Čo by ste volili?

12. jan 2024

Mam v praci skusobnu dobu,mozem teda dat vypoved kedykolvek. V praci mam obrovsku sikanu (od šefa) a ti, kt.sikanovani nie su,tak donášaju a sonduju aby sikanovani neboli.
A) dat vypoved? Odist a zachovat si dostojnost?
B) ist na pn? Im bude jasne,ze uz nepridem,celkom mozne,ze mi vypovedat daju oni (maju na to pravo pocas pn v skusobnej dobe).
Manzel nas utiahne i sam, neušporime sice nic, ale prezijeme, rezervu nejaku mame tiez. Nova praca sa črta, ale neviem kedy.. Mame doma 3 školakov.

nelca84
12. jan 2024

A

martinkatinka
12. jan 2024

A

biglovemom
12. jan 2024

A

mikadooo
12. jan 2024

Máš nárok na podporu? Ak nie, šla by som na pn, aspoň nejaké peniažky prídu. Ak áno, dala by som rovno výpoveď a hľadala ďalej.

autor
12. jan 2024

@mikadooo nie nemam este.

martinkatinka
12. jan 2024

@mikadooo a dôvod PN bude, že sa jej tam nepáči? Véd treba byť korektný. Nepáči sa mi tam, nevyhovuje mi to, mam skúšobnú, tak skončím.

majusikk
12. jan 2024

Potiahnu na koniec skúšobnej a potom PN aby si mala peniaze ja by som tak spravila

0silvia0
12. jan 2024

A, ved kto ti da pn na poziadanie?

sasa1310
12. jan 2024

to je nejaká nová móda, že nechce sa ísť do práce, tak sa hodí človek na PN bez akejkoľvej zjavnej dg.?

autor
12. jan 2024

Aby som doplnila - PN - sla by som konecne na operaciu,ktoru len odkladam a odkladam lebo sa jej obavam,lekar ma do nej tlaci. Nie je to zas nic vazne, viac ako mesiac by pn istotne nebola,predpokladam tal 2t.

simca06022011
12. jan 2024

ak sa to neda vydrzat, vybav si tie zdravotne zalezitosti a potom uz budes mat v novej praci "pokoj" od toho...

sasa1310
12. jan 2024

pri 3 školákoch byť dlhodobo zatvorená doma kvôli PN, no nechcela by som

martinkatinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
12. jan 2024

@sasa1310 nie dlhodobo, cca 2 tyzdne si myslim.
Ide proste len o par eur navyse..

beata_k
12. jan 2024

Daj vypoved. Preco PN? Treba sa spravat dospelo a dospelo pristupovat k rieseniu problemov.

wolf_
12. jan 2024

Po dovysvetlení B)
a potom výpoveď, ak dovtedy nedajú oni

sasa1310
12. jan 2024

tiež nechápem prečo PN. Keď si doteraz mohla zo zdravotných dôvodov pracovať, nechápem prečo by si mala byť na PN. A tiež nechápem prečo si zdravotný stav neriešila už pred nástupom aj do tejto práce

martinkatinka
12. jan 2024

@wolf_ takže si bude riešiť zdravotný stav až keď sa jej to "oplatí"? Je to teda nekorektné, aj keď zákonné.

sasa1310
12. jan 2024

a o akých 2 týždňoch píšeš, to už máš termín operácie? Lebo ten môžeš dostať aj za 3 mesiace.

taga
12. jan 2024

Pokial mas moznost, ze ti daju rychlo termin, tak si urcite vybav tu operaciu.. nasledne ak sa to nezlepsi by som skoncila a hladala inu pracu

wolf_
12. jan 2024

@martinkatinka a? žiadna vymyslená diagnóza, žiadna bezdôvodná PN, nevidím na tom nič zlé. Že to rieši zrovna teraz? No, ja sa tak odhodlávam na operáciu očí, strach mi bráni, ak by som mala ešte takýto bod k tomu, tak to beriem ako dve muchy jednou ranou a nie ako niečo nekorektné, ak by ma nebodaj v práci ešte aj šikanovali. Inak, ja som na PN v svojom živote nebola ani jeden deň, takže ja nie som z tých čo PNky využívajú vo svoj prospech, ale v opísanom prípade by som si úplne bez výčitiek išla na operáciu.

martinkatinka
12. jan 2024

@wolf_ je to zákonné, no z etického hľadiska 🤷

autor
12. jan 2024

@taga ano, s lekarom sa pozname.

sasa1310
12. jan 2024

@wolf_ ale pri takýchto operáciách sa dáva PN predsa až v deň operácie a termín tiež nedostaneš hneď. Ja som mala známeho lekára a čakala som na termín operácie 6 týždňov

lonely66
12. jan 2024

autorka - volila by som PN

autor
12. jan 2024

@sasa1310 v tejto praci pracujem uz dlhsie, po cca roku som dostala novu zmluvu (nie predlzenie ale novu zmluvu) kde mi znova plynie skusobna doba.

wolf_
12. jan 2024

@sasa1310 neviem o akú operáciu ide v tomto prípade, v mojom prípade som sa informovala, že termín davajú štandardne do 2 týždňov, síce nie hneď, ale zas 2 t. nie sú nejak moc
@martinkatinka nepríde mi nič neetické na tom ísť na operáciu a PN aj za predpokladu, že chcem v práci skončiť a už vôbec nie ak dôvod plánovaného skončenia je šikana zo strany šéfa

martinkatinka
12. jan 2024

@wolf_ pozri, autorka otázky je dospelá osoba, nerozumiem prečo pokladá takúto otázku. Nech sa rozhodne podľa svojho svedomia a vedomia.

wolf_
12. jan 2024

@martinkatinka smutné je, že to, že to chce využiť na OPERÁCIU je niečo fuj fuj, ale to, že ju šéf šikanuje? Ja by som šla na ODÔVODNENÚ PN a ešte by som to poriešila aj na inšpektoráte práce a nie aby sa ešte ja cítim blbo

veselo_neveselo
12. jan 2024

Chod na tu operaciu, lepsi css nebude nikdy. Ak ta nevyhodia, tak potom daj vypoved aj sama.
Vyhodit ta nemusia, ak ta uz poznaju, robila si tam rok, tak asi vedia, preco ta tam chcu. Ale nemyslim si, ze bolo korektne ti davat zas skusobnu dobu (ale spravili to, lebo mozu. Ved OK).
Takze sprav ako chces, lepsie podmienky na tu operaciu mat nebudes, a ked ju treba tak ju zbytocne neodkladaj.

A ziadne "eticke hladisko" alebo co tu zeny spominuaju neries. Chovas sa v ramci pravidiel (tak ako oni), na pn mas narok, aj dovod, tak nemas co dalej riesit.

deti95060810
12. jan 2024

PN...
aké požičaj - také vráť...