Nadriadená ma šikanuje

23. mar 2023

Ahojte, šikanuje ma nadriadená (neustála kritika, písanie na súkromné číslo mimo pracovnej doby, neustále vypisovanie aj počas priepustky či dovolenky, vyčleňovanie z prác, donášajú jej na mňa “jej” ľudia), schudla som, nechutí mi jesť, bojím sa kontaktu a rozhovoru s ňou, píšem to sem preto lebo som sa včera dozvedela, že jedna kolegyňa ráno pred prácou dokonca vracia a tiež to označila slovom šikana, myslela aom si že som sama, hoci ju nikto nemá rád, ale tak kto áno rád nadriadeného…
Hovorím jej to každÿ mesiac že to beriem ako šikanu, nech s tým prestane, pokračuje naďalej, samozrejme že sa obzeram po novom mieste a chcem dať výpoveď, ale rada by som tuto vec porieisla aj inak

eeffka
23. mar 2023

"Hovorím jej to každÿ mesiac " takze si to komunikovala a neprestalo to? tak naco cakas? uz davno si mala byt prec

marrie5385
23. mar 2023

Jedine odísť...ak chces, napíš mi ip.

zefyra
23. mar 2023

Presne toto som ja zažívala celý jeden rok. Skončila som u psychologičky, kde chodím doteraz. Odiď odtiaľ čo najskôr, tiež som to mala urobiť už dávno.

kalifka
23. mar 2023

Máš dve možnosti - ak má nadriadeného riešiť to tam, alebo odchod z práce. Nestojí to za zničené zdravie 😉

ropucha6
23. mar 2023

Nadriadena nema nadriadeneho? Alebo HR? Preco jej odpisujes po pracovnej dobe?

tanyan
23. mar 2023

Ak ju chceš zastaviť, tak musíš zvoliť správne zbrane a tím. Pozor, aby to neprerástlo do staffingu (opak bossingu). Neviem akú máš pozíciu, náplň práce, zmluvu...
Ale nevidím dôvod, aby ťa kontaktovala na tvojom súkromnom čísle - môžeš si ju dať zablokovať. Pokiaľ ona očakáva tvoju dostupnosť, tak nech ti dá k dispozícii služobný telefón, kde budú pri preberaní definované pravidlá používania pre obe strany ( v zásade ho môžeš potom mimo pracovnej doby a pohotovosti vypnúť).

timetotime
23. mar 2023

@kalifka asi tak nejak. osobne si myslim, ze bojovat s nou sa asi neoplati, takze aj nie kje moc dobra kamoska s nadriadenym, sla by som za nim, no ak by sa nic nezmenilo, tak by som odisla

autor
23. mar 2023

@ropucha6 lebo som si ju už zablokovala na whatuspe, napíše sms, neodpisem ani na tu, tak mi do minuty príde mail

autor
23. mar 2023

@eeffka lebo to nachvíľu prestane a potom zasa začne

autor
23. mar 2023

@marrie5385 ja to chcem riešiť asi na vyšších miestach, pripadne sa spojiť s ľudmi ktorí odišli predo mnou

autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ropucha6
23. mar 2023

Akoze je jedina sefka v celej firme? Tak potom len oznamit, ze davas vypoved.

maranco
23. mar 2023

Po pracovnej dobe ak ťa neplatia za pohotovosť vôbec neodpovedaj na mail, SMS, telefonáty. Naučí sa, že ťa zbytočne kontaktuje.
Nieje tvoja povinnosť mať internet a čítať pracovné maily doma. Ak ti neplatia služobný telefón/notebook, internet v ňom a pracovnú pohotovosť.

barborachors
23. mar 2023

vidim ze ešte mas silu a energiu riešiť ju.
V tomto prípade sa da ist na nu tak, ze sa s nou skusis skamosit, alebo si s nou sadni a konštruktívne ved dialóg, nech ti povie aky má s tebou problém.
Ked toto nezaberie, oficiálna sťažnosť na vedenie ideálne aj s dokazmi.
Ked nezaberie ani to, smer vypoved.

Skor ako výpoveď podas, stojí za to aspon vyskúšať niečo z hore uvedených tipov. Vypoved je vzdy posledna možnosť a to uz fakt nemas co stratiť.

autor
23. mar 2023

@barborachors už som sa rozhodla po výpoveď po dnešnom bombardovaní správami od rána a to som PN

autor
23. mar 2023

@zefyra môžeš mi napísať správu

autor
23. mar 2023

@ropucha6 žiaľ áno

autor
23. mar 2023

@maranco ale ona mi potom hovorí, že poverí iného a berie mi rôzne funkcie

ropucha6
23. mar 2023

A co si dnes urobila? Jedina moja odpoved by bola: “Som PN, dakujem, ze mi prajes skore uzdravenie, idem sa liecit”. Zas bud aj trochu asertivna, nech si z teba dojnu kravu neurobia aj v dalsej praci. Ako nevravim, aj ja som pracovala obcas pocas PN/resp dovolenky, ale to bola uplne ina komunikacia.

autor
23. mar 2023

@ropucha6 čo by som urobila? Nič som nerobila som PN napísala
Som jej že mi znemožňuje liečenie a urazila sa a povedala mi že som drzana a dáva moju funkciu niekomu inému

jenisjenis
23. mar 2023

Jezisi to co je za cloveka ta nadriadena..nenechavaj to len tak ..musi mat aj ona niekoho nad sebou alebo to ries aj cez vyssie ..takto sa nemoze nikto spravat skus to aby sa to uz nikomu inemu nestalo..ked sa na nu nebude nikto stazovat tak bude taka na dalsych ludi..

macekovam
24. mar 2023

Vôbec si nemyslím ze je jediným riešením odísť.. Dokedy máš utekať? Dovtedy kým ten co v tebe bude vidieť konkurenciu a neprestane? Tak mu ústa zavri ty.. Povedz co si myslíš.. Nie zo stiahnutým chvostom ze to vnímaš ako sikanu... Bud razna.. Ak treba posli ju tvrdo,, do riti.. A to doslova..! Ukáž jej ze sa jej nebojíš.. Povedz jej ze ak chce aby si odišla tak ty neodídes.. Ale stále je tu iná možnosť a môže odísť aj ona... Fakt takto by som jej to povedala.. A nech ti dá pokoj v tvojom voľnom čase. Nech sa ti neťahá do súkromia lebo v ňom nemá miesto. Práca je práca.. Súkromie je mimo ňu.!

maranco
24. mar 2023
simca06022011
24. mar 2023

Nadriadena nema nadriadenu? 🙂 ak nie, tak ti pomoze takato vec, mimo pracovnu dobu nech sa ti nedovola nedopise. MOzes si kludne zabezpecit sukromne cislo/email, na ktore jej kontakt nedas. Pocas dovolenky a inokedy tie, PN tiez. Firemne emaily presmeruj kolegom ked si PN.
Ak mas mat pohotovost, kovli niecomu, patri ti za to plat a firmeny telefon ;) KEd tak normalne by som jej nedohovorila, ale v ramci kolektivu sa postavila s tym, ze ta sikanuje a obtazuje, drza je akurat tak ona. Ludom sa pod nou zle pracuje, maju zdravotne problemy... kludne by som sa s kolegynou spojila. Je to nepripustne. Toto spravanie ale iba na pracovisku mal moj chlap, nastastie ja mam rozum, a ked sa vozil po kolegyni, dala som dole jeho a aj jej som povedala, nech sa proste postavi, jeho to viditelne tesi ked sa niekto trasie pred nim. On ju potrebuje, ona jeho nie. On jej pracu robit nebude a nikto dalsi toto spravanie by tiez netoleroval. Ak si to sefkyni donasaci neuvedomuju, tak ked ty odides, iny pride na tovje miesto a bude to robit im... Lebo takato osoba si vzdy najde niekoho.
Uz co za luxusna pozicia to moze byt aby si toto trpela? Ziadna. POzeraj sa po inom, a ten uzasny kolektiv, ak ti nepomozu skrotit tuto zenu, nechaj, nech si to uzivaju...

autor
24. mar 2023

@macekovam ja to robím! Už pár mesiacov! Napísala som jej xkrat čo si neprajem aby mi robila - že si neprajem aby má kontaktovala mimo pracovnú dobu, ďalej som jej dokonca povedala, že s ňou už nikdy nebudem preberať osobne veci a že s ňou nikdy nechcem byt kamarátka a pod. a povedala mi, ze som si k nej dovolila to, čo nikto za 30 rokov, ja som jej na to povedala ze mna to nezaujíma a ze to beriem ako šikanu a keď neprestane posuniem
To na inšpekciu, ja už neviem ako tvrdšia mám byt … napríklad ohováranie nemám v povahe takze Na ňu netreusim v kolektíve a som aj dosť lojálna, navyše som asertívna, hvoeola som jej aj ze má priveľmi a nezmyselne kritizuje…

autor
24. mar 2023

@simca06022011 píše mi napríklad o 5:50 ráno a zobudí mna aj moje dieťa so správou (dnes sa potrebujem rozprávať) letím ako pica do roboty a povie mi, že ona nemá čas… alebo mi píše o 21:30 či som si všimla v nejakom dokument aj “toto”, pre niekoho to môže byt banalita ale mna to fakt vyrušuje, nikto ju nemá rad a ona si mysli opak alebo pravdu vie ale mne ju inak prezentovala, a to chcela ísť na kávu ako za starých čias, no chvalabohu že som nesúhlasila…

simca06022011
24. mar 2023

no ved tak preto ti pisem, ze potrbeujes telefon, ktory ona nema mimo pracovnu dobu. Alebo ked nie, tak mas moznost v mobile, vypnut si zvuk od - do. Napr. vip cisla sa ti dovolaju, ine nie... Ano je to vyrusovanie, totalna hlupost. Ale aj ty si z toho vela robis, ako mne keby pride rano sprava neletim do prace, normlane pridem na cas ako mam a ked sa hce rozpravat, nech si ma sefka najde. Keby napisala napr 10:00 u mna v kancelarii, tak ok.. ale toto je ciste buzerovanie. Keby mne to robila, tak myslim, ze aj moj chlap by jej isiel vysvetlit, kto je tu drzi.. by jej aj zavolal :D
A naoozaj to nie je banalita. Mna aj rodina vyrusuje ked vypisuje po 20tej len tak, alebo keby mi rano o 6tej niekto zavolal, a neslo by o zivot, tak to by vidieli co je to furia.. :D

autor
24. mar 2023

Nariadila mi lajkovať jej správy napríklad, je to normálne?

autor
24. mar 2023

@simca06022011 ja odtiaľ odchádzam, nepochopila to za skoro 8 mesiacov, že si neprajem to, čo jej možno druhí tolerujú, áno, robím si z toho hlavu až moc to je pravda, v stredu mi napríklad povedala že mám potichšie rozprávať, že mám veľa decibelov v hlase , to je normálne?