Ako ďalej po neúspešnom IVF?

Zodpovedané
19. nov 2020

Dobrý deň,

mám za sebou 3 IVF a z druhého IVF máme synčeka. Veľmi sme chceli ešte súrodenca, ale ja sa na 4 IVF necítim a myslím, že ani finančne by sme to nezvládli.

Existuje aj nejaká iná možnosť ako napomôcť otehotnentiu?

Mám už 40 rokov a všade má tlačia len do IVF, ale moje telo už pri treťom malo dosť problém. Mimo toho, už by nám poisťovňa nič nepomohla a IVF by bolo finančne veľmi náročné.

Ďakujem

Dobrý deň,

nepíšete nič o príčine neplodnosti ale predpokladám, že spontánne otehotnenie je málo pravdepodobné.

Pri IVF by bola asi šanca na otehotnenie najvyššia ale teoreticky prichádza do úvahy ešte SOFT alebo natívny cyklus, kde by ste mali aspoň menší Resp. žiadny doplatok na lieky.

Dr. Rybánska