Je šanca, aby sme získali druhú hypotéku na kúpu nehnuteľnosti ako investíciu na ďalší prenájom?

Zodpovedané
27. mar 2024

Dobrý deň,

manžel zarába v hrubom 3000 EUR, ja som na rodičovskom príspevku a máme 4 školopovinné deti. Svojich peňazí na investíciu máme 25 000 EUR.

Je šanca, aby sme získali druhú hypotéku na kúpu nehnuteľnosti ako investíciu na ďalší prenájom?

Ak áno, tak v akej maximálnej výške a za akých podmienok (úrok a splátka)?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, možné to je.

Závisí to od viacerých parametrov:
1. Výšku čistého príjmu manžela bez daňových bonusov na deti.
2. Či si daňové bonusy na deti uplatňujete ročne alebo mesačne.
3. Akú máte výšku a splátku aktuálnych úverov/hypotéky.
4. Koľko máte vy a manžel rokov.
5. Či máte nižší rodičovský príspevok alebo vyšší/materskú.

Bez týchto údajov sa Vám bohužiaľ neviem vyjadriť. Ak mi ich pošlete, budem Vám vedieť na otázku zodpovedať.

Minimálne si odporúčam prečítať môj článok na tému hypotéka na kúpu bytu, kde som rozobral do hĺbky maximálnu výšku hypotéky: https://relyon.sk/blog/vsetko-o-hypoteke-na-byt/

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk