Manžel v puberte

nechapemto
17. júl 2016

Ahojte, mam 27 rokov a som tehotna. Moj muz ma 33 a teraz si zmyslel, ze si ide robit vodicak na motorku, pretoze je to jeho konicek vraj. Sme spolu uz viac ako styri roky (manzelia menej) a predtym ako sme sa spoznali mal motorku. Potom ju predal, pretoze ho to stalo vela casu a penazi.
On ma taku pracu, ze je malo doma. Resp. chodi neskoro z prace domov. Ja sa hnevam a nesuhlasim s tym, pretoze na motorku treba cas (on sam ho poriadne ani na mna nema), stoji to peniaze (tiez ich mame kam davat) a nehovorim o tom, ze ake je to nebezpecne (kazdy rok x mrtvych motorkarov). Pride mi to ako keby nechcel so mnou a s nasim babatkom travit cas a hlada si nejake ine veci, aby mohol byt z domu. Inak je to pozorny manzel, pomaha ako vie a vlastne vsetko je inak ok.
No rozumiete tomu? Co by ste robili Vy na mojom mieste? Prehanam to ja, ci on je nezodpovedny?
A doplnim, ze motorku si vraj chce kupit az neskor, preto chce vodicak lebo maju byt vodicaky drahsie a ma to byt vsetko prisnejsie. A bla bla. Ale verim tomu,ze tu motorku bude chciet cim skor, lebo ho nic nebude odradzat.
Dakujem dopredu za rady a nazory.

14nunu10
17. júl 2016

Tu ti na muzovu tvrdohlavosť a jeho presvedčenie neporadi asi nik 😕krásne si mu to vysvetlila a ak už teba nepocuvne nehovoriac o zakladaní rodinky tak neviem...nemala by som na neho nervy ..mám podobný problém len s jeho kulturistikou!! Ako malé deti sú ...pevné nervy

maxiva
17. júl 2016

moj si ide kupovat stvorkolku 😉 a ved nech ma aj cas pre seba....ja si ju potom poziciam 😉 😀 to bude parada 😀

pribinak
17. júl 2016

Podla mna je dobre ked ma kazdy nejaky koníček, ked robi okrem zarábania aj nieco co ho bavi, kde sa moze ventilovať a psychicky si oddýchnuť
Viem si predstavit aj ineho koníčka: herne, chlast, rozvedený kamoš s debilnymi názormi, ženské, stávky, ...

lena888
17. júl 2016

ja by som mu v tom nebranila. Aj ja mam svoje zaluby a sny, nechcela by som aby ma partner obmedzoval.
On by zase mal byt opatrny, jazdit bezpecne a tiez rozumne delit cas, aby sa venoval aj rodine. Snad sa to da nejako zladit.

evelynm
17. júl 2016

z mojho pohladu prehanas. Co je zle na vodicaku na motorku? Co je zle na motorke? Aj ty mas urcite nejake svoje zaluby, konicky, nieco, co ta pritahuje. Tak si pln aj ty svoje sny. To, ze ste manzelia a rodicia neznamena, ze mate mat gulu na nohe. Pises, ze je pozorny, pomaha ti atd. Tak je to predsa ok... Ak ma pracu, z ktorej chodi neskoro domov, tak zrejme zarobi pre rodinu peniaze, nie?

petulda333
17. júl 2016

Moj si robi vodicak na kamion,lebo teraz to stoji aj s kartou vodica cca 1300€ a od noveho roka dvakrat tolko a ano vsetky vodicaky idu hore aj podmienky budu horsie.tak ho chapem a ano prehanas,potrebuje sa predsa vyventilovat hlavne ak ma narocnu pracu

lintu
17. júl 2016

motorky sú pre niektorých srdcové záležitosti 😀 keď to raz človeka chytí, len tak ho to nepustí.... nuž čo... ostáva už len dúfať, že chlapec prihliadnuc na svoj vek, manželku a deťúrence nebude zbytočne riskovať ako puberťák a dá si na seba pozor.... aj keď ste sa stali manželmi, to ešte neznamená, že pre neho skončil život a bude už len doma vysedávať... niektorí ľudia potrebujú byť jednoducho akční.... čo by si povedala, keby sa ti zbalil s partiou kamarátov a vybral sa na mesiac na expedíciu do hôr? sú rôzne záľuby, sú rôzne povolania....

dominika1991
17. júl 2016

Ja by som to neriešila 🙂 len ho od seba odozenies 🙂 nech si užije a nech môže vonku povedať že má tolerantnu ženu ;) :*

marcelatje
17. júl 2016

@nechapemto keby bolo po mojom konickom mojho chlapa budem len ja a nase deti 😀 ale svet je takyyyy nespravodlivy 😀 😀 😀 mozno to vnimas negativne pod vplyvom tehotenskych hormonov. Nejaky konicek mat musi a napriklad taky rybar nie je pre zenu tiez nic moc 🙄

scrabble
17. júl 2016

@nechapemto Ak sa bojíš aby to s novým koníčkom veľmi nepreháňal a nerobil to na úkor rodiny, nájdi si aj ty nejaké hobby. Aby nebola celá starostlivosť o dieťa len na tvojich pleciach a aby dieťaťu nechýbala otcovská výchova. Raz si od rodinných povinností oddýchne on a ty sa postaráš o dieťa a na druhý raz naopak. A možno keď deti odrastú budete chodiť s manželom na "motorkárske" výlety spolu.

lucka_220809
17. júl 2016

@nechapemto chlapi potrebuju mat aj nieco svoje,nieco dobrodruzne,jebto v nich...moj sq dal na paraglajding a ja hocivsa onho bojim velmi,chodievam s nim a vidim,ako miluje mat takuto zalubu...v chlapoch je nieco chlapcenske,ano,a je to na nich krasne..treba hladat kompromis,aby si sa nemusela bat,ale aj mu dopriat nieco po com mu srdce pisti 🙂 boys will be boys

dudika11
17. júl 2016

aj mm je motorkár, už ked sme spolu chodili mal 2 motorky, potom ich predal, ale srdce to nepustilo a k 30-tke dostal motorku. v tomto by som mu nikdy nebránila, aj ked sa o neho veľmi bojím od momentu kedy sadne na motorku až kým mi nedá vedieť, že v poriadku dorazil 🙂 tvrdo maká, máme dve detičky, prerábame dom a ked už vidím, že mu to lezie cez hlavu, tak ho aj sama pošlem, nech sa ide vyvenčiť 🙂 je to jeho jediná vášeň,neviem si predstavit, že by som mu to nejako zatrhla, to by bolo, ako keby mi on zatrhol čokoládu 😀

sam2
17. júl 2016

Ja by som mu to nezakazovala. Kazdy potrebuje svoje hobby.., Aj moj priatel jazdi. Mnohi z nasho okolia nechapu, preco mu to dovolim, preco mu to nezatrhnem. Ale po prve: nie som jeho mama, je uz dospely a po druhe: kedze je to uzasny a starostluvy otec a partner, nevidim dovod mu nieco zakazovat alebo sa hnevat....
Rozumiem ze sa bojis ale cim viac mu budes zakazivat, tym viac do toho bude chciet ist..... Proste chlapi su ako male deti :D
A este ti prezradim, ze partner uz jazdi minimalne, lebo sa radcej venuje rodine. Mnohi nasi kamarati dokonca motorky uz popredali, xe mozno na dochodok si znovu kupia :D Takze aj u teba je nadej, ze to velke boom prichodom drobca opadne 🙂

pragmaticka
17. júl 2016

Super ze ma konicek a ze si ide za svojim snom!urcite by som ho v tom podporovala! A ty ked nemas vlastne konicky tak si ich rychlo tiez najdi!netoci sa vsetko len okolo deti a domacnosti!treba zit 😉

lili2015
17. júl 2016

@nechapemto Takeho mam aj ja :D Moj snubenec presne to iste, chce si robit vodicak na motorku a chodit na zrazy, teraz najnovsie sa chce naucit jazdit na koni :D Tiez by som mu to nezakazovala. Kazdy ma svoje zaluby a konicky, motorka nie je to najhorsie na svete.

janinah
17. júl 2016

Nemáte nijaký problém,tak si ho zbytočne nevyrábaj 😉

glorikarebeka
17. júl 2016

@nechapemto ja by som ho tiez nechala,mozno si ani motorku nekupi,presa len budu ine vydavky a uvidis ako sa to vsetko utrasie a mozno si kupi motorku az ked dieta vyrastie a budete jazdit spolu ved vietor vo vlasoch je fajn a uzijete si obaja

fra
17. júl 2016

sú síce aj horšie koníčky ako jazda na motorke, ale určite sú aj lepšie koníčky ... ja by som mu nevyčítala a nechala ho, nech si urobí radosť .. ale dufala by som, že sa rozhodne aspoň pre nejaký Harley a pod, na tom zvyknú jazdiť vcelku slušne, a nie nejaky typ "jogurt" ... krížikov pri ceste po takých motorkároch je plná Pezinská Baba ...

sissy27
17. júl 2016

@nechapemto a aké iné koníčky má tvoj muž? v pondelok futbal, v utorok šach, v stredu posilka, vo štvrtok poker, v piatok s chlapcami na pivo, v sobotu na ryby a v nedeľu k rodičom robiť na záhrade? či okrem tej motorky nič iné?
každý potrebuje čas sám pre seba, každý... aj ty 🙂 takže pokiaľ je to len tá motorka, tak ho nechaj... my sme tiež začínali s motorkou len o málo mladší ako tvoj manžel a je to super 🙂 áno, finančne náročnejšie hobby, časovo podľa mňa až tak nie, alebo aspoň nie viac než hocičo iné, ale teda je to spoločné hobby, aj keď zo začiatku som sa samozrejme bála... veď môžete aj spolu jazdiť na výlety, netreba vo všetkom hľadať len negatíva a dopredu...
a ak teba nebaví moto, tak si prosím ťa niečo nájdi, lebo nie je nič horšie, ako spraviť z partnera stred svojho vesmíru, v druhom kole sa upnúť na dieťa a zabudnúť žiť svoj vlastný život a ešte očakávať, že manžel a neskôr aj dieťa sa tomuto podrobia a budú ti sedieť pri zadku až kým sa nepominieš...

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sara07
17. júl 2016

nájdi si aj ty koníček napr tanec, flamengo alebo zumbu proste niečo, a dohoda dnes mám ja volno , zajtra ty, máme na motorku máme na welnes so skrášlovacou častou , proste tolko ide na tvoj koniček tolko na môj,
obávam sa že motorka je snom každého chlapa 😀 😀 teda ja takého nepoznám čo by nebola jeho snom

modraslza
17. júl 2016

@nechapemto Ked si ho spoznala, mal motorku, takze si vedela do coho ides. Ak si si myslela, ze to koli tebe zabali, prosim, tu to mas. Je to dospely clovek, bude si robit co chce. Ani mne by sa nepacilo, kebyze by mi muz zakazoval napriklad kadernicku a kozmeticku, lebo zevraj to je nakladne financne i casovo a uz i tak starnem takze to mozem mat jedno. 🙂

zana0077
17. júl 2016

Hmmm...vysneny vodicak na moto mam tri roky...konecne, lebo par krat som jazdit skusila aj nez neho. Moto prisla pred vodicakom, tak uz som jednoducho neodolala a teraz jazdim ja, muz sedel na moto len cca 3x rekreacne. Zakazov a prikazov mam doma pozehnane a ver, ze cim viac ich mam, tym castejaie ma taha na moto. Vyvetrat hlavu a pre pocit slobody mozno.... nejde o moto, proste pocit, ze ma niekto obmedzuje, ci prikazuje ma nuti robit presny opak. Nerobim to ja, nechcem aby to niekto skusal na mne. V tomto veku su ludia dost zreli na vlastne rozhodnutia a pises, ze manzel je starostlivy, tak ho nechaj dychat, nech ti nezacne robit veci poza tvoj chrbat. A celkom cool 😆😆😆 by bolo aspon z casu na cas aj ked predstierane, ale radsej prejavit zaujem o jeho konicka...mozno ho to, pubertiaka, omrzi 😉

janka7177
17. júl 2016

Aj moj muz ma rad motorky,ale jeho najvacsim konickom su kone. 🙂 Nedavno kupil kona aj koc a chodi sa vozit takmer kazdy den,ale vzdy berie aj synatora,tiez sa mu to paci,tak su aspon spolu. 😀 Myslim, ze je dobre,ked ma muz konicka,pokial to vsak nie je na ukor rodiny. Tiez sa s nimi chystam raz vozit,momentalne som vsak tehula,tak nechcem riskovat.

misel0806
17. júl 2016

Ak ma svoj sen v podobe motorky nebran mu v tom,,,pises ze je pomocni ,pozorni tak o co ide?? Nie nejaky povalac alebo nieco ine ,nebeha za suknami... Toto oproti motorke by bol horsi pripad... Verim ze pri troche tolerantnosti dokazete spolu fungovat normalne ako rodina a casom si zvyknes aj na muzove hoby😃

jnfdnjnj
17. júl 2016

Dobry mam oto zaujem

elistek13
17. júl 2016

@nechapemto musis niekedy predvidat a ked si vedela ze sa mu pacia motorky tak sa mu budu pacit motorky aj v buducnosti... hadkou clovek nikdy nic nevyriesi skus sa s nim porozpravat a hlavne si to vysvetlite.. ale ako 2 dospeli ludia 😉

monikaparson
17. júl 2016

Ja ti neviem, ale mne to príde také normálne. Nepíšeš nič viac o ňom, vašom vzťahu, ale možno sa chalan len zľakol toho, čo ho čaká a takto si to ventiluje.

sisaka
18. júl 2016

@nechapemto nechapem, co na tuzba mat motorku spolocne s pubertou. Moj muz ma 40, doma mame motorku a neposobi na mna ako pubertak, jazdia aj ovela starsi hlavne na Harley D. Hlavne mu nic nezakazuj, je to tvoj partner a nie dieta. Skus sa s nim na nejakej povozit mozno to chyti aj teba a bude to nieco, co vas bude spajat. Ja mam z muzom dost nabehane este na Slovensku, tu v Kanade jazdim s nim menej, ale ked je prilezitost nenecham si ujst 😉

jana_eyre
18. júl 2016

Ja by som sa o neho najmä bála, ale to sa o toho môjho bojím aj keď jazdi na aute, alebo ide elektrickou do práce - to som proste ja.. 😉

na vodicaku nevidim nič zle ( príde mi to ako hobby kurz, niekto si vyberie varenie, niekto motorku)

a potom ak by si kupil motorku aj hneď (predpokladam že je rozumne uvazujuci a ak by ste mali vazne fin.problemy nerobil by to) tak by som si s nim dohodla pravidlá, aby nevenoval väčšinu vmcasu len motorke..

Co ja viem, napr. každý piatok po robote nech si ide zajazdit a každú sobotu doobeda nech si ju glancuje alebo jazdi a ostatny čas nech venuje rodine..