Po akej dobe ste šli na ďalšie IVF?

buxus24
21. dec 2020

Ahojte.
Moja otazka je po akej dobe ste sli na dalsie IVF?
V novembri som mala stimulaciu,v decembri bol vklad.Zacinam krvacat a v stredu idem na krv takze uz viem co mi krv ukaze.😟😧
Rozmyslam ze v januari by som sla na moje posledne IVF hradene poistovnou.Vysetrenia mam vsetky.
Nikde mi nic extra neukazalo.
Liecim sa na zvysenu funkciu šž, na genetike nenasli nic,imunologia mi nasla mutacie krvy preto si picham fraxiparin a hematologia intolerancia na kravske mlieko co v dnesnej dobe ma vela ludi.
Som sklamana no odhodlana ist bojovat dalej.
Dakujem za vase odpovede.

denkatn
21. dec 2020

aj ja som sa tak ponahlala koli poistovni. mala som v januari stimulaciu a potom v marci dasliu, hoci v marci som mala aj narodeniny, kde uz prestavali preplacat, nejak ten termin napisali aby to sedelo. porozpravaj sa s tvojim lekarom, ci sa neda napisat termin, povedz ze inde to robia, mne to spravili o par dni skor napisali stimulaciu. len aby to bolo pre teba nacasovane co najlepsie, papiere poistovni by mohli prisposobit..

buxus24
autor
21. dec 2020

@denkatn rozmyslam ci ist ci nie..neviem ci by sa chytilo...
1IVF bolo v jednom centre 2Kety.Toto IVF bolo v dalsom centre 1,embrijko a 1Ket.
Preto rozmyslam ci ist do dalsieho hned alebo zase cakat...
Medzi tymito dvoma IVF som mala 2rokypauzu

buxus24
autor
21. dec 2020

A rozmyslam a bojim sa.
Netlaci ma cas.
Ak budem cakat ci sa to dari a ak nie ci som zbytocne cas nestracala... A ak pojdem hned ,bude to nase posledne preplatene IVF. Viem ze potom este mozeme ist na IVF len kym nasporime taku sumu potrva to...
Tak si chcem precitat skusenosti bab.

e1i
22. dec 2020

@buxus24 mala som ivf 7/18, et biochemické, 11/12 ket, MA v 9 tt bez kyretaze a aj tak nám odporučili ďalšiu liečbu o 3 mesiace. V 3/19 sme začali druhé ivf a hneď et vyšiel. Ak ta netlačí čas, počkala by som 3 mesiace a ak nebude hroziť ohss išla do et. Pri druhom mi odobrali 17 folikulov, 12 vajíčok bolo a aj tak et urobili a bez najmenších problémov

mikasz
22. dec 2020

@buxus24
9/2016 - 1.ivf, odobrali 9vajicok, bolo len jedno embryo, tak hned aj ET.
Kedze nevysiel dr.odporucila vysetrit genetiku, ta bola ok.
1/2017 - 2.ivf, z 13vajicok 2embrya, takze 1x ET, 1xKET, nevysli.
Dr.odporucila hysteroskopiu, tu som mala 6/2017 a hned dalsi cyklus
7/2017 - 3.ivf, tam som mala 11 vajicok a z nich 3embrya, hned prvy ET vysiel a mame 2,5r syna (takze vysiel na 4.vklad)
Cize v priebehu roka 3x IVF
Tento rok som mala 2x KET, no ani jeden nevysiel, takze v januari sa chystam este do jedneho IVF

buxus24
autor
22. dec 2020

@mikasz
@e1i dakujem baby chcela by som ist v januari hned na dalsi IVF cyklus...vek ma netlaci no tuzba ano...neviem preco sa embrijka neuchytia.
1Ivf som mala 4embrijka,2Ivf len 1.

buxus24
autor
22. dec 2020

@mikasz a vies dovod preco sa nedarilo?
Aj ka m vsetko vysetrene a bez uspechu.
Doteraz som mala len Kety...Et nie... V prvom centre ked som mala mat Et lekar mi tesne pred vkladom zistil polyp tak som ho sla vyberat a ket bol az po vybrati. Nepomohlo.
A teraz som v centre lde Ety nechcu robit ze kety su uspesnejsie.
Chcela by som vyskusat Et kedze Kety su neuspesne

mikasz
22. dec 2020

@buxus24 tak dovod ti asi nikto nepovie, uspesnost ivf je 60% cize niekde medzi tymi 40% 🤷🏼‍♀️
Mne tiez raz dr.vravela, ze dokonca KET-y su uspesnejsie, ze na vela klinikach uz cerstve vklady(ET) ani nerobia, tak neviem

buxus24
autor
22. dec 2020

@mikasz ani v mojom centre nechcu Et..len ket..len ked ja ani neviem ak mam jedo embrijko nie je mu lepsie u mna ako v skumavke?
Uz sama neviem co je lepsis

sonjasas
22. dec 2020

@buxus24 ahoj ja uz mam tiež za sebou 2x ivf. Prvý rom 2018 druhy teraz november oba neúspešne a oba v inom centre. Ďalšie zvažujeme ale tiež rozmýšľam aku pauzu si dat kedze dr myší vymyslieť co s nami. Ja som pri poslednom mala 8 vajíčok 1 zrelé a nedostalo sa mi ani do formy blasticky

e1i
22. dec 2020

@buxus24 ja by som trvala na et, ak na tom ty budeš trvať, nemôžu ta odmietnuť. Kety sú úspešnejšie podľa mňa len preto, že ich je viac, kdezto et je v každom cykle len 1.

buxus24
autor
22. dec 2020

@sonjasas aj ja to mam ako ty... Vysetrenia mam vsetky len vysetrenie embrijok nie a ani nebudem mat kedze to je drahe...
Mrzi ma ze ste nemali ani jedno...ja dsom muzovi oznamila ze v januari ideme znova do toho.
Pockam na vysledok zajtrajsej krvi..ten bude negativny a hned volsm do centra a pisen lekatovi..
Dufam a verim ze pri dalsej stimulacii budem mat aspon 3 embrijka
Silno ti drzim prsty 🤞🤞🤞🤞

@e1i nemala som et nevi no kety su u mna zatial neuspesne... Ja neviem co robit

sonjasas
23. dec 2020

@buxus24 držím ti palceky nech sa ti to podari. Ja mam ust v januári na konzultáciu ze aký postup bude ďalej ze ci za normálneho cyklu produkujem zrelé vajicka tak uvidíme aký postup navrhne dr. Musime myslieť pozitívne a veriť ze aj nám co sa takto trapime a túžime po bejby nam bude dopriate.

e1i
23. dec 2020

@buxus24 ja by som trvala na et, zisti si to dopredu, ev zmeň centrum kde robia aj et

buxus24
autor
23. dec 2020

@e1li toto centrum som menila koli referenciam... Zatial ho nemienim menit.

@sonjasas prene verime a dufame... Dnes som si bola pre prechodku a ppobede vysledky krvy.Zavolam do centra,aby vedeli ze v januari chcem zacat nove IVF

sonjasas
23. dec 2020

@buxus24 a nechceš si dat mesiac dva pauzu od toho trosku zregenerovať. Ja sa tiež do toho nehrniem radšej pomalicky

buxus24
autor
23. dec 2020

@sonjasas nechcem... Prvy krat som tomu dala 2roky a nic sa nezmenilo...

mikasz
23. dec 2020

@buxus24 skor by som sa mozno zamerala na to, kde je problem? Aky ma partner spermiogram? Nemoze to byt dovod maleho poctu embryi?
Robili ti hysteroskopiu? Ci nie je nejaky problem v maternici?

buxus24
autor
23. dec 2020

@mikasz mam vsetky vysetrenia okrem vysetrenia embrijok a to ani nebudem mat kedze to je drahe a hysteroskopiu...

stanzi
23. dec 2020

@buxus24 Pises ze ti vysla intolerancia na kravske mlieko...dodrzujes dietu (vysadila si vsetky mliecne veci)? Ja mam to iste, ale najskor som to neriesila, avsak dlho sme sa snazili a stale nic...tak som potom vysadila vsetky mliecne veci a po 2 mesiacoch sa podarilo. Neviem ci to bola nahoda, ale za pokus mi to stalo....

buxus24
autor
23. dec 2020

@stanzi snazim sa aj ked sa priznam ze terax som polavila...
Ale kde sa da davam bezlaktozove potraviny.

stanzi
24. dec 2020

@buxus24 To nie je to iste 🙂 Ak mas intoleranciu / alergiu na kravske mlieko, tak nemozes ani bezlaktozove potraviny....

buxus24
autor
24. dec 2020

@stanzi aha tak to musim lepsie prestudovat

stanzi
24. dec 2020

@buxus24 Urcite ano. Pises ze vam nenasli ziadny iny problem (okrem stitky a tu uz mas liecenu), takze urcite stoji za to vyskusat dietu. Alergia / intolerancia kravskeho mlieka znamena ze nevies zniest kravsku bielkovinu, a ta sa nachadza aj v bezlaktozovych mliecnych vyrobkoch. Ak jes veci, s ktorymi ma tvoje telo problem, tak to tiez moze byt dovod preco (K)ET nevysiel...

buxus24
autor
24. dec 2020

@stanzi dakujem... Hned to zmenim....
Dakujem

helenky11
28. dec 2020

@sonjasas Ahoj, ja som mala tento rok 2 stimulacie, z 1 len 2 oocyty a 1 embryo, kt. sa nakoniec zle vyvijalo. A z 2 len 1 oocyt a vraj nebol vhodny na oplodnenie. Ja tomu uz fakt nechapem, vsetky hormony mam v norme, AMH 0,73,co je nizke, ale nie tak nizke ako co tu citam a aj tak sme sa nedopracovali ani k embryu😭😭😭 Ty si mala uz koklo stimulacii, resp. IVF a kde chodis?

buxus24
autor
28. dec 2020

@helenky11 to ma mrzi a mas urobene vysetrenia? Co ti lekari nato vravia ze sa tak deje?
Ja mam 2IVF za sebou. 1Ivf 2,vklady,2ivf 1vklad 1embrijko.
Chystame sa v novom roku na dalsie nase posledne.

helenky11
29. dec 2020

@buxus24 Nijako sa k tomu nevyjadruju, asi to je bezne, lebo, ze je 30% sanca, ze s odobratych oocytov vznikne embryo. Cizr ak babe odoberu 10 oocytov, max. sa jej vytvoria 3 embrya. A mne ked odobrali 1-2 a raz sa embryo vytvorilo, tak statisticky je to uspesne. Ja mam nizke AMH, tak preto mam mako oocytov. Ty mas ake AMH, kolko sa Ti vytvori oocytov?

buxus24
autor
29. dec 2020

@helenky11 pri prvom Ivf som mala 2,4 ,mali sme 2oplodnene,teraz pri 2Ivf som mala amh 4,2 ... Takze nabeh na pcos...co ma vobec netesi... Oplodnene sme mali len jedno embrijko.

helenky11
30. dec 2020

@buxus24 aha, tak Ty si ten opacny pripad, u teba sa musia bat, aby Ta neprestimulovali, Ty si mala asi aj 15 oocytov pri takej vyske AMH. A ostatne hormony mas v norme, vraj FSH je velmi dolezite

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre