Mám šancu dostať hypotéku vo veku 45 rokov ako samožiadateľka?

Zodpovedané
25. apr 2024

Dobrý deň,

mám 45 rokov, som slobodná, mám 2 deti (7 a 10 rokov), daňový bonus na deti poberá otec detí. Pracujem na TPP, nemám žiadne úvery, splátky a ani dlhy, neplatím žiadne mesačné paušály. Pravidelne platím len PZP (cca 120 EUR ročne), životnú poistku (cca 120 EUR ročne) a poplatky za školu (spolu 56 EUR mesačne) + bežné mesačné náklady.

Momentálne bývam s otcom mojich detí v byte, ktorý patrí jemu. Uvažujem nad kúpou vlastnej nehnuteľnosti. O hypotéku chcem požiadať sama a platiť ju budem taktiež sama, ručiť nemám čím. Môj hrubý mesačný príjem je cca 1742 EUR, plus dostávam na účet ešte príspevok na stravu od zamestnávateľa (cca 130 EUR/mesiac), rodinné prídavky (120 EUR/mesiac) a každoročne mi je kvartálne vyplácaný pravidelne aj 13. a 14. plat.

Mám v mojom veku s mojím príjmom pri 2 maloletých deťoch šancu získať hypotéku na kúpu nehnuteľnosti ako samožiadateľka?

Ak áno, v akej maximálnej výške a s akými mesačnými splátkami?

Ďakujem

Dobrý deň,

šancu na získanie hypotéky máte, no to v akej výške Vám povedať neviem. To záleží od Vášho priemerného čistého mesačného príjmu za posledných 6 alebo 12 mesiacov, vrátane bonusov. Ak máte 130 EUR vyplácaných vo forme stravných diét, tak viaceré banky tento príjem vedia zobrať (nie však v plnom rozsahu, to vie jedine VÚB banka).

Odporúčam prečítať si môj článok o hypotéke na byt, ktorý väm zodpovie väčšinu otázok k hypotéke aj k jej maximálnej výške: https://relyon.sk/blog/vsetko-o-hypoteke-na-byt/

Prípadne mi môžete napísať vaše priemerné čisté mesačné príjmy za 6 a 12 mesiacov do mailu, môžem Vám to prepočítať a porovnať aj všetky banky.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk