3.IVF neúspešné, ideme ďalej. Podelte sa o skúsenosti

sobka
10. apr 2010

Ahojte dievčatá, zakladám túto témičku, lebo verím, že niesom sama, čo som vyčerpala vsetky pokusy IVF cez poisťovnu a chcem bojovať dalej, až kým neporodím vlastné dieťa. Aj ked nás to bude stáť vela usilia, trpezlivosti, ale túžba po vlastnom dietatku je silná a nevzdáme to, aj napriek finančnej kríze...dnešnej doby 🙂 Tak čo vy nato? Ideme do toho? Podelíte sa so mnou o svoje osudy a skusenosti?

rebeca_1
11. apr 2010

Ahoj Sobka, podla mna je uzasne, ze si zalozila tuto temicku. Mne osobne sa paci. Treba zdvihnut hlavu, pozviechat sa z neuspechov a ist pekne dalej... Raz sa to podarit predsa musi!
Ja prave stimulujem na posledne, tretie IVF hradene poistovnou ale ak sa to nahodou nepodari, tak by sme isli hned v auguste 2010 ako samoplatci znovu do toho.

Kedy planujes IVF?

Velmi ti drzim palceky, nech si coskoro tehulka a ta najlepsia maminka!

zuzana
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sobka
autor
11. apr 2010

ahojte, dakujem, že ste sa ozvali, už som myslela, že táto téma "zapadne prachom" 😉 Tak vas tu vítam 🙂 rebeca, ja si myslím, že vám to do tretice vyjde...ja som vsak také stastie nemala...velmi som tomu verila, ale neviem prečo, moje babulky u mna nikdy nechcu ostať ....este nikdy som na teste nemala // čiarocky a to som ani netestovala vela krát, pri prvých etkách a ketkách som si mylsella naco sa stresovať, určite to vyjde z krvi...ale tie posledné pokusy, to boli šoky.verila som, každým vkladom som verila, že to vyjsť musí, avsak vždy prislo sklamanie a otázka prečo...v podstate nemáme žiadne zdravotné problémy. Drahý má dobrý spgr. ja mám ovuláciu, akurát mierne zvýsený prolaktín, ale to ževraj viaceré, ktoré žiju hektickejsie, co nieje nic vážne, ked beries denne 1/2tbl. norprolacu...no a mala som nepriechodný vajcovod, tak som si ho teraz, pred tretím pokusom IVF dala na doporucenie dr. laparoskopicky odstrániť a odstránili mi nakoniec obe, kedže aj ten druhý bol už ževraj zvacsený...( so zápalovými zmenami, ale priechodný, co je aj tak na prd) takže ja prirodzene nemám sancu otehotnieť už nikdy. Teda, ani to nenapomohlo, abz sme tentokrát otehotneli a musíme ist dalej...ja sa vlastného dietata a myslienky na neho nikdy nevzdám, takže neviem ako dlho este budeme pokúsať , ale budeme, kým sa to nepodarí, o tom sme rozhodnutí. V stredu mám volať svojmu lekárovi z centra ako som dopadla a tak sa dohodneme na daslom postupe...asi už ani mrazácikov nemáme, ale uvidím, nechám sa prekvapiť...no, ak aj máme, to KETko je premna viac stresujuce, vždy si pomyslím, že ked cerstvé 2 blastoyzsty nezabojovali, neviem či zabojuje mrazácik, ale určite, ak budu namrazené, (ak nejaké po kultivácii sa dali zmraziť), tak ich im tam samozrejme nenechám 😉

sobka
autor
11. apr 2010

Zuzi a rebeca a vy do akého centra chodíte? a pre aké zdravotné problémy?

rebeca_1
11. apr 2010

Ja chodim do Ferticentu do BA. 🙂
Manzel je v poriadku a ja mam nepriechodne vajcovody a navyse pri IVF mi hrozi OHSS, mam totis PCO. ☹
Teraz akurat stimulujem na tretie IVF ale hrozne sa bojim OHSS. Mala som ho v septembri pri druhom IVF a museli ma aj hospitalizovat. Nechcela by som to uz zazit. A ked si zmyslim nato, ze KET ma mensiu uspesnost....

sobka
autor
12. apr 2010

rebeca, musíš veriť, že to vyjde, ja som pocula, že tie kocky co maju pCO, robia vyssie statistiky lekárom, skor sa zadarí, no ale tie bolesti ti nezávidím...dufam, že tentokrát ti dr. zmení davkovanie a nebudes mat až taký OHSS, neboj, dobre to dopadne, kopu žien otehotnelo po KETku...záleží aké máš bojovnice namrazené...nevieš? mala si PK? takže asi blastocysty ti namrazili nie?

rebeca_1
12. apr 2010

Sobi, no ved ja sa snazim verit tomu ze to vide. Ja prave hladam vsade, ci baby aj s PCO zostavaju vobec tehulky, ale nasla som tak som spokojna. V septembri som mala hrozne bolesti, nechcela by som to uz prezit. Teraz mi doktor zmenil lieky tak som nejaka spokojnejsia aj ked to tiez nie je zarucena vyhra. Vtedy som mala 3 blastocysty zamrazene a 2 krajsie mi v januari vkladali ale nevyslo to aj tak.
No budem sa modlit teraz... 🙂

sobka
autor
12. apr 2010

joj, tak vidíš ako to s nami je, je to vsetko medzi nebom a zemou...ci to vyjde teraz alebo neskor a preco práve nie teraz, v com mohol byť koren neuspechu ked tie embrzjká su také pekné a životaschopné...nechápem, každopadne, držím palce a hlavu hore, víťazi sú tí, ktorí sa nevzdávajú 😉

sslunicko
12. apr 2010

AHOJ holky,
také patřím do tohoto tématu. Máme za sebou v únoru 3.IVF a momentálně máme pauzu a připravujeme se psychicky i finančně na 4.IVF.
Vůbec se mi do toho nechce,představa těch nervů je hrozná.
Když vše půjde jak má,čeká nás 4.IVF někdy v červenci.

rebeca_1
12. apr 2010

Sobka presne tak. Hlavu hore, aj ked castokrat to ide len velmi tazko. Musime bojovat, to miminko musi predsa prist aj k nam...

Sslunicko, stvrte IVF uz sa musi podarit. Mas zitene ceny, kolko asi Vas to bude stat aj s liekmi? Ja uz sa o to zacinam pomaly zaujimat aj ked teraz idem este treti krat cez poistovnu...
Drzim palce!

sobka
autor
12. apr 2010

vitaj sslunicko, pozerám, že máte už máte doma jednu nádhernu slecnu, aj to je uspech, že aspon si si to tehotenstvo užila, ja ani neviem aké to je...vobec mať //ciarky na teste, kde este v brusku mat bábo...kacenku máte tiež z IVF? u vás mi príde IVF lacnejsie, nechcete ist na ten soft? rebeca, tebe vzjde už toto tretie a nebudes musieť vela setriť, neboj...mne sa hlava kruti už teraz, ked si predstavím, coho vsetkého sa budeme musieť vzdať, abz sme si zaplatili IVF. Toto už nebude sranda, musí to vyjsť, ja keby som evdela, že to vzjde na 100%, tak dám aj milion 😉

rebeca_1
12. apr 2010

Sobka presne ako pises. Aj ja uz by som chcela vidiet 2 ciarky a mat bublinku v brusku.
Presne, ovela lahsie by sa nam odovzdavali v centrach tie peniazky, kebyze je zaruceny vysledok.... 🙂
Castokrat doktora nezaujima ako sa mame, ako sa citime a ci sme vobec stastne. Stastny je len doktor, lebo berie peniazky v tej istej vyske od nas ako aj od tych co su stastne tehulky... A nam zostavaju len oci pre plac.
Ale ten spravny cas este len pride, verim tomu... 🙂

adulik30
12. apr 2010

ahojte pridavam sa aj ja k vam. Teraz v marci som mala3.IVF no bohuzial neuspesne.Sice raz som mala to stastie ze babatko
a uchytilo a na teste som si nasla krasne // ciarky krv tiez potvrdila tehu/HCG 1182/ no netesila som sa dlho.zacala som
krvacat no a nakoniec to babatko vzdalo.bola som strasne nestastna,no aspon mam nadej ze ak sa to raz podarilo tak to musi
vyjst opat.takze budeme bojovat dalej a dam cokolvek za to aby to vyslo.nadej umiera posledna treba len verit.

Vsetkym snazilkam drzim prsty my to spolocne zvladneme a urcite sa raz budeme tesit a vychutnavat si tehulkovanie.

Ahoj sobka som rada ze si zalozila tuto temu neboj urcite sa nam to raz podari.

sobka
autor
16. apr 2010

Ahojte dievcence, tak ja som bola na pohovore s dr. v centre a navrhol mi ísť do toho určite, bez debaty, že som schopná mať vlastné deti a verí , že to tentokrát vyjde...v maji, ked dostanem MS, mám zavolať a zacneme s nejakými vysetreniami, zatial si mám nasadiť euthyrox na zniženie prolaktínu a vseobecne na štítnu žlazu a možno drahému urobia nejaké hlbsie vysetrenie spermií (DNA)...neviem este , co vsetko do toho príde, ale verím, že v júni budem zhánať lieky na stimuláciu, aby som si nemusela vsetko platiť v plnej výske, velmi sa na to teším a už nech je tu leto🙂 kde ste vsetky?

kajka39
16. apr 2010

ahojte dievcata,sobka dobra tema. Ja som bola 2x na IVF uz ako samoplatca, zial neuspesne...... Teraz uvazujeme co a ako dalej. Koncom mesiaca ideme na konzultaciu po druhom neuspesnom pokuse.
Vsetkym ktorych to maju pred sebou drzim palceky!!! 😉

sobka
autor
18. apr 2010

VITAJ KAJKA, SOM RADA, žE SI PRISLA MEDZI NAS...obdivujem ta, tvoju silu, výdrž a hlavne ten neuveritený chtíč mať vlastné babatko, co samozrejme je velmi motivujuce, nevzdávať to...ja sa chystám na. 4IVF a poviem ti, znásam to dosť zle, nechápem, kde može byť problém...tá nespravodlivosť...s jednou kockou som si písala, tá mi povedala, že darovala lieky na stimulku jednej babe, ktorá isla na 11ty pokus...sila nie? toto už je silná žena a ctižiadostivá a hlavne musi mať skvelého manžela, co nepopieram, že my nemáme...ale opora je to najdoležitejsie, co žena v taký cas potrebuje,...no a o peniazoch radsej ani nepísem...hm...ty si mala 5IVF? čo ti na tie neuspechy vraví dr? neskusali ste nejaké iné centrá, vysetrenia...aku vlastne máte diagnozu, ked sa smiem opýtať? Mohli by sme mať vsetky o sebe nejaký podrobnejsí prehlad, čo poviete? ja sa obávam, že nieje nikde napísané, že 4. IVF nám vyjde, takže ani istota,pozitívne myslenie nevylucuje ani nepotvrdzuje, že to tentokrát vyjde...ale nádejať sa musíme, takže hlavu hore a určite to coskoro vyjde...beriete nejaké doplnkové vitamínky...sportujete, zdravo sa stravujete, vela spíte?ževraj je to super na uhniezdenie...ale zas je pravda, že je nekvalitné embryjko, tak možme robit co chceme a aj tak ☹ ja som teraz spoznala jednu pani, má 44r. prvý krát prisli na slovesnko na IVF, boli sme spolu na vklade a tá si to nijak neuvedomovala, chodila po vklade 1embryjok na zumbu, plaváren (ževraj plávanie je super), hrala tenis....s manželom si dali aj pohárik vínka a vyslo im to na prvý sup...tak si hovorím, či by sme nemali zmeniť nejaké návyky a brat to tak, akoby nám ani tie embyjka nevkladali....a to sme este mladé... 😉 nak navrhli vam v centre nejaké dalsie vysetrenia, ked boli tie .IVF neuspesné...mne dr. spomínal este skontrolvať fregmentáciu spermií...no, neviem, či aj PIgd nám navrhne, ale dufam, že to nebude nutné....tak držím vsetkým pasticky a píste, pa

sslunicko
27. apr 2010

ahoj holky,dlouho jsem tu nebyla. Nic nového u nás není. Jen jsem ted byla v pondělí na hysteroskopii,abych měla jistotu,že děloha je v pořádku a uhnízdění vajíček nic nebrání.
Rebeca, ceny mám zjištěné. Vyjde to i s léky cca na 60tisíc korun.
Sobka,děkuji za chválu. Kačenku máme také z IVF a jsem za ni moc štastná.

miminap
27. apr 2010

ahojte kocky. pridam sa k vam, ja momentalne zacinam stimulovat na 3 ivf, teda posledne hradene poistovnou. ale mam uz velky strach, lebo momentalne som vo faze, ze sa mi vracia endometrioza a pobolieva ma brusko. mam uz len cast jedneho vajecnika a aj na tom mam endometriom, tak mam obavu, aby toto nebol aj posledny pokus vobec mozny.. och joj..

sobka
autor
28. apr 2010

ahojte dievcatá..sslunicko, kto vám odporucil hystereskopiu? mne to nikto nikdy nenavrhol, myslíš, že je to pred ivf doležité vysetrenie? co sa tam vsettko yistuje?ja som mala len laparoskopiu...alebo tu ide o krčok? miminap vitaj, máš to naozaj ťažké....ale musíš veriť, že endometrioza vam už nikdy nenarobí neplechu.... 😉 mám tušaka , že to vyjde, mnohým to vyslo aj napriek endometerioye, len aby bola produkcia vajíčok, že? joj mojo, tak silno držím palceky, nech nám to už vyjde...musíme veriť....a mimi, kam chodíš do centra, co vravel tvoj dr?

sslunicko
28. apr 2010

sobka,nikdo mi ji nenavrhl. já jsem si o ni řekla. než začnu vyhazovat 60tis,tak chci vědět,že moje děloha je v pořádku a nic nebrání zavrtání vajíček. bylo to spíš pro můj klid a ten je důležitý neb psychika je 50 % úspěchu.

takitak
29. apr 2010

ahojte,
ta hysteroskopia zaujíma ja mňa, tiež som bola na laparke, ale ak by hyster dala nejaké nové info ... daj vedieť slunicko

ja mám za sebou 2IVF s OHSS, a 5 x KET a už som zúfalá čo robiť nerobiť ... moc ma motivovalo že sa nevzdávate, ja som rpavdu povediac už v štádiu vzdania to ale manžel nie a nie ... pravda je že to OHSS bolo na nevydržanie a psychika je zo dňa na deň horšia ... u m§a je zlé asi všetko, nepriech, vajcovody, zlé imuno, genetika zo 6 embriíji max. 1 vhodné na ´vklad a o takých veciach ako endometria a zlá krv to už ani nie je problém rpi tom všetkom ...

no psychika je super vec - hlavne v centre, ja som posledný ket celý prerevala keď som tam bola, najprv som musela utekať z práce lebo vraj to treba robiť okamžite vzhľadom na krv (bolo pol druhej), tak si to viete predstaviť ako pádim z rokovania pre pyžamo a pod... stres, potom čakám na postely na genetiku - sestra mi povie že super 4 dobré, príde genetik a vraví že len jedno, no super ... aspoň že tak ... už som zopárkrát len poležala a šla bez emb, domov ... potom teda konečne dopracujem na stôl na vklad a buch ho pokazilo sa im sono ... po 15 min. oopravili a nevedel sa dostať dnu - bolelo jak šlak ... nehovoriac že som sa už skoro pocikala ... a medzi tým tam prišli všetky sestry a ma tam ukľudňovali, lekár ma musel pohladiť po tvári a embriológ sedel pri mne pri postely, no des - slzy furt rinuli (ak sa smejete tak to je fajn - teraz je to smiešne aj mne) ... a potom všetky sestry boli na ize a jedna po druhej sa mi zverovali aké oni mali problémy a ako to oni majú s deťmi, potratmi a pod. ... no fakt taká starostlivosť že som nechápala a hlavne ma všetko rozplakávalo viac a viac ...

ináč ja som na endometriu mala fajn nápad lekára a to ísť bez liekov soft, nehovorím že som tehu, ale pravda je že môj stav bol lepší ako s liekmi ...

jo a ja vždy riešim dilemu či žiť normálne po vklade, či ležať , šetriť sa alebo čokoľvek, skúsila som už všetko tak i onak a nič - takže si myslím že ak to má vyjsť vyjde to aj tak aj tak ... takže nabudúce si aj ja šupnem aj víno, aj okopem záhradku ...

len sa k tomu musím zase odhodlať 😀

sobka
autor
29. apr 2010

takitak, no ja čítam s velkými otvorenými ustami 😕 ...tvoje utrpenie asi málokto zažil aj napriek nasim neuspechom sklanam z hlavy klobuk.......moje problémy ma nezastavia a verím, že ani ty to nevzdáš, pokial tvoj lekár vidí sancu, že sa to podarí, tak by som nestracala nadej za nic na svete...., vela žien má OHSS aj endometriozu a nakoniec mali deticky a nemysli si, vhodné embrya na vklad nemá nikto z nás tip top..aj mne odobrali raz 12, potom 10, teraz naposledy 8 a vždy sa oplodnilo len 6vajíčok, z toho boli k svetu len 2, aj to nikdy nevyslo...vies tu nejde o kvantitu ale o kvalitu a kedze som eraz mala aj PK, tak sa aspon ukázali tie najlepsie, teda nebolo co mraziť...predtým som mala aj mrazáčikov, ale zrejme neboli také aby prežili, takže zbytocne mi ich vkladali, lebo u nás nieje genetik v centre co toto riesi, len embryolog ma rozhodnuť co dalej s oplodnenými vajickami...každe centrum to má akosi inak...ty kde chodíš? u nás ani výtery nerobia v centrácj, len odber krvi...ostatné vysetrenia si musíme u obvodných dr. povybavovať sami. 😉 tak hlavu hore, je doležité, že vsetko sa dá zvladnuť a hlavne, ked sa nasla prícina, verím, že sa to bude dať preliečiť...držím palce 🙂

rebeca_1
7. máj 2010

Uz som Vam sem pisala zopar krat ale teraz sem uz naozaj patrim....

Skoncilo sa mi dnes tretie IVF, posledne hradene poistovnou, bohuzial negativne.
V auguste 10 sa chystame na stvrte IVF....
Nevieme kam, mozno zostaneme vo Ferticente v BA alebo premyslame aj nad zahranicim.

takitak
7. máj 2010

škoda že sem patríš.... nič iné napísať neviem ☹
ale august bude raz dva a možno potom opustíš nielen tému ale aj kategóriu či čo to tu je

krásne leto, naber energiu, pozivtínu náladu a mnoho lásky 🙂 ja sa na leto strašne teším, ani neplánujem skúšať, alebo ani neviem, proste potrebujem oddych ... už počítam minúty do prvej dovolenky, a tento rok si doprajem aj 4, zaslúžime si a ešte sme stále len na tej štartovacej čiare a o ciela ďaleko, tak sa na to musíme pripraviť ...

tak ideme ďalej ...

majka11
12. máj 2010

Ahojte všetky, ja som bola 3x na ET a 4x na KET, všetky neúspešne, no 4x ET ako samoplatca sa predsa podaril, tak vám držím všetkým palce, aby tento štvrtý pokus bol pre vás všetky úspešný. Veľa šťastia.

rebeca_1
12. máj 2010

Majka gratulujem.
Toto je pre nas velka vyzva....

sobka
autor
13. máj 2010

ahoj Majka, ani nevieš, ako si nás potešila tvojim príspevkom, ja tiež čakám, a verím, že tentokrát to konecne vyjde, len mi meska MS, ako vždy po IVF, takže neviem, kedy sa dostanem na vysetrenia...cez leto-prázdniny budu mať určite centrá dovolenky, tak asi to nestihneme toto leto☹ 😒 MAJKA11, prosím ta, zaujíma ma, co si podstupila k 4IVF, alebo ci si zmenila centrum, absolvovala iné vysetrenia, alebo ti zmenili stimuláciu, protokol, možeš prosím nám sem napísať aké lieky, vitamíny, si brala, cím si stimulovala...?, možeš aj do IP, ak nechces sa sem rozpisovať, ale asi aj iným kockám by pomohlo, ak by vedeli podrobnejsie o tvojom uspechu, co ste preto naviac urobili, alebo vlastne prečo vám to nevychádzalo, co vám tvrdili lekári, hm? Prosím 😔 🙂

sobka
autor
13. máj 2010

môžem aj ja prispieť k mojim neuspechom...posledné IVF som mala v marci, v inom centre, než som predtým 2IVF absolvovala v lete 2009 a v lete 2008, obe IVF boli neuspesne, mala som aj mrazené embryá, kedže sme nemali PK, pretože sme nikdy nemali viac ako 12 vajok...prvý krát sme mali 12, z toho sa oplodnilo 6 vajíčok a tak mi postupne vkladali po 2embryjká. v tomto prvom cykle sa pri poslednom KETku v 01/2009 nerozmrazilo 1, takže mi vkladali len 1, aj to bez uspechu. Potom som absolvovala nové výsetrenia u svojej obvodnej gyn., zistili mi protilátky, teda prekonané chlamýdie. Tak sme sa zacali liecit pre istotu, aj ked stery vysli o.k. K druhíému IVF sme sa dostali teda až v lete 2009, stimulovala som opat meniopurom, ale mala som už len 10 vajíčok, tiež sa oplodnilo 6 a opat mi vložili po 2 ks. Neuspech som oplakala, v 09/2009 som dostala MS, ale bola som prave na dovolenke, takže na KETko sme isli až 10/2009, boli mi vložené posledné 2 embrya, ostatné 2 sa nerozmrazili...rozhodla som sa pre zmenu centra. Pri tomto poslednom ketku som navstivila hematologicku, predpíslaa mi fraxiparin, viamíny skup. B a prednison avsak ani to nezabralo. Tým , že mám zvýsené D-Dymery, som si myslela, že príčina bude v tom...ale pri konzultácii s novým lekárom iného centra sme zistili, že mám opať zvýsený prolaktín ( kedže som vysadila vsetky lieky, ktoré som pri a pred KETkom brala, tak som musela na endokrinologiu, genetiku a na laparoskopiu ( moja neplodnosť povodne bola, jeden nepriechodný vajcovod, absolvovala som 3x IUI, neuspesne a zvýsený prolaktín ). Tým, že to bolo moje posledné IVF hradene poistovnou, avsak prvé v novom centre, odporucil mi dr. odstraniť nepriechodný vajcovod a nasadiť norprolac 1/2tbl. opat na prolaktín, kedže na endokrinologii mi na nic neprisli. Na laparoskopii mi naoniec odstránili obe vajcovody, kedže aj ten druhý sa javil ako po zapalových procesoch, bol zvacsený...takže som dopadla tak, že na 3IVF som isla s tým, že to bude vo vajcovodoch, že sa plnia tekutinou a tá vyplavuje embryá. Nakoniec som stimulovala Bravelle liekmi, výsledok, 8 vajíčok, opať 6 oplodnených, po PK mi vložili 2 a jediné blastocysty, dala som si lepidlo, mali sme pre istotu aj ICSI a skoncilo to velmi nízkym HCG, teda nieco tam ževraj bolo, ale do krvicky to bolo negatívne...takže bojujeme dalej a dufame, že to tentokrát vyjde a naozaj to bolo v tých vejcovodoch. Ostatné vysetrenia, aj imuno v tkanivovej banke sme mali o.k...priatel trochu zvýsene leukocyty v spermiách, ale pri jeho množstve sa daju vybrať aj nové, zdravé spermijky....ževraj...takže baby, bojujeme dalej a zatial, nemením centrum, som spokojná, aj ked to bude určite drahé, vyskusame toto 4IVF a ak by toto nevyslo, asi budeme musieť do BRNA?! no, uvidíme....Kočky, ak možete, napíste sem, ako je to s vami...možno máme podobnejsie osudy ako len to, že ideme na 4IVF.... 😉

majka11
14. máj 2010

Ahoj Sobka, no v prvom rade sme zmenili centrum, absolvovala som iba klasické vyšetrenia s tým, že sme sa dohodli, že ak to nevyjde, skúsime nejaké vyšetrenia, ale tie už nebolo treba. V minulosti som mala mimomaternicové tehotenstvo, pri ktorom mi odstránili obidva vajcovody, takže nič iné ako IVF mi neostávalo. Prečo sa to nepodarilo na prvý pokus ako niekomu, nikto nevie. Veľa robí psychika, predtým ma vždy iba odbili, nikdy nevedeli vysvetliť prečo to nevyšlo a ja blbá som tam minula všetky pokusy cez poisťovňu, pretože som verila, že to isto už tentoraz vyjde. Vzdala som sa po treťom IVF, ale manžel ma prehovoril, aby sme zmenili centrum a ešte raz to skúsili. Už keď som bola na prvom pohovore, vedela som, že to bude iné, pretože ten prístup personálu sa nedal ani porovnať s tým predtým. Akosi som podvedome verila, že to bude iné a že to tentokrát vyjde, predtým som vždy po transfere tŕpla, že kedy príde menštruácia a kedy zasa pôjdem na ďalší pokus, no veď to poznáte, je to strašné po psychickej stránke. Zmenila som aj lieky, predtým som vždy stimulovala Merionalom (ten mi vždy predpísali), tento posledný pokus som stimulovala Gonalom, je to drahšie, ale podarilo sa. Lekár mi povedal, že to môžem aj kombinovať, ak toľko nezoženiem, že mám začať tým Gonalom a potom to dokončiť napr. Merionalom, aj posledné dva dni som si pichala merional, pretože som mala vysoké dávky liekov a Gonal som už nezohnala. Všetky pokusy som mala krátky prokotol. Dala som sa vypísať na PN, lekár mi povedal, že je to dobré aspoň po transfere, aby si bola v pohode a nakoniec sa to všetko podarilo. Máme chlapčeka. Držím vám všetkým palce, nech vám to vyjde, viem čím všetkým ste museli prejsť, my sme sa trápili skoro 10 rokov. Veľa šťastia.

takitak
16. máj 2010

sobka-ke´d si tvoj príspevok prečíta niekto kto si to neprežil, tak si myslí že hovoríš cudzám jazykom. škoda že tomu vôbec musíme rozumieť.
ja som sa teda v piatok odhodlala k lekárovi, tomu istému, pretože mu verím a ten jeho prístup mi vyhovuje. i keď mi sám teraz povedal že sa nenahnevá keď už viec neprídem, ja som si však istá že to nie je centrom, lekárom, ale mojím telom a tak sa nemám čo sťažovať.
takže sme u neho sedeli 2 hod a keď som vyšla povedala som manželovi nech si už hľadá novú ženu - plodnú, pretože moje diagnózy sa ešte rozšírili a nechcem nikoho strašiť, ale upozornil že v budúcnosti na starobu sa mám pripraviť na problémy ...
takže vzhľadom na moje PCO, genetiku, reakciu na lieky, OHSS a doterajšie neúspechy mi už nové IVF neodporučil. znie to hrozne, ale vysvetlil mi metódu IVM a to odobratie nezrelých vajíčok a ich dozretie v dokonalom prostredí - tzn. takmer bez liekov, bez OHSS, bez znásilňovania PCO ... vraj tam šance sú a bude to bezpečnejšie - hm, uvidíme ... genetiku to nemení, tzn. neviem neviem lebo teraz z 25 vajec z toho 18 oplodnených a len 2 boli vhodné to vyznie dosť nereálne ... ale čo už môžem stratiť ...
musíme len skúšať - a to bude chcieť nervy ... takže teraz ideme do softu (môj manžel si to vydupal) ale to berieme len tak že ak to vyjde tak to vyjde ak nie tak nie a o 2 mesiace na IVM ak sa bude dať ... a dovtedy dve dovolenky ... len aby sme boli zdraví

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre