Vyoperovaný veľký myóm na maternici, 1 vajcovod a odstránenie endometriózy

buxus24
13. apr 2024

Ahojte ako už je v názve mam za sebou ťažšiu operáciu.bola vykonaná štvrtok. Chcem sa spýtať pri moceni ma boli mocak,nie cesty ale močový mechúr,včera som nekrvacala dnes som si nasla zhluk krvi na vlozke.
Predpokladám,že sa to časom úpravy a ťažkosti pominú.
Akú máte vy skúsenosť?
Trosku som sa zľakla tej krvi ale predsa som krátko po zákroku.

Ďakujem Vám za každú odpoved

ivana3111
13. apr 2024

@buxus24 nemusi ta bolieť močák, môže to byť aj maternica po operácii... je to hneď pri sebe a cítiť to podobne , určite berieš aj nejaké atb po operácii, tak by zápaly mali byť pokryté

guudy
13. apr 2024

Zrazenina 2 dni po operacii je uplne normalna. V mieste operacie je predsa rana, kde sa zakonite vytvorila zrazenina. Ta sa po case uvolni. A potom si ju najdes na vlozke/vo wc. Ak by si mala vela cerstvej krvi a neprestavalo by krvacanie, tak treba ist hned k dr. Najlepsie tam, kde ta operovali.

majamat
13. apr 2024

krvacanie jenormalne aj bolesti, mne vyoperovali maternicu a informovali ma, ze mocak moze boliet priapdne tam moze byt inkontinencia tusim mesiac po operacii.
nastastie ma nebolel.
ja som mala 3t po operacii ruzovy vytok, ale teda ja som uz nemala moc odkia krvacat, len z tej operacnej rany. maternicu uz nemam.

buxus24
autor
15. apr 2024

Ahoje ATB mi dávali v nemocke
Áno mocak alebo maternica,som cítila hlavne prvé 2 dní po operácii.
Teraz to cítim tiež ešte ale už menej.Kazdym dňom to boli menej a ešte stále to je cerstve(4dni po op).
Hlavne ma bolia plyny.Ked sa to tamade krúti tak je to mierne bolestivé ale dá sa to vydrzat