Konizácia krčku maternice

biaa
10. jan 2023

Ahojte, prosim máte skusenost čo sa týka oddychu po zákroku? Bola som teraz cez týždeň nič má neboli je mi dobre aj zakrok podľa doktora prebehol úplne bez nejakých komplikácií že to slo velmi pekne. Už 6 deň som ozaj doma “na riti” a lezie mi to na nervy :D som strašne aktívny človek naucena 5x do týždňa na treningy a teraz nemôžem nič dnes a včera som sa bola chvilku prejst.

Nekrvacam nič má neboli mám mierny výtok ale to je vraj normálne. Rada by som štvrtok čo bude nejaký 8 deň po zákroku sla aspoň odcvicit ramena a ruky do fitka nech trosku vypadnem. Neukamenujte má prosim ale ozaj mám z toho strašne chvilky ako som len doma keď som naucena cely zivot makat.

Ako dlho po zákroku ste sa zotavovali?Nasiel sa tu niekto ako ja že siel cvicit po zákroku mierne ale siel?

Dakujem

tata1401
10. jan 2023

@biaa ...ja som tiež aktívna, čo sa fitka týka, ale s tým som počkala do kontroly u dr. to bolo tuším po mesiaci. Inak v domácnosti som fungovala na 100percent, fitko mi on schválil potom po kontrole

noemikatka
10. jan 2023

@biaa neriskovala by som môže sa ti ta chrasta odlupunut ktora sa ti urobila po zákroku

biaa
autor
10. jan 2023

@tata1401 no ja som sa práve hneď pýtala a doktorka mi povedala že po tyzdni môžem pokial nebudem krvácať pomaly začať opatrne ale môžem na kontrolu mám ísť o 2 týždne po zákroku to už môžem mat aj normálne styk aj vsetko tak preto mi to príde že keď po 14 dnoch môžem mat styk tak po 8 dnoch keď pôjdem odcvicit aspoň roky by sa snáď z toho strieľať nemuselo

biaa
autor
10. jan 2023

Práve predtým ako som na zakrok sla som vsade čítala že sa dodržiava 6 týždňov aj bez styku a mne aj v nemocnici pri zákroku povedal doktor že dva týždne a fungujem normálne že prvé tri dni sú kritické to som naozaj lezala ani som sa nebola prejst na 6 som soa aspoň na prechadzku

biaa
autor
10. jan 2023

@tata1401 a po mesiaci si bola ok?? Že si fungovala normálne alebo ?

marca12
10. jan 2023

Neriskovala by som vo fitku. Ty sa mozes citit dobre,ale tlakmi si mozes uskodit,mozes zacat krvacat.

biaa
autor
10. jan 2023

@marca12 to je mi jasne preto nehodlám cvicit spodnú cast tela ale potrebujem vypadnut preto by som ozaj rada aspoň na chrbat a ruky take cviky kde proste nezapájam podbrusko

ibrunova
10. jan 2023

@biaa ja som bola doma tri dni, z donútenia, po týždni som bola behať a v pohode.

marca12
10. jan 2023

@biaa pri rukach zapajas aj podbrusko,naozaj skus este vydrzat.

tata1401
10. jan 2023

@biaa takú normálnu námahu každodennú som úplne hravo zvládala...ale po 2týždňoch sa mi pravdepodobne oddelila chrasta a začala som riadne krvácať a štípalo ma...cez noc prešlo...potom to už bolo ok

matabb73
10. jan 2023

@biaa ak chceš skončiť znovu pod narkózou, tak do toho. Známa bola takto aktívna, potrhali sa jej stehy, začala krvácať a po týždni bola zas v nemocnici. Ja som bola po konizácii skoro mesiac PN.

biaa
autor
10. jan 2023

@matabb73 aké stehy veď žiadne stehy nerobia

biaa
autor
10. jan 2023

@matabb73 no ale ide o to že dve gynekologicky a doktor v nemocnici mi povedal že po 2 TÝŽDŇOCH MIZEME MAT NORMÁLNE SEX preto sa pytam na to fitko pretože mi príde že sex je teda podstatne rizikovejší v tomto

matabb73
10. jan 2023

@biaa ja som to mala normalne šité. Vnútorné stehy na krčku. Ak to teraz nešijú, o to viac by som sa bála takto skoro fyzicky namáhať.

biaa
autor
10. jan 2023

Baby o to ide že mne povedali že po dvoch týždňoch sex normálne bez problemov ak nebudem krvácať môžeme ho mat aj pred kontrolou preto mu to nejde do hlavy že mi príde že sex mi skôr môže ranu rozkrvacat ako to že budem cvicit

matabb73
10. jan 2023

@biaa rob ako myslíš. Aj tak nechceš počuť negatívnu odpoveď, tak načo sa pýtaš.

biaa
autor
10. jan 2023

@matabb73 ahaaa jasne to som nevedela mne to práve robili LEEP metódou postihnuté tkanivo odobrali elektrochirurgicky, pričom pôsobením elektrického prúdu dochádza k zastaveniu krvácania vo vzniknutej rany.

biaa
autor
10. jan 2023

@matabb73 pretože chcem pocut nazor bab ktoré po tejto metóde mali nejakú aktivitu fajne tomu aj so zlým koncom že da to rozkrvacalo a podobne lebo nikde som nenasla vyjadrenie niekoho kto bol behat alebo siel cvicit alebo dvíhal doma dieťa a rozkrvacalo da to alebo naopak nie

ninka99865
10. jan 2023

Ja som bola robili odobrali mi absolútny minimum, no lekár mi povedal že po každom gynekologickom zákroku treba dodržať 6 nedelie.. bola som na kontrole po 5 tyzddnch a povedal že už môžem všetko. Ja by soľ to neriskovala, cvičím vo fitku aktívne a podľa mňa. Pri každom cviku zapajas aj spodok. A ešte mi vravel že tým že to je dnuka tak sa to dlhšie hoji.. takže by som určite bola opatrná aj so sexom aj s cvičením. Max prechádzky

biaa
autor
10. jan 2023

@ninka99865 akou metódou ti to robili? Pretože vravím že lekár v nemocnici čo mi to robil aj obe gynekologicky povedali že bez styku max 2 týždne

biaa
autor
10. jan 2023

@ninka99865 tiež som totiž pred zákrokom čítala o 6 nedelí a to som sa následne aj pýtala doktorky ktorá mi povedala že kedysi keď to robili skalpelom mechanicky bolo to takto dlho

ibrunova
10. jan 2023

@ninka99865 šestonedelie po konizácii už nie je potrebné

domiklik
10. jan 2023

@biaa pokiaľ ti to robili leep metódou a cítiš sa dobre, chod cvičiť, ale vyhni sa dvihaniu ťažkých váh, a keď cvičíš nohy tak by som šla len vlastnú váhu. Inak pilates joga vpohode môžeš, rýchla chôdza na páse, stepper...

biaa
autor
10. jan 2023

@domiklik anoo LEEP práve preto ako pisem vyssie povedali že dva týždne a budem ok som doma 6. Deň a zeru má mrle tak chcem 8-9 deň ísť aspoň na kladky ruky a chrbat na nohy si nákladným na stroje cez 150-180kg takze to RISKOVAT RADŠEJ NEBUDEM aspoň kým nepôjdem na kontrolu to je jasne alebo ich proste aspoň prerolujem.

ninka99865
10. jan 2023

@biaa LEEP
@ibrunova chcela som byt maximálne opatrná a neubudlo zomna, ale dobre vedieť

ibrunova
10. jan 2023

@ninka99865 6 týždňov som sa zotavovala z hysterektómie, čo je omnoho ťažší zákrok.

biaa
autor
14. jan 2023

Tak baby aktualizujeme :D v prípade že dalsia žienka bude hladat rady.

Bola som po tyzdni vo fitku skoro 2 hodky 🙂 presne po tyzdni po konizacii ..pohoda podľa pocitov som sa riadila nepreháňala to. Nič má neboli dokonca aj spinenie prestalo. Volala som aj s doktorkou a povedala že to nemám ani riešiť pokial má nič neboli a nekrvacam nemám na to ani mysliet 🙂) takze dakujem som fit a strašne sa tesim 🙂)