Myóm na maternici

bibg
6. feb 2021

Ahojte, mám 25 rokov a dr mi našiel myom na maternici. Mám 2 deti a som 4 mesiace po pôrode. 22. Januára som mala naposledy Ms a odvtedy mám stále krv. Trosku má boli aj podbrusko alebo cítim taký zvláštny tlak. Máte niekto skúsenosti či je to ok? Dr mi k myomu nič moc nepovedal. Tak neviem či mám ísť nas5 k dr alebo je to krvacanie mimo cyklu ok alebo odchádza ten myom. Ja neviem. Pijem aj alchemilku keďže ta mi vždy pomáhala pri silnejších ms. Za vaše skúsenosti ďakujem

marticka85po
6. feb 2021

@bibg Myom ti len tak neodide.to je dlhodoba, zalezitost.ja mam myom od mojich 20.rokov.teraz mam 35 a on je tam stale. Ovplyvnuje najma krvacanie pri MS

bibg
autor
6. feb 2021

@marticka85po a je ok to krvacanie? Ako sa dá fungovať s tým?

marticka85po
6. feb 2021

@bibg 1. a 2.den ms mam velke zrazeniny a trochu silnejsie krvacanie..zvykla som si.ine to asi nebude. Pretoze moj myom sa neda vyoperovat,bola som na laparoskopickej operacii,tam zistili ze myom je vrasteny do svaloviny maternice a teda sa neda vybrat.ale chvalabohu nerastie. A mavam aj krvacanie mimo cyklu,rsp.spinenie, .vacsinu len v predovulacnej faze.potom uz nie.

bobrina1
6. feb 2021

@marticka85po mas aj bolesti cez ms?

bibg
autor
6. feb 2021

@bobrina1 od pôrodu som mala ms len 2x normálnu. Prvá bola taká normálna a teraz druha bola veľmi silna. Bolesti som nemala.
@marticka85po ja som mala prvé 2 dni ms take silne že som nestačila vlozky menit. Dnes je to 17 dni spolu s ms čo krvacam. Dostala som 22. A odvtedy stále krvácam. Niekedy mi stačí intimka a niekedy musím normálne vložku.

marticka85po
7. feb 2021

@bobrina1 ano mavam silne bolesti ale nie kvoli myomu.mam endometriozu

marticka85po
7. feb 2021

@bibg to poznam. Tiez to tak mavam ze prvy druhy den si davam ten najhrubsi tampon,plus hrubu vlozku a menim kazdu hodinu. Najhorsie je to v praci lebo stale lietat hore dole na wc..chapes. ale mavam aj ms ked krvacam slabo 4dni.cize meni sa to a vplyva na to xy veci.napr. aj to ako sa stravujem.vacsinou krvacam viac ked konzumujem cervene maso 3x do tyzdna. Mala som obdobia ked som maso nejedla rsp.malo,iba raz do tyzdna a aj krvacanie bolo uolne minimalne

marticka85po
7. feb 2021

@bibg ale osobne si myslim ze toto tvoje krvacanie nesuvisi s myomom.ak si 4m po porode,tam bude problem s tym ze hormony este nie su ustalene.porad sa este raz s lekarom,najma ak pocitujes este aj slabu bolest. Myslim ze casom sa to spravi aj samo.

marticka85po
7. feb 2021

@bibg a skus vysadit tu alchemilku.ona totizto velmi prekrvuje maternicu. Ja zvyknem pit rebricek (mysi chvost), ten ma opacny efekt.je to velmi dobra zenska bylinka

bibg
autor
7. feb 2021

@marticka85po ďakujem. Zajtra pojdem k dr. Keďže krvacanie sa ešte zhoršilo a navyše som dosť unavena a taká slabá.. mám pocit že ledva chodím.