ono potom ked uz sme mali prve dieta uz som si zacala uvedomvoat ze to nie je take ruzove a sme teraz prikovany k domu v casti obce kde nic nic nie je, najblizsi obchod skoro 10 min autom a praca naokolo ziadna. Dtarsie dieta nemam v skolke lebo ho tam nemam ako vodit, muz ma auto ale to potrebuje do prace ja nemam vodicak a druhe auto si aj tak nemozeme dovolit. Muz sice zarobi ale vsetko ide na splatky benzin a jedlo no a uz aj to jedlo zacina byt stale drahsie a drahsie. Vztah medzi nami dost ochladol, uz spolu ani netravime cas, o deti sa staram hlavne ja, ani sa nemame o com rozoravat spolu. Ked ma cas tak je na mobilea radsej ani nechcem vediet co tam robi. S rodicmi uz su vztahy tiez horsie lebo sa stale starala hlavne mama do vsetkeho do deti, otec zas s muzom mal nejake nezhody, proste vsetko zle. Coskoro si budem musiet zacat hladat pracu ale rposte tu nic nie je ani sa tam nemam ako dostat, aj keby som deti nechala mame pocas toho ako budem v praci tak proste o 7 autobusom do prace a o pol 5 z rpace autobusom. Ani nemozeme predat ten dom lebo kto by to kupil na zahrade na konci sveta. Rodicov by asi porazilo. A potom pozriem na net a vidim najlepsiu kamaratku zo zakladnej skoly ako je kazdu chvilu niekde na vylete a uziva si zivot lebo studovla adalej a odstahovala sa. Mam pocit ako by som zila 50 rokov v minulosti.

mabenn
25. mar 2024

prepac, ale tolkokrat som precitala v zadani ze "rodicia pomohli", ze absolutne mi je jasne, co sa zanedbalo - rast do samostatnosti...ano, boli to zle rozhodnutia, lahsia cesta sa casom ukaze ako ta horsia...otazne je, co dalej...stale si mlada a mozes svoj zivot vziat do svojich ruk

salome123
25. mar 2024

mas pri sebe rodinu, takze akekolvek vyhovorky, ze nemozes pracovat su neakceptovatelne. Ked bude medzi ludmi v praci tak prides na ine myslienky

doriiis
25. mar 2024

Zhrniem to takto:
Kto chce,hľadá spôsoby,kto nechce,hľadá dôvody.
Ty si ten druhý príklad.

milanemila
25. mar 2024

Mne z tvojho prispevku pripada, ze ty stale cakas na to, ze situaciu niekto vyriesi za teba, spoliehas sa na financnu pomoc od rodicov atd. No a ano tvoje rozhodnutia boli zle, vybrala si si vzdy pre dany okamich najlahsiu a najjednoduchsiu cestu a nepozerala si, aky dopad to bude mat do buducnosti.
Takze sa vzchop, sprav si vodicak a najdi si pracu a zacni sa spravat ako dospela, nie iba mrncat ako su vsetky okolnosti prpti tebe a nic sa neda.

autor
25. mar 2024

Ale kde mam pracovat ked poblizku ani len upratovacky nehladaju, to jedine zas este dalej pozerat a kazdy den hodinu cestovat kvoli robote autobusom kde zarobim minimalnu mzdu a preveziem 60eur kazdy mesiac

doriiis
25. mar 2024

Aj minimálna mzda mínus 60 € je lepšie ako nič. A čo,že hodinu dochádzať?
Tlak mi dvíhajú takíto vecni fnukaci

deti95060810
25. mar 2024

sprav si vodičák, nájdi prácu - nemusí byť len v kanclíku - koniec koncov ani vzdelanie nemáš kto vie aké - alebo ešte lepšie doplň si vzdelanie a hneď bude viac možností...
to len teraz sa ti vidí že všetko je zlé, určite sa to časom nejak podá...
a zlých rozhodnutí má v živote asi každý .... 😉

autor
25. mar 2024

Ledva teraz vyzijeme, co musia rodicia pomahat aj so stravou niekedy alebo poziat par eur na konci mesiaca, tak neviem z coho by som platila vodicak kvoli ktoremu by som musela cestovat zase alebo platila vzedalnie

ibatanecnica
25. mar 2024

a kde pracujú ostatní ľudia z okolia?

cookie29
25. mar 2024

@autorka prestan hladat odpoved v style PRECO NIE ale zacni hladat AKO ANO

lalilla
25. mar 2024

Tak ako si si nabrala od rodicov, by ti isto aj pozicali na vodicak, najma kvoli moznosti najst si lepsiu pracu, tak budes dochadzat aj hodiny, xy ludi tak chodi. Nemate peniaze mate dve deti zly vztah a dom v riti palovej…niekedy treba rozmyslat aj dopredu ze ake to bude mat nasledky do buducna, prepac ani sa ti nedivim ze si v takomto rozpolozeni, lebo napr toto pre mna nie je zivot, zivorit, brat peniaze od rodicov a nesnazit sa najst riesenia. Ale velmi ti drzim palce aby ste raz boli spokojni

subartic
25. mar 2024

tak skus chovať zajace, kačky, sliepky , husy a predávať ako bio maso , predaj z dvora . Pestuj neičo na záhrade , zaváraj pre rodinu .. keď sa ti zdá veľa dochádzať do práce . Moja kamarátka sa tak živí .

martinka13
25. mar 2024

Za prácou väčšina ludi dochádza. Veľa aj autobusom. V dnešnej dobe nie je problém si robotu nájsť. A aj minimálna mzda by vo Vašej situácii vylepšila domáci rozpočet. Proste niekde začni a nefňukaj.

autor
25. mar 2024

@ibatanecnica no je tu vela starsich ludi co uz su na dochodku. Mama robila pomocnu silu v skole, otec dlho robil v cechach, dost ludi tu robi vo vyrobe ale to nechcem. O tie lepsie rpace ze na poste alebo tak to si po znamosti ludia dohadzuju cize to je tazke.

oliolijanka
25. mar 2024

Nesmies verit instagramu, tam je vsetko bezproblemove. Najlepsej kamaratke rodicia nezaplatili svadbu, nedarovali jej zahradu, nestaraju sa jej o deti.
Sprav si krasny instagram ty.
Nafot krasnu rodinku pod rozkvitnutymi stromami, nafot vyparadene zavaraniny, nafot svojho chlapa, ako ti stavia pristresok, nafot ako sa v autobuse cestou z prace vyhrievas na slniecku.
Namaluj sa, daj filter, saty po prababke a lahni s usmevom do pupavy. Odfot.
Daj cistu zasteru, namaluj sa, daj filter, zhod natacky, odfot, ako davas detom babovku.
Namaluj sa, daj filter, pracovne nohavice na traky a na lice sa trocha usmudlaj hlinou. Nech ta mama odfoti v skleniku, ako sadis priesady a macka sa o teba obsmieta.

Vsetky ti budeme zavidiet, aj ta najlepsia kamaratka napise na mk, ze sa citi mizerne, ze nema nic a ty vsetko.

Vsetko je relativne. To, co mas ty, nema 99.999999 percent ludi. Tebe sa to mali. Chces viac? Postaraj sa🙂
Sama si dokazom toho, ze cesta je ciel, cize zaobstaravat si nieco, nie mat. Lebo to co mas, ta stastnou nerobi. A mas najviac na svete.

koniarova
25. mar 2024

Prečo nechceš robiť vo výrobe?

autor
25. mar 2024

@subartic mama ma sliepky aj pestuje ale tak ju to bavi aj potom zas da vajicka maso atd, uz tu zas nie je tolko miesta ze by som ja chcela nejak vo velkom pestovat

ibatanecnica
25. mar 2024

a prečo nie výroba? Akože radšej budem doma sťažovať sa ako mať prácu? zvláštne zmýšlanie

mamutka
25. mar 2024

Tak skús robiť z domu. Je tam kadernícka a pod, majú ku komu ženy chodiť, vieš šiť, pecies torty? Čo vieš robiť? Mať dom hentak ďaleko od všetkého je strašná pasca, teraz už musis byt kreatívna. Urob si kurz nejaky, hoc aj masáže, keď sa to teda poriadne naučíš, aby si niekomu neublížila

subartic
25. mar 2024

na to aby si chovala zajace , stačí málo , trávy je okolo dosť, bioodpadu tiež . Koza spasie aj nemožné , kozie mlieko a výrobky z neho je vysokocenne. Nemusíš vo veľkom , stačí na to aby si sa z toho uživila a dostala do rodiny stravu . A zas mama dá ...... Vieš koľko stoja ríbezle v obchode taká malá krabička ? Pracuj s tým čo máš, vidiek a pôda.

januska12323
25. mar 2024

Tak teraz ledva vyžijete ale prácu kde by si hodinu cestovala nechceš lebo precestuješ 60 eur. Veď budeš mať výplatu, ktorú teraz nemáš tak budeš v pluse. O deti sa mama postará hodinu, dve denne a zvyšok budú v škôlke a škole neskôr. S mužom nájdite spoločnú reč, ak budú chcieť obaja nič nie je nemožné. Ale hlavne máte zdravú rodinu, vlastné bývanie tak máte to najdôležitejšie.

subartic
25. mar 2024

a koľko si teda od najbližieho mesta ?

lakebabe
25. mar 2024

1, pozbieraj sa a prestaň sa takto ľutovať.
2, zacni si hľadať prácu aj vo výrobe , ak inú nenájdeš, lepšia minimálka a dochádzať hodinu autobusom ako žiť z ruky do ust. Väčšina fabrik ma zvozove autobusy z dedín
3, do škôlky môžeš chodiť na bicykli príp autobusom.
4, nespoliehaj sa stále na rodičov si mladá môžeš si dorobiť vysokú príp nejakú rekvalifikaciu naucit sa jazyk .
6, čo najskôr si urobiť vodičak a kúpiť staré jazdené auto
Nemôžeš sedieť ďalších 20 rokov doma na gauči a lamentovat. Keď ste sa už odsťahovali do bohom zabudnutej dediny musíš sa tomu postaviť, začať normálne fungovať, šoférovať, chodiť do práce. Čo ak tvoj muž príde o prácu co chceš robiť potom?

doriiis
25. mar 2024

No nič autorka.....tak sed doma a fnukaj ďalej.Dobre ti tak.Vobec mi ťa nie je luto

f333
25. mar 2024

Pani autorka, tvoji rodicia a havne ty a tvojmanzel a dieta doplacaju na svoju zlu vychovu svojej dcery- teba. Si stale emocne nezrela,nesamostatna ,neschopna. Ty aj manzel ste chceli zit nad svoje pomery moznosti... namiesto planovaniia rodiny ked na to budete mat aspon zakladne podmienky ste sa nechali spoluzivit tvojimi rodicmi.Anabrali poziciek.... z jedneho prijmu a soc.davky.....A rodicia to trpia,pretoze vidia tvoju neschopnost .
Takze dospej, zacni pracovat a nevyhovaraj sana nejaku vzdialenost a utobusove spojenie.... To sa chces stale nechat zivit rodicmi ? kedze manzelov prijem nestaci na vasu ziv.uroven, ktora je nad vase pomery...A davka statu sa ti coskoro konci..to preto teraz vyplakavas... predtym si si nechela uvedomit,ze raz skonci .A ty si bez prace..... A stat ta uz nebude zivit tiez...
Chudatka deti takych rodicov ako si ty aj tvoj muz...... Pretoze vychovava sa prikladom A co deti uvidia? Neschopnu matku a otca, co si neuvedomil tiez,ze jeho prijem nestaci na ziv.uroven,aku ste si nastavili....

tulipanicek
25. mar 2024

Ako ja tu nzvxknnm reagovať ale ty má dvíhal zo stoličky.
Podľa tvojho opisu som myslela že st niekde panu Bohu za chrbtom. Ale keď máte školu tak to zas take biedne nebude. Veď to nemajú všetky dediny.
Potom aj píšeš z do výroby sa dá ale ty nechceš. Nehnevaj sa ale ty len hľadáš spôsoby ako sa nedá.
Byt v tvojej situácii tak idem do tej výroby. Zlepšia rodinný rozpočet, zaobísť na vodicak a auto. A potom si mozes začať pozerať lepšiu prácu niekde inde/ďalej. A brala by som na tvojom most hádam akúkoľvek slušnú prácu už len preto aby mi nemuseli rodičia pomáhať a finančne prispievať. Už len toto jedine by bolo pre mna dôvodom ísť robiť do výroby. Za mna to už v to to veku má byt naopak a my mame pomáhať rodičom 🤷‍♀️ A ak aj nie, tak aspoň nebyť na ich zavisli.
A tiež z už tvoja mama má nejak zvieratá tak to už nemá zmysel lebo sa nedá vo vlkom. Veď vo vlkom ani nemusíš. Stačí že si prilepšís aspoň O to že nebudeš závislá finančne mám rodičoch nie?

koniarova
25. mar 2024

Práca vo výrobe je pre teba práveže najvhodnejšie zamestnanie. Veď nič extra nevieš, nemáš vodičák, prax. A vo výrobe sa dnes zarába dobre.

ndrag
25. mar 2024

Ja som polku zivota dochadzala do/zo skoly a neskor roboty vyse 1.5 hodiny (3 hod dene na cestach) niekedy - o 6tej tam a az o 18tej som bola doma. Sice som deti nemala, ale zalub som mala tolko, ze ani teraz netusim ako som to stihala. Neboj, prezijes. Treba prestat fnukat, zatnut sa a zacat makat (hlavne na sebe).

solange7
25. mar 2024

A kde pracpvala tvoja mama a ine zeny z obce? To vam tam nechodi ziaden autobus? Niekto chodi na zastavku aj hodinu peso a zije. Tak sa vzchop.

lily246
25. mar 2024

Jedno strašné rozhodnutie za druhým, inak to nemohlo dopadnúť, iba zle. Čo môžeš urobiť teraz:
1. Uč sa ako divá, rob si kurzy, makaj na sebe, ber prácu aká je, dochádzaj, postupne prejdeš do lepšej, keď si zvýšiš kvalifikáciu, časom aj viac zarobíš.
2. Urob si vodičský preukaz, keď začneš zarábať a našetríš.
3. Pravidelne cestuj, kľudne low cost, kvôli tvojej psychike.
Ak nechceš mať zabitý život prikovaná k domu v diere, kde nič nie je, musíš zlepšiť svoje vzdelanie, makať a zarábať.