Výpoveď počas rodičovskej dovolenky

lenocka1985
20. jún 2023

Poprosila by som radu.. nájde sa tu mzdova účtovníčka?
ak by to bolo možné 🙏🙏🙏🙏
v septembri by som mala nastúpiť do práce ( končí mi rodičovská dovolenka)...ak mi dá zamestnávateľ v septembri výpoveď.. výpovedná doba plynie od októbra do konca novembra...v novembri počas výpovede mi zmluva prekročí 5 rok ...tým pádom je odstupné 2 mesiace...tak spolu by to bolo 5 platov?... samozrejme beriem na vedomie, že výpovednú dobu si odpracujem a vyčerpám si dovolenku...je to tak správne?
Ide o to že zamestnávateľ zrušil moje pracovné miesto a predáva firmu...a ponúkol mi 3 mesačne odstupné...čo sa mi vôbec nevidí... ďakujem za radu 🙏🙏🙏

veronikaszabova
20. jún 2023

@lenocka1985 naco dalsia duskusia o tom istom?

lenocka1985
autor
20. jún 2023

@veronikaszabova a kde je taká diskusia? Potrebujem poradiť.... možno som prehliadla... ďakujem za radu

melanta
20. jún 2023

@lenocka1985 máš nárok pri výpovedi 2 mesačné odstupné, pri dohode 3 mesačné. Pri dohode je potrebné trvať na tom, aby to bolo v dohode napísané.

janagem
20. jún 2023

Nezáleží na Tom že to v novembri počas výpovede nabehne päť rokov, lebo si výpoveď dostala pred novembrom - takže odstupné, a doba sa ráta od dátumu výpovede.

lenocka1985
autor
20. jún 2023

@melanta len ja teraz neviem... odmietnuť dohodu a počkať do septembra aj keď zamestnávateľ predáva firmu? Lebo tak by som dostala viac platov ...či radšej zobrať 3 mesačne odstupné?

mogaa
20. jún 2023

@lenocka1985 nechápem ako si prišla na 5-mesačné odstupné....

lenocka1985
autor
20. jún 2023

@mogaa nie 5 mesačné odstupné....v septembri keď nastúpim dostanem výpoveď ... začína plynúť od októbra do konca novembra ...to sú 3 platy...a 1alebo 2 mesačne odstupné...