Správanie partnera k tehotnej žene

magnulienka
12. jún 2022

Par rokov sme bojovali s neplodnostou a moj partner vzdy velmi chcel dieta. Z toho som usudzovala ze sa bude ku mne spravat pekne a chciet travit cas az sa to raz stane. Zivot to zariadil vsak tak ze ma pracu ktora mu zabera komplet cele dni a moc sa nezaujima a netravime spolu skoro vobec cas okrem toho ked sa pride vyspat domov. Je to podla vas ok? Co by str robili?

pukina
12. jún 2022

porozpravala sa o tom s partnerom a nie so zenami na konovi

tenkratpodruhe
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magnulienka
autor
13. jún 2022

@tenkratpodruhe asi budes prekvapena ale skor by som preferovala cas straveny so mnou a to vobec nemyslim nic extra iba hlupu hodinu kvalitneho casu za den nez nejake peniaze zivot uteka a chcela som si tehotenstvo uzit aj v jeho spolocnosti nie len vymyslat si sama stale program…
A ano jeho odpoved je ze je to tak ako je…

magnulienka
autor
13. jún 2022

@pukina tak naco su tu tieto diskusie potom asi len aby ludia k sebe boli “prijemni”

melanta
13. jún 2022

A prácu, ktorá mu zaberá komplet cely deň si našiel až keď si otehotnela? Asi nie. Takže nemalo by ťa to prekvapovať. Otázne je, či má možnosť zmeniť prácu tak, aby zarobil dosť a zároveň nebol v práci tak dlho. Čo robí?

beata_k
13. jún 2022

@magnulienka Teraz tvrdis, ze peniaze nie su vsetko. Pockaj az pridu kvalitne vydavky za dieta a budes rada, ze tu nemusis zakladat temu Praca popri RD. Musi sa s nim iba porozpravat, co ine?

0silvia0
13. jún 2022

@magnulienka z tych par informacii netusime, ci je to fajn chlap, ako ste fungovali pred dietatom.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kitycat
13. jún 2022

Ak sa k twbe chova rovnako pekne ako pocas vztahu a vasho snazenia sa, tak sa rovnako pekne chova aj teraz. A. Teda, ze je vela v praci a domov sa chodi vyspat.
Rozpravku o tom ako by si bola rada za malo penazi a zila z lasky si nechaj pre inu..ja tomu totiz neverim. Pridu kvalitne vydavky a nie len na dieta, ale zivot vie veci "vybavit"..

Co od neho ocakavas? Aby chodil domov o 16:30 ovieval ta do vecera palmovym listom a pomedzi to ti masiroval nohy? 🤔

pukina
13. jún 2022

@magnulienka a z coho si usudila, ze som neprijemna, lebo tam nebol smajlik, lebo to nebola odpoved, ktoru by si rada pocula?

To robia dospeli ludia. Keby bolo pokracovanie textu "porozpravala som sa o tom s partnerom, a/ale.." tak potom je tu priestor na diskusiu. Ak si to neurobila, su to vsetko iba dohady. Nikto nevidi tvojmu partnerovi do hlavy, ci to robi, lebo chce rodinu zabezpecit alebo pred niecim uteka, aky mate spolu vztah, ako sa k nemu spravas ty. Na toto su tie rozhovory medzi 4 ocami, ci sa ti to paci alebo nie. Ked ti tu nezname zeny poradia, ze mas od neho odist bez toho aby si zistila pricinu tak to spravis? Lebo vacsinou v tychto diskusiach su tu take dost podobne odpovede. Prva zakladna vec zdraveho vztahu je komunikacia, ci s tebou plieskaju tehotenske hormony alebo nie 🤷🏻‍♀️

sense
13. jún 2022

Ty pracuješ? Akú prácu na on, ved 7dni v týždni asi nepracuje.

petamich
13. jún 2022

zeny skuste si po sebe obcas precitat tie komentare - niektore vyznievaju naozaj utocne a neprijemne 🤷‍♀️ co je na tom, ze si kazda xta zena predstavuje, ze muz bude s nou tehotenstvo prezivat, mozno len chce, aby prisiel z prace skor a pozreli si spolu film, vylozi si na neho nohy alebo pojdu na prechadzku a zrmzlinu, ved nenapisala, ze chce aby jej hladkal brucho (a keby aj)

autorka ja chapem, ze pre teba je tehotenstvo vynimocne obdobie ale vacsina chlapov to tak uplne nema, ten tvoj pravdepodobne vo svojej chlapskej logike nevidi ziadnu zmenu (zatial), neviem, ci si tu pracu nasiel az ked si otehotnela, v opacnom pripade ano vyssie komentujuce maju pravdu, ze zo dna na den sa to nezmeni, lebo si tehotna, sadni si s partnerom, skus sa ho spytat, ci by mu praca dovolovala, aby 1-2x tyzdenne prisiel skor a mohli ste byt pred spanim spolu a ak sa da skuste si vyhradit vikendy

inak a ty chodis do prace? lebo aj tym to moze byt, ja som napr. tehotna padla vecer do postele ako kabela unavena ako fras a to ani nerobim manualnu pracu 🙂

kazdopadne urcite sa treba porozpravat, ani nie tak kvoli tehotenstvu ale po prichode dietata si treba nastavit fungovanie a ako si to zariadis/te, ze muz bude do vecera v praci a ty na dieta sama, tak o pol roka je tu tema, ze nevladzes a partner sa o dieta nezaujima, co ti v ziadnom pripade neprajem

drz sa!

zuzkaa1991
13. jún 2022

@magnulienka tak moj muz robi od 6 do 18hod kazdy den ci tehotná ci po porode ci s dietatom som.na vsetko sama....ale zvykla som si mala.ma.4r. Vecer je s nami aj ked daco robi stale vonku dokončujeme stale novostavbu.....ale su dni ze fakt nemame cas pokecat s malou ak chceme mat zaco zaplatit hypoteku a prezit bohužiaľ musi tak robit

wetsel
13. jún 2022

Musíte sa o tom doma pozhovárať, čo je pre vás väčšou prioritou alebo to vydržíte s tou prácou nejaký čas nech zarobí a uvidíte, ale to je medzi vami, nik iný s tým nepomôže.

zazrak1991
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zazrak1991
13. jún 2022

No možno si len uvedomil že s babatkom sú spojené aj určite ,a nie zrovna malé výdavky a chce vám proste dopriať ,tak sa teraz venuje veľa práci aby ste sa mali dobre . Ja som tiež prvé tehotenstvo trávila väčšinou sama , lebo to bolo presne takto - chodil do práce a k tomu opravoval auta aby ešte privyrobiť a mali sme sa dobre . Teraz som druhý krát tehotná,a k tým jeho aktivitám pribudla ešte stavba domu ,chvalabohu už končíme . Snaží sa nájsť si čas aj na nás ,aby mi aj s malým pomohol ale tiež má toho veľa ,snaží sa zarobiť a dostavať nám domcek ,tak mu nemrncim za ušami 🙂 sú dni keď chodí domov tiež len spat ....skúste si určiť 1-2 dní v týždni kedy si oddýchne od práce a bude s tebou (ak je to možné ) . Ja chápem že si si možno predstavovala že budete chodiť na prechádzky alebo ti bude večer masírovať nohy a čas budete tráviť väčšinou spolu ,ale ako to tu už bolo spomenuté ,chlapi to majú tak nejak ...inak 🤷 pre nich je tehotenstvo a aj príchod nového člena rodiny spojený aj s určitou zodpovednosťou aby rodiny uživili ,keďže povedzme si na rovinu ,materská ani rodicak nieje žiadna sláva 🤔 každopádne sa porozprávajte ,ale keďže aj ja som tehotná,viem čo s nami môžu narobiť hormóny 😁 ja sa veľa krát rozplačem za blbosť ,alebo sa urazim ale potom si uvedomím že nemám vždy pravdu ,a niesom vždy ukrivdena opravnene 🙂 veľa krát som bola smutná teraz ,že radšej je v garáži alebo na stavbe a nejdeme niekam na výlet ... A keď sme sa porozprávali tak som prišla na to ,že on nemyslí len na výlety ale rozmýšľa koľko ešte peňazí potrebujeme ,kde ich vie zarobiť ,či ešte treba vybaviť a kúpiť aby sme sa mohli sťahovať ....každa minca má dve strany 🙂

zmrzlinka2021
13. jún 2022

@magnulienka
Otazne je, co ho odpudzuje na case s tebou a co bude robit, ked bude mat dieta?

A take narazky na teba, ci ty pracujes... no neviem ako by tu dotycne mamicky reagovali, keby tu pisal pan manzel, ze maju doma dve male deti a manzelka rano o siestej odide z prace a vecer o osmej sa vrati a este doma zapina pc...

Clovek, co ma uz manzela / manzelku pripadne aj deti predsa musi si to v hlave usporiadat a prioritizovat si veci... cas sa nikdy neda kupit, ani ziadnym majetkom...

0kristina0
13. jún 2022

Dala si velmi malo informacii, tazko z nich posudit ci prehanas ty alebo to prehana partner s pracou. Mozno u teba uraduju tehotenske hormony, mozno si na rizikovej PN a nudis sa doma, ako pisem, velmi malo info.

lenka7875
13. jún 2022

@magnulienka a to sa priprav nato ze s tym malym mebude tiež a budeš nato sama .

janickacrazy
13. jún 2022

@magnulienka ty si doma na PN a máš zrazu veľmi veľa voľného času? On je celé dni v práci? Pred tehu to bolo ako? Tipujem, že si chodila do práce a nejak ti nevadilo, že muž je tiež v práci. No zvykaj si. Keď bude dieťa na svete, bude to ešte náročnejšie.

magnulienka
autor
13. jún 2022

Nie sme spolu vobec zacal podnikat prave ked som otwhotnela a berie mu to vsetok cas ked bol normalne zamestnany sme sa sli aspon skoro kazdy den prejst trochu a tak… ja tiez robim ale mam to flexibilnejsie

magnulienka
autor
13. jún 2022

A aby ste si urobili komplet obraz je to oblast hotelierstva a je prec od 11 rana do 3 v noci kazdy den to na upresnenie aby ste si nemysleli ze zvelicujem lebo som tehotna..

lenka7875
13. jún 2022

@magnulienka takže na druhý deň sa vyspí a ide do práce. A to som si myslela že môj muž na nás nemá čas 🤦‍♀️. nmNo pochybujem že zmení prácu keď sa Vám narodí bábätko. Máte to fakt ťažké keď sa narodí bábo dožadujte si pomoc babiek a hocikoho aby ste stíhali aj domácnosť aj babätko.držte sa 🙏

magnulienka
autor
13. jún 2022

@lenka7875 pracu nezmeni lebo investoval do toho aj peniaze a bude trvat aspon rok kym sa mu to vrati a pojde do plusu takze bud si to nejak sam zorganizuje aby mal viac casu aspon trochu alebo ja tu urcite nevydrzim… vzdy j viac casu travil vonku je to taky typ chlapa ale vzdy to ospravedlnoval tym ze nemame deti a rodina neni kompletna akokeby takze som sama dedukovala ze by to bolo ine ale je to horsie ako to zvyklo byt aj ked je to koli praci

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenka7875
13. jún 2022

@magnulienka ale on už si nato zvykol a ťazko sa z toho kolobehu dostane. Môj muž je tiež taky ze na nás nemá moc čas máme 14 mesačného syna. Má včely takze tie "zožerú " veľa času po práci tiež to riešim. Samozrejme nebýva preč do tretej v noci a nie každy deň. Buď ho zmení narodenie Vášho dieťaťka alebo ti nastanú fakt krušné časy. On sa teší na babätko?

eva233
3. apr 2024

Je to tak, že sa vám to trochu zle celé načasovalo, ale s tým sa dá pracovať.
On nová práca, podnikanie, potrebuje si zorganizovať veci je jasne, že chce dať do toho všetok svoj čas+do toho zistil ze si tehotná takže v jeho mozgu všetky hormóny teraz hovoria zabezpeč rodinu!!! A v jeho ponímaní je to momentálne práca
Kdezto ty máš prácu flexibilnejši, takže vaic času... Máš čas rozmýšľať nad bábom, tvoje telo sa mení, hormóny, nejaké to hniezdenie zaujímajú ta všetky tie veci okolo tehotenstva, bábätka, toho co bude bábo potrebovať po pôrode... A aj to je normálne
+ si treba uvedomiť, že tie zmeny ktoré ty zažívaš to muž nemá, on to necíti... Proste je to tak, každe pohlavie ma to prežívanie tehotenstva iné.
Preto si treba v pokoji sadnúť a ty mu povieš ako chápeš ze ma toho veľa a co všetko robí pre vašu budúcnosť je skvelé ale na druhej strane okrem toho potrebuješ jeho podporu a pozornosť lebo je to pre teba dôležité. Keď to buoude len 20 minút denne alebo 2 hodiny týždenne ale 9oo. Npotrebujes to
Na druhej strane sa opýtaj jeho co potrebuje on, možno naozaj príde tak unavený ze sa nechce baviť o ničom a mat pokoj ale to neznamená ze si ta nevšíma alebo nie si pre neho dôležita.
Základ je komunikácia. Niekedy stačí sa len porozprávať a nie automaticky očakávať. 😉