Ak by som išla do osobného bankrotu, môžem v budúcnosti žiadať o menší úver?

Zodpovedané
23. apr 2024

Dobrý deň,

mám 25 rokov a chcem sa poradiť.

Ak by som išla do osobného bankrotu, môžem v budúcnosti žiadať o menší úver alebo hypotéku, ktorú by sme brali spolu s mužom?

Viem, že osobný bankrot nie je výhra, ale dosť by mi to uľahčilo situáciu. Pôžičky som nebrala sebe, no sú na moje meno a ja som súhlasila a dotyčný z rodiny mi ich mal splácať. Som na to sama.

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, hypotéku by Vám už nemuseli dať nikdy (do odvolania). Sú klienti, ktorí mali bankrot v roku 2018 a stále im zamietajú žiadosť o hypotéku. V niektorých prípadoch to vie prejsť, no je to veľký risk.

Bankrot by som nevyhlasoval určite nikdy, vie Vám to veľmi pokaziť život po finančnej stránke.

Určite odporúčam nájsť nejakú inú variantu - zobrať lepšiu prácu alebo viac práce na nejaký čas. Prípadne si od niekoho z rodiny požičať a splácať radšej jemu ako inštitúciám, kde sú úroky. Niečo skúste vymyslieť, ale do bankrotu by som určite nešiel.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk