IVF po 3x neúspešnej IUI

e_key2021
12. jan 2023

Ahojte, v CARe mi diagnostikovali nepriechodny cervikalny hlien a tak nám odporučili IUI. Žiaľ, 3x bolo neúspešne a ja sa obávam, že další pokus by bol opäť zbytočný. Preto rozmýšľame už rovno nad IVF len mam obavu, či nam IVF preplatí poistovna, keď ta moja diagnóza nieje taká “vážna”. Manžel má horšiu morfológiu 1%. Ako ste to mali vy? Je problém v poisťovni alebo v pohode preplácajú? Mám VsZP. Ďakujem za každú odpoved

marinecka95
12. jan 2023

Partner má speriogram na výbornú, ja som v čase žiadosti o IVF nemala zistené žiadne závažné komplikácie, jeden potrat za sebou, 3 roky snaženia, nič extra a poisťovňa nemala žiadne problémy. Žiadosť sme podpísali v centre a tým sa naša starosť o poisťovňu skončila. Tiež VŠZP

gejb
12. jan 2023

@e_key2021 konkrétne podmienky preplacania vám povedia aj v centre, nám stačil horší spermiogram a evidencia v CAR viac ako jeden rok.

lilyianka
12. jan 2023

@e_key2021 my sme mali len kúsok horší spg a rovno nás poslali na IVF. Poisťovňa schválila. Tiež máme VšZP a keď mam pravdu povedať,tak zaplatili sme cca 3000, preplatené 300€.

gejb
12. jan 2023

@lilyianka môžem sa spýtať ako vám to preplacali? Dokladovalu ste blocky/faktúry a potom vám poistovna vratila € ? Alebo ste len platili v CAR tu nižšiu cenu z cenníka?

lilyianka
12. jan 2023

@gejb takto ja som len videla,že koľko by som oficiálne platila za lieky a koľko som platila naozaj a tam bol rozdiel tých 300€

e_key2021
autor
12. jan 2023

@marinecka95 a mali ste preplatené cely IVF okrem liekov? A ďakujem za odpoved

e_key2021
autor
12. jan 2023

@gejb ano, ja viem len najbližšiu konzultáciu mame až v polovici februára a zatiaľ si robím prieskum a zvažujem možnosti ☺️

e_key2021
autor
12. jan 2023

@lilyianka to akože vám preplatili len lieky? Nemajú náhodou cely proces okrem liekov?

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gejb
13. jan 2023

@e_key2021 preplacaju len asi 1/3 zo sumy za IVF . Zvysok si platíš ty - treba počítať, ze ťa to vyjde na cca 2000€.

lilyianka
13. jan 2023

@e_key2021
@bilberryday
Moze byť,ale pointa je rovnaká. Ja som za všetky zákroky co mi boli vykonané v CAR zaplatila 3000, ak z toho obratom tých 300,tak 2700

zdenkak87
13. jan 2023

Po 2 neuspesnych IUI sme sli na IVF. Poistovna VSZP, nebol ziadny problem. Vyslo nas to na cca 1500€ (to co sme my hradili navyse) v januari 2021.

katuskamala1
13. jan 2023

Nechcem ta nejako strasit alebo tak, ale 1%morfo je nie len trochu horsi vysledok... Ja som bola uplne ok, ivf sme podstupili kvôli 1.5%morfo a schvalili. Spermii ma tvoj manzel i tak veeela, aj ked je len 1% tak urcite bude z coho vyberat, vsak lem jednu potrebujes 🤭. Drzim palce, ked to tak citis, chod rovno na ivf.

katuskamala1
13. jan 2023

Inak toto je take matuce, ze ivf ti hradi poisťovňa. No ano, nieco hradi, ale i tak za to vyjde na minimaaalme tisicku, plus este lieky, to su stovky eur. Napr union poisťovňa tiez preplaca doplnkove služby pri ivf, popozeraj ake, zaviedli to ked ame uz boli po ivf tak sme nestihli tak neviem

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilyianka
13. jan 2023

@bilberryday z nášho vačku išli skoro 3 tisícky, to je to co som tým chcela napísať.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilyianka
13. jan 2023

@bilberryday vyššie som písala,že mi za lieky boli preplatene 3 stovky. Netvrdím,že mi ešte niečo nepreplatili. Ale,že proste nás osobne všetko cakom pak vyšlo skoro 3 tisíc

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lilyianka
13. jan 2023

@bilberryday určite sa mi nechce riešiť niečo čo bolo 7r dozadu

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gejb
13. jan 2023

@bilberryday co je na tom zmatocne? Stojí to veľké prachy. Platí si to poistenec. The end.

ailiba
13. jan 2023

@e_key2021 my sme nemali zistene nic, vsetky vysledky obaja v poriadku... napriek tomu sme po rokoch snazenia neprisli k otehotneniu. Bez oroblemov nam ziadost o IVF odsuhlasili. Vobec to neries, urcite vam to schvalia.

bilberryday
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gejb
13. jan 2023

@bilberryday áno, je to tu napísané už 4x.

ailiba
13. jan 2023

@bilberryday pokial ja viem, poistovna hradi proces IVF (3x) do 39 rokov, vllad, odber oocytov. A asi 2/3 z ceny liekov. Pravdaze nadstandartne sluzby si kazdy hradi sam a suhlasim, ze tie sa vedia pekne vysplhat hore... Ale to uz je na kazdom, co este bude chciet naviac.

ailiba
13. jan 2023

@e_key2021 podla mna, ked si mala 3x neuspesne IUI, tak asi by som uz do dalsieho nesla... Skor IVF. Ale to je pravdaze moj nazor. Samozrejme, ani tam nie je isty vysledok. V konecnom dosledku je to vzdy na prirode. Ja som bola a nelutujem ano trochu.

lilyianka
13. jan 2023

@bilberryday aké zmatocne info? Ja neviem ešte to mam koľkokrát napísať? Píšem dokola to isté! Z liekov preplatených 300€ ,o kt.viem. A v CAR sme platili so svojho 2700€. Je jedno ci mi preplatili tých 1100€.
Keďže tých celých 2700€ sme s mužom zaplatili CAR!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre