Zmenili sa podmienky poskytnutia úverovej pomoci od štátu?

Zodpovedané
24. apr 2024

Dobrý deň,

máme raz refinancovanú hypotéku, v zmluve je účel uvedený splatenie skôr poskytnutého úveru. Teraz skončil štvorročný fix, zvýšenie z 0,4 na 4, ale v banke by sme ostali.

Budeme mať nárok na úverovú pomoc?

Ak splníme podmienku príjmu.

Zmenili sa už podmienky poskytnutia úverovej pomoci od štátu, čo sa týka refinancovaných hypoték?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie. Na refinancované úvery sa to vzťahuje iba v prípade, ak ste si to refinancovali v roku 2023 a dali jednoročnú fixáciu. Aj keď boli refinancované úvery len raz, na úradoch to zamietajú, ale môže sa to ešte do budúcna zmeniť.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk