Dostanem hypotéku, keď som slobodná matka?

Zodpovedané
24. apr 2024

Dobrý deň,

zaujímalo by ma, či je možné dostať hypotéku na kúpu bytu, keď som na materskej dovolenke ako slobodná matka. Založila by som svoj byt, ktorý je v mojom vlastníctve. Som na materskej dovolenke + mám mesačný príjem z osobnej asistencie cca 1000 EUR.

Je nejaký spôsob ako sa dostať k hypotéke?

Do práce nastúpim až o 3 roky.

Ďakujem

Dobrý deň,

jedine SLSP akceptuje príjem z osobnej asistencie. Záleží však aj od toho, koľko máte detí, koľko máte rokov, či máte aj nejaké iné úvery.

Ak máte napríklad 1 dieťa a nízky vek, odráta sa Vám z tej tisícky životné minimum na Vás a 1 dieťa, povinná rezerva 40% a výsledok je splátka hypotéky, ktorú môžete mať po uplatnení stress-testu.

Pre zjednodušenie, limit by ste v tomto prípade mali približne 60 000 EUR na hypotéku. Kombinácia príjmu z osobnej asistencie a materskej dovolenky sa neakceptuje (vedia rátať iba to, čo je vyššie a aj to iba SLSP).

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk