Mám 4 cm veľký myóm

zuzana1888
1. jún 2022

Dobrý deň prajem chcela by som sa opýtať mám 35 rokov minulý rok mi bol nájdený myom o veľkosti 4 cm, včera som bola na ultrazvuk a sú dva myomy veľkosť 4.8cm a druhý 5.3 CM, mám ťažkosti s močením keďže jeden myom tlačí na močový mechúr, je jediná možnosť len operačné riešenie? Deti zatiaľ nemám, ďakujem za odpoveď

ola101
1. jún 2022

Moja kamarátka bola v zime na operácií - má 31 rokov tiež deti nemala. Rástlo to, bolelo ju to neznesiteľne myslím že je lepšie a rozumnejšie riešenie to dať operačne na poriadok, alebo minimálne sa poradiť s lekárom čo odporúča.

ninka99865
1. jún 2022

@zuzana1888 a gynekológ čo nato? Moja známa mala tiež myom a v priebehu pár mesiacov jej vyrástol tak veľmi že jej museli vybrať celú maternicu, ale deti už mala
Takže asi nešpekulovať a riešiť

simonkaa27
1. jún 2022

a ako inak by si to chcela riesit? dufam ze si nemyslis ze sa toho telo same zbavi, oni mozu prasknut spravit sa zrasty a rast na novo.

luccija
1. jún 2022

@zuzana1888 hneď operačne von.Co povedal lekár?také útvary nad 5 CM hneď preč.Ved Ti to robí problemy

zuzana1888
autor
1. jún 2022

ahojte ďakujem za správu, som v Skotsku, momentálne zvažujem že sa vrátim kvôli tomu domov, keďže tu sa čaká dosť dlho v podstate na vsetko, len na ultrazvuk som čakala 3 mesiace

petra0511
4. jún 2022

@zuzana1888 ahoj, mna to caka o dva tyzdne tak sa mi ozvi a dam ti vediet Jednoznačne von. Len ti to bude rast a komplikovať zivot.