Oslava u sestry

29. sep 2022

Ženy , neviem ako sa vymotať z tohto kruhu , so sestrou nemáme neviem aký vzťah, viac menej iba kvôli rodičom a deťom našim ,avšak pred mesiacom som mala narodeniny , absolútne ani sms ani telefón nič, žiadne všetko najlepšie,aspoň na tie narodeniny .Teraz budú mať oslavu a určite nás zavolajú (mama si postaví hlavu) a môj muž si postavil hlavu že nejdeme , lebo ako sa postavili oni ku mne tak sa postavíme aj my k nim🤷 pred mesiacom sme boli spolu ani slovo nám nepovedali,len rodičia robili spoločníkov a pred pol rokom ,že aká som lenivá(na oslave pred všetkými) ,lebo som povedala že ja si marhule radšej kúpim už zavárané ,lebo nemam čas , práca, deti a dom ,domácnosť..viete muž má pravdu , kope do mňa celý život , keď sme spolu tak sa so mnou ani nebaví , a to aj keď sme na oslave , keď voľačo tak hneď výsmech , ale rodičov mi je ľúto , neviem čo mám spraviť , lebo viem že ma muž pravdu

A na narodky nezabudla ,mamina jej to pripominala

ckocka
29. sep 2022

Muž má svoju hlavu a ty svoju, hádam vieš čo chceš sama.

autor
29. sep 2022

@ckocka práveže som ako medzi mlynskými kolami .

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ckocka
29. sep 2022

To sa stáva.

autor
29. sep 2022

@ckocka neviem a keby ma to netrápilo , tak sem nepíšem

vondolina
29. sep 2022

@ckocka asi tak nejak. mala by si hlavne robiť tak, ako by si chcela ty. no ak je to ozaj tak, že s spolu nerozprávate a keď už aj , tak to nie je bohvie aká konverzácia, tak neviem, či by som sa hnala do stretávania sa s ňou

sense
29. sep 2022

Urob tak ako chceš ty, nie tak ako sa patrí lebo rodina ani nie tak ako chcú rodičia a nenut ani muža ak nechce.... Ale ty ak chceš chod
Ja kde sa necítim dobre à alebo som na posmech nechodím a môže to byť brat ci sestra ci ktokolvek

autor
29. sep 2022

Baby ale keď moja mama začne plakať , mať depku z toho ,lebo.ona sa ide zabiť za tým aby sme sa stretávali , ona robí spolocne akcie len aby sme sa stretávali , ona nechce vidieť že spolu nevychadzame

melanta
29. sep 2022

Ja nie som zástanca správania "nezagratuluješ ty mne, tak ani ja tebe". Ale všetko má svoje hranice. Ak vieš, že si v minulosti robila veci tak, aby tie vzťahy boli dobré, ale z druhej strany tma, tak by som na oslavu nešla. A narovinu povedala rodičom aj sestre prečo sa spoločných akcií zúčastňovať nebudem. S rodičmi môžeš mať vzťah aj bez sestry. A mame povedz, že už je dosť stará na to, aby nenariekala ako decko a akceptovala, že ten vzťah nemáte. Plač je to posledné, čím sa treba nechať vydierať.

ckocka
29. sep 2022

Nemožeš byť so všetkými na svete zadobre, platí to aj o rodine.

autor
29. sep 2022

@melanta ako ani ja nie, aj keď sa ma dotklo že o tom vedela , že jej to pripomínali a tak viem že to bolo naschvál

emv
29. sep 2022

Poznáš toto? Jeden bohatý ujko dal chudobnemu kôš smetia. Ten chudobný ho vzal a bohatému ho vrátil plný kvetov. Bohatý sa pýta chudobného, prečo si mi dal kôš plný kvetov keď ja tebe len odpad?
Každý dávame to, čo máme v sebe. Odpovedá chudobný...
Tým ti chcem povedať, že aj keď ona je k tebe krava, ty buď taká, aká by si chcela aby ona bola k tebe. To je celé... Tvoje správanie záleží od teba. Nie od toho, kto stojí pred tebou. Držím palce.
Verím, že nakoniec pôjdeš... Ak sa jej raz niečo náhodou stane, ( lebo nevieme kto tu dokedy bude) nebudeš musieť nič ľutovať a vyčítať si dokonca života. Urobila si z tvojej strany maximum

mijunik
29. sep 2022

Maminke vysvetli, že vzťahy sa nedajú budovať ani udržiavať nasilu. Ani tie rodinné. Iné by bolo, ak by ste sa chceli so sestrou stretávať, ale nemali by ste možnosť. A mama by sa angažovala tým, že by tú možnosť nejako vytvorila. Ale takéto stretávanie sa nasilu nie je v poriadku. Ak maminka chce, nech zoberie na oslavu Tvoje deti, aby sa krpci stretli, ale Ty tam nemáš povinnosť ísť. Nestresuj sa zbytočne. 🙂🍀 Ale samozrejme aspoň SMSkou jej zagratuluj.

anjelicek26
29. sep 2022

Oslavu si svojich narodenin nerobila, takze to nie je o tom, ze by ti neprisli, ano zabudla ti zavolat - stane sa... mne tiez a nie raz, co som posielala synovcovi ci neteri darcek na narodky dodatocne, lebo kino v hlave a milion inych povinnosti.

Oslavu ona teraz robi a zavolaju ta, tak je slusne prijst, par hodin stravit s rodinou ta skutocne nezabije, aj keby sa tam bavili o chobotinach ako lenivosti zavarat marhule, mozes to mat hlboko. Nad takymi vecami treba mat nadhlad.

evica17
29. sep 2022

Choď na oslavu a negratuluj nikomu, nedávaj darček a tvar sa že je to len taká návšteva a máš pokoj

15tibetan3
29. sep 2022

skor by som sa zamerala, preco tie vztahy medzi sestrami su take? Vzdy na vsetko su dvaja. Nas od sameho malicka viedli k tomu, ze rodina je najviac a to iste vstepujem svojim detom. Ked rodicia raz pominu, uz budete mat len jedna druhu. Urcite si niekde spolu sadnut (ale nie na oslave) a slusne to vykomunikovat.......Na oslavu by som urcite isla, aspon nachvilu a ked sa tam uz nebudes citit dobre sa postavite a pojdete slusne domov.

crazy_lazy
29. sep 2022

Ja by som nešla. Máme niečo podobné akurát je to rodina z mužovej strany. My sme im vždy gratulovali darčeky dávali a oni nám za tie roky ani jeden jediný krát. Svokra tiež nám stále chodí vstupujúci do svedomia nech sa snažíme aby sme spolu dobre vychádzali ale prečo to snaženie má byť len z jednej strany?

mila23
29. sep 2022

mila autorka.....a Tebe mama vyplakavala aby ste sa so sestrou stretavali...vyplakava aj sestre? bud ano a sestra ma dost hrosiu kozu aby to ignorovala,alebo sestre nevyplakava,lebo vie,ze to nepomoze.....

nickpick
29. sep 2022

staci sa vyhovorit na to, ze deti su chore a nemozete, slusne a diplomaticky, tvoja mama ma idealisticku predstavu ze sa musite mat radi a preto treba udrziavat rodinne vztahy, mozno si vycita ze nieco vo vasej vychove urobila zle, oreto sa snazi o to viac, povedz hej otvorene ze ju mas rada, ze chaoes ze chce aby ste mali pekny vztah, ale nasilu to proste nejde, ste zrejme diametralne odlisne povahy, akoze ked sa uz nevie prinutit a aspon zavolat ti ked mas narodeniny, tak ta ma pekne v zuboch, ignoruj a nesil to…veci sa casom vykrystalizuju same….

dskjhfdlkdjhl
29. sep 2022

Tvoja mama robi presne to, co male deti. Tie tiez velmi rychlo zistia, ktory z rodicov je spracovatelny a potom tlacia na neho. A ja chapem, ze Ti je luto mamy, ale nema prave ona vinu na tom, ako so sestrou vychadzate? Mozno, keby vam obom rovnakym metrom merala, tak by ste boli niekde inde. A kym budes ustupovat, tak ona nema dovod nic menit, tvoja sestra uz vobec nie.

autor
29. sep 2022

Baby moja sestra , no nedarí sa jej akoby chcela a vždy keď niečo nové sme mali alebo podobné tak vždy mi vykričala že koľko máme peňazí, že vidieť ktoz nás dvoch má peniaze atď..a to som sa ani nechvalila ani nepovysovala..proste keď videla auto alebo tak

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
29. sep 2022

Ona má veľmi veľmi komplikovanu povahu ,kde proste sa môžeš rozliat na kolomaz aj tak je zle..ale už som sa aj ja prestala snažiť , a je to vidieť , ona má ledva odzdravi

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
stanulienkat
29. sep 2022

Nesla by som. Tu som pocula, ze surodenec je najviac.😁

asfodelka
29. sep 2022

Staci ked jej povies do telefonu ze mas koronu a mas vybavene 😉 nikto Ta nebude presviedcat aby si prisla.

autor
29. sep 2022

@asfodelka mali sme teraz to mi neprejde, nedostaneš to zas hneď😄

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tykat
29. sep 2022

Tvoju mamu posli plakat ku sestre, dufam ze u nej plakala preco ti nezagratulovala ked ona chce aby ste dobre vychadzali.
A ja by som na tvojom mieste nesla (nie preto ze muz sa zatal, nemal by sa do toho miesat) ale preto ze zo seba robis handru. Keby sa niekto ozyval ze preco nejdes, tak len povedz, ze vy si nezvyknete gratulovat, ty oslavy nerobis tak ani spolu neoslavujete. A celu oslavu aj jej narodeniny by som presla bez slova.
ALE neviem ci si sestra nemyslela ze aj ty by si mala robit oslavu, lebo nepises ze si robila. Zas na druhej strane 1 SMSka by ju nezabila. Mozno mysli tak ze ty co mas peniaze tak usetris, neurobis oslavu ale ku nej prides najest sa a zabavit. Tazko sudit, nevidiet do vasich vztahov.

lubina
29. sep 2022

Nesla by som. Zial, mama ta asi dost psychicky vydiera a tlaci na teba. Ale tvoj muz ma pravdu. Naco to je dobre, ak sa tam nebudes citit ty sama dobre a pojdes tam len pre niekoho ineho, aby si vyhovela?? Naco, si dospela tak sa uz konecne rozhodni sama. Rodicia, mama to musi pochopit, ze ste velke a nerozumiete si uz mozno tak, ako ked ste boli deti...ludia vyrastu a mozu sa zmenit, aj ked su to surodenci...