Nadriadený vyvoláva a vypisuje mimo pracovného času

23. mar 2023

zazili ste v praci nadriadeneho, ktory vam vyvolaval a vypisoval na sukromne cislo alebo facebook po pracovnej dobe, pocas dovolenky, pocas pn, pricom vasa pozicia si nevyzadovala byt k dispozicii nonstop? vyuzivat na to messenger a iny sukromny kontakt, nie je to bossing? casto ide o otravovanie a potom poukazovanie na banalne chyby v dokumentoch, v ktorych robi tiez chyby. aj ostatni mali skusenost, ze volala, pisala aj pocas dovolenky na facebook...zda sa vam to normalne? vsetko deleguje, vsade ju treba zastupovat...

denkatn
23. mar 2023

normalne to nie je ale musis si s tym poradit. odstranit zo sukromnych kontaktov a sluzobne vecer nedvihat, necitat.

kikushaa
23. mar 2023

Nedvihat, neodpisovat, ak bude stale ta osoba doterna v zmysle sms a vola nonstop zablokovat si jej cislo

bajka16
23. mar 2023

Tak to teda nie, aby som sa bála či mi šéf ešte aj z chladničky nevyskoci. V messengeri nemá čo robiť. Maximálne telefónne číslo. Veď to nemá žiadnu úroveň, ako zamestnávateľ a zamestnanec. 🧐 Dosť blbé.

autor
23. mar 2023

@denkatn pripada mi to ako forma bossingu, nejake vybijanie fruatracie nadriadeneho, zasielanie uloh pocas pn, alebo po odpracovanom case vyvolavanie pricom dovod nie je...osoba, ktora inak riesi ako vyzera pred ostatnymi a co si o nej myslia neriesi ako vyzera, ked otravuje v sukromi...a taketo davamnie si podriadenych do priatelov na fb tomu tiez nerozumiem, s tym zas mam skusenost nie s touto osobou, kedysi sa tiez sledovalo na fb, ale nie tak okato...

januska12323
23. mar 2023

Jednoducho ignorovať, ak neprestane má snáď nadriadeného.

denkatn
23. mar 2023

aj ja som mala vseliakych sefov zahranicnych milonarov, ktori boli vychovani inak. ale je tvoja uloha na osobny rozvoj stanovit si svoje hranice a potom udrzat. daj si ho prec odvsadial fb, wahtsapp, vynucovat si to nemoze. ked tak priprav si vyhovorku ze vecer nemozes zdvihat, mas vzdelavaci seminar, na to nemoze nic povedat a potom sa nauci ze nedvihas. aj keby to bol bossing, zabojovat musis ty.

autor
23. mar 2023

@bajka16 na messenger pise, tam som si skryla aktivny stav, avsak vie ma skontaktovat aj ked s nou nie sme v priateloch a samizrejme vidi, ci sprava bola, ci nie precitana ...clovek sa aj boji ignorovat, ze co z toho bude potom, ale treba si vytycit hranice

kikushaa
23. mar 2023

Ved ale na messenger ju mozes s kludom anglicana ignorovat, da sa aj blokovat a uz ti nenapise? A ze jej zrazu nepojde poslat sprava? Zahraj sa na blbu, faaaakt? A urcite ste pisali mne? 🤣💃

sisaka
23. mar 2023

Nie, nezažila. Keď moja vedúca volá/textuje mimo pracovnej doby tak vždy sa ospravedlní a vždy má na to vážny dôvod. Vedúcu na FB nemám a nechápem, čo myslíš pod pridaním si podriadených do priateľov. Ak niekoho nechcem, tak jeho pozvánku neakceptujem, môže to byť aj samotný prezident. Nevidim jediný dôvod komunikovať so šéfkou cez socialne media. Tak ale ľudia si nechajú srať na hlavu a nevedia sa ozvať, radšej sa sťažujú po sociálnych sieťach. Všakže @autor

svetlonos
23. mar 2023

@januska12323
povedz jej, ze si to nezelas, vyhod z mesengeru a fb!
Pokial to urobi este raz, ries s jej nadriadenym.
Pokial nema, povedz jej, ze tvoje cislo pouziva tvoj otec od vcera, daj jej cislo na dobijaciu kartu a telefon mimo prace vypni. Ju na starom cisle zablokuj a akonahle nieco napise, vymaz bezcitania. Alebo nech maze tvoj muz.
Ja to prave zazivam ale v dobrom. Sefka je fajn a volam jej aj mimo pracovnu dobu, ked chcem vediet nejake pracovne veci. Tiez jej oznamim dopredu, ak s da, ze koli chorob nepridem aby nadla nahradu. Minule som jej volala, koli staznostiam, tak som to chcela riesit hned a nie o tyzden a uviest na pravu mieru. Aj ona zavola, ci by som mohla prist aj mimo moju smenu, ked bolo treba.
Ake aby ma sikanovala s blbostami a chybami, to tada nie! Ja by som si tu dobijaciu kartu kupila s mazat to nechala mm. Vybavene.

autor
23. mar 2023

@sisaka nie, konkretne tuto nemam v priateloch. pridala si ma jej nadriadena, teda vyssia nadriadena, ta ma nekontaktuje...a ignorovat, zrusit ziadost a pod., neodpisovat atd to sa lahko hovori...nie som clovek, ktory nevie povedat nie, ale ona ma v rukach urcitu moc, ktorou ovplyvnuje osudy druhych a rozhodne sa za vypisovanie a vyvolavanie neospravedlnuje a nema na fo vazny dovod ...takze ake stazovanie?! hladam nazor druhych a takych, ktory maju podobnu skusenost ako sa s tym popasovali...

denkatn
23. mar 2023

tvoja uloha je prave naucit sa to nie povedat v tomto pripade, inac ta tato osoba psychicky znici. musis to spravit, nic nevysvetluj, len zablokuj a zrus kontakty. ber to ako zivotnu lekciu, ak to nespravis bude este horsie.

kristina2412
23. mar 2023

Stane sa že zavolá, napíše mimo pracovnú dobu aj večer, aj cez dovolenku, ale mne to nevadí. My sme dobrý kolektív a keď vidím že sa venuje mimo pracovnú dobu niečomu, čo pomôže pri práci nám všetkým,to najmenej je poslať pár správ, poskytnúť pár údajov atď. A samozrejme mám skúsenosť, že keď som ja potrebovala , tiež mi pomohli. Ale teda u nás sa nedeje žiadne úkolovanie mimo pracovnú dobu, presúvanie úloh atď.

jazula
23. mar 2023

Ja zastávam manažérsku pozíciu a nikdy by som si nedovolila písať človeku z teamu na messenger. Vysoko neprofesionálne. Stalo sa mi, že som potrebovala počas uzávierky urgentne zohnať člena teamu, ale buď som poslala SMS alebo v krajnom prípade volala. Vždy som ale vysvetlila, čo je za tým. Vedia, že nevolám kvôli blbostiam, tak mi zatiaľ vždy zdvihli 🙂. Na druhej strane, aj ja vždy zdvihnem telefón im.
Poukázať na chyby v dokumentoch…na to je vždy čas počas pracovnej doby.
Na messengeri by som si v tomto prípade šéfa zablokovala (mala by vidieť správu stále ako neprečítanu) a šéfke by som povedala, že v urgentnych prípadoch má radšej poslať SMS, že messenger nepoužívaš až tak často. To sa horšie ťuká, možno sa jej nebude chcieť 😉.

autor
23. mar 2023

@svetlonos vies ked ja nerobim na smeny, my sme tam vzdy od do, pondelok piatok, vzdy odchadzam s nadcasom a ak mam nieco na termin, tak termin dodrzujem, cize tam fakt dovod nie je...to, ze sa to udialo aj kolegom som zistila az ked som si povedala zdoverim sa kolegyni, ze co si o tom mysli a stalo sa jej to iste...dokonca sa mi stalo aj to, ze ked som si ju pocas dovolenky v zahranici blokla, poverila kolegu, aby mi napisal on a tiez to bolo len otravovanie...kontaktovat cez messenger povazujem aj ja za neprofesionalne a samozrejme ak vidim ze vola, dvihnem, pripadne zavolam spat, ale v bezne poobedie, pricom pracovnu dobu som dodrzala, termin som nemala, par zmeskanych hovorov za sebou...opytala dom sa kolegyne, ci nevie, ci ma nehladala, asi sa jej opytala, ze vsimla si, ze uz som sla...v case, ked uz od hadzat mozme a s nadcasom...

autor
23. mar 2023

@jazula co sa tyka tych chyb, buzeruje nas za formalne veci a chyby robi aj ona, ale je nam blbe jej to povedat...ja to opravim a neriesim...

bajka16
23. mar 2023

No podľa mňa, ignorovať nadriadeného je horšie, ako si to sním vydiskutovať. Síce to bude trápny rozhovor, lebo to nadriadený má vedieť, že vypisovať a otravovať súkromný život svojím zamestnancom je maximálne od veci a pod úroveň. U mňa by taký nadriadený automaticky stratil autoritu. 😬 Neviem, či si také veci uvedomuje...

kukulienka999
23. mar 2023

Nemusíš ani dvihnut. Odpis slušne stručne. Dobrý deň, čerpám si dovolenku a rada by som si od prace oddychla.Tomuto sa budem venovať po príchode z dovolenky. Ak to bude niečo súrne, zavolajte. Pekný zvysok dňa.
A ak ti zavola a ty zhodnotis, že to pocka do tvojho príchodu proste jej to povedz, ze toto naozaj pocka. Bodka

slovakboy
24. mar 2023

Blokni a nech ťa ani nenapadne sa cítiť vinná. Nemusíš nič vysvetľovať že prečo. Nie si povinná odpovedať. Môžeš kľudne povedať bez hnevu bez údivu a bez ospravedlnovania: Doma neprijímam služobné správy, iba ak je to nevyhnutne, potom mi volajte. A nie aby ťa napadlo sa viniť za to ze máš chyby v dokumentoch. Keď ti vytkne chyby tak povieš: Áno mohlo to byt lepšie. Pritakaj ako keby to bola normálna vec. Rob veci najlepšie ako vieš. Ale nie lepšie. A neobhajuj sa keď ti niečo vyčíta. Ona: Toto si prečo neurobila tak? Ty: Fakt, takto sa som sa na to nepozrela. Máte pravdu. A skončila. A môžeš to urobiť aj sto krát po sebe. Nebude ti môcť nič ďalej vyčítať k danej teme. Nauč sa pár fráz a tie stále opakuj: to si nemohla urobiť tak? Mohla. A prečo si to tak neurobila? Lebo sa mi to vtedy zdalo ze je to správne. Ako sa ti to mohlo zdat správne si normálna? Neviem. Alebo neodpovedaj. Na urážku neodpovedaj. Nevyviňuj sa neobraňuj sa. Drž svoju pozíciu pevne.

caroline_
24. mar 2023

Ano zazila. Ako predavacka v malom stanku v nakupnom centre. Vraj je to tak bezny sposob komunikacie so zamestnancami. Rano,naobed,vecer,v noci. Vzdy mi pipal messenger. Ked som
neodpisovala,isla som " na kobercek" ze mam byt castejsie na mobile. Dala som vypoved,otras,nechapem ako to niekto moze povazovat za normalne.

tykat
24. mar 2023

@kikushaa vobec by som sa nehrala na blbu,
@autorka povedala by som jej ze ano neda sa ti pisat a ani jej uz nepojde napisat ti na sukromne kontakty nakolko nechces mat pracovne veci kade tade po FB a messengeroch ci sukr.mailoch. Nech ti pracovne veci pise vyhradne na pracovny mail a kontaktuje ta na sluzobny mobil (ak ho mas).

uglybetty1234
24. mar 2023

Hned dnes by som sla za jej nadriadenou s oficialnym listom a riesila.

tanyag
24. mar 2023

Jasnee, že stalo, párkrat mi šéf napísal, že sedí na pivku s kámošmi 🙂 dokonca aj pusu poslal....vždy som mu odpísala, nech si pivko užije a potom sa mi ospravedlňoval, že to malo byť jeho žene 😁 raz...ok...ale viackrát? Neviem...😂😂😂 to len na uľahčenie témy...

dzejn80
24. mar 2023

Tu je na mieste zdrava asertivita, normalne so sefkou vykomunikovat. Osobne nemam taku skusenost, vzdy som pracovala medzi inteligentnymi ludmi, ktori chapali svoje pracovne postavenie.
Si zavisla na tej praci a preto sa nechces ozvat? Ludia si k tebe budu dovolovat vzdy len tolko, kolko si nechas.

iwesska
24. mar 2023

Ja to poznam. Ignorovala som vsetky komunikacne kanaly mimo prac.doby. Prestal s tym.

denisah6
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskakyska
24. mar 2023

@denisah6 milá šéfka ☺️

lenka.25
24. mar 2023

Áno , stalo sa mi to . Vôbec som na správy a telefonaty nereagovala . Po dovolenke mi hneď ráno zavolala vo forme výčitiek , že som jej nezdvíhala atď , tak som jej jasne povedala, že si neželám, aby mi vyvolávala a vypisovala počas môjho voľna .
Pochopila na prvý krát, odvtedy sa to nestalo .

syslik81
24. mar 2023

odpisem-momentalne som mimo pracovnej doby(dovolenka,pn ..) hned ako budem v praci s vami ulohu /problem s radostou doriesim .. dakujem za pochopenie ...

syslik81
24. mar 2023

este je tu moznost zmenit si cislo a nobve jej nedat a urobit novy fb .. kde sefovych a inych pracovnikov hned zablokujes takze ta nenajdu ...