Priateľ má málo voľného času

19. apr 2024

Ahojte som s priatelom tristvrte roka byvame spolu a v zaciatkoch to bolo este ako tak fajn chodili sme aspon na veceru sem tam vylet no posledne tyzdne nic z toho lebo partner je stale a kazdy den v praci vraj take obdobie ale viem ze sa to tak skoro nezmeni. Proste sme spolu malo vsetko doma je len na mne nikam nechodime spolu. Ked tak idem sama. Ani len cez vikend pol dna spolocny plan. Nase spolocne vecery kazdodenne pred telkou ma uz prestavaju bavit. Rozhovor nepomaha lebo on nemoze za to ze ma tolko prace. Finance ideme 50/50. Neviem ale uz sa zacinam zamyslat ci mi ten vztah vobec nieco dava. Tolerovala by ste to niektora alebo mate to podobne? Ako sa tak da najst nejaky kompromis a fungovat?

ms_green
19. apr 2024

Ak idete finančne 50/50 tak by som ho v prvom rade konfrontovala, že tak ako ty nosíš polovičku peňazí, on bude robiť polovičku domácich prác. Aj ty máš prácu a vieš sa zariadiť, tak to spraví aj on. Muži si na takýto full servis veľmi radi zvyknú a už ho to v živote neodnaučíš.

Každopádne, po nejakom čase spoločného bývania už opadne taká tá eufória a začína reálny život. Porozprávajte sa. Povedz mu ako sa cítiš ale nie útočne. Povedz mu, že rozumieš, že má toho veľa v práci, či by mu nepomohlo, keby ste nikam vypadli. Zorganizuj nejaký výlet, kľudne len niekam do okolia. Prípadne mu povedz, že chceš aby ste mali týždenne 3-4 hodiny iba pre seba bez práce.

katkaseiner
19. apr 2024

popravde neviem co ti na to povedat... ale kazdopadne nie kazdy kto dobre zaraba pracuje 15 hodin denne (obrazne) a nie kazdy kto je presne na minutu po 8 hodinach doma z prace zaraba dostatocne...
Asi treba zvazit ci je toto u neho normalne. Su ludia ktori sa zahlbia do prace a zabudnu na cas, ale na druhej strane az budes doma na materskej, podla vsetkeho nebudete mat na seba vobec.... cize treba zvazit ci ide len o nejake jednorazove obdobie alebo je jeho praca fakt tak narocna na cas.

autor
19. apr 2024

Jeho praca bola vzdy narocna na cas a na zaciatku povedal ze nejake veci casom vypusti aby sme mali viac casu pre seba. Nestalo sa. K tym domacim pracam tiez sa nic nezmenilo on zil dlho s mamou ktora doma robila vsetko a on nic nemusel a asi mu to tak vyhovuje. Aj som mala snahu naplanovat nieco ked nie teraz tak do buducna ale stale nieco proste furt len praca a on je unaveny atd. Zacinam sa zamyslat ze mi toto vobec nevyhovuje. Som este mlada rada chodim na vylety atd nechcem byt zienka domaca ktora len caka vecer na chlapa aby sa jej ponosoval aky je unaveny z prace. Mam ho velmi rada ale uz zacinam rozmyslat ze to ukoncim normalne

butterflyeffect
19. apr 2024

Treba porovnat pre a proti-ak by mal inu pracu s viac volnym casom a napriklad menej financii, bola by si spokojnejsia? Ak je to len obdobie, mozno pockat co bude dalej. Plus ak mate malo spolocneho casu travit ho kvalitnejsie ako len sediet pred telkou. Nemusia to byt vyletiky a kavucky ale venovat sa jeden druhemu. Moj muz pracoval od vidim do nevidim ked sme chceli domcek, tiez som sa mi to nepacilo a chybal ten spolocny cas ale napriklad ked som mala ja volno snazila som sa vymysliet ako spestrit spolocne chvile- prisiel v noci z prace (hovorim v noci lebo casto bol v praci od osmej rana do jedenastej vecer)cakala ho vecera pri svieckach, vana s bublinkami, dobry drink a ver ze na telku si ani nespomenul. Nevravim ze to bolo lahke ale vedela som ze nemozme mat vsetko aj vysnivany dom, dobru zivotnu uroven aj nonstop byt spolu… ak je to naozaj obdobie tak vydrz a ak nevydrzis par tyzdnov a mesiacov, mozno je naozaj vhodne sa zamysliet ci je to vztah pre teba, kazdy sme iny, kazdemu nievo ine vyhovuje.

autor
19. apr 2024

@butterflyeffect ja chapem ked chlap maka ze chce byvanie pre rodinu atd. Ale tu idu financie len na jeho veci a nemyslim ze sa to tak skoro zmeni. Mala som snahu iniciovat len blbu prechadzku ale on je proste tak unaveny ze sa vecer nezmoze na viac nez lezat pred telkou. Citim sa ako starena bez zivota a ubija ma to. No nemam pocit ze by on nieco chcel menit aj ked dobre vie ako sa citim

autor
19. apr 2024

@butterflyeffect veceru ma casto nachystanu ked pride a posledne si nezasluzim ani len podakovanie ze vsetko robim ja. Ano on maka ale jeho financie idu len ma jeho zivot a veci mimo nasho vztahu..ziadne plany s byvanim zeby tam setril ani nic podobne

ms_green
19. apr 2024

Tak mu prestaň variť a upratovať, možno si potom uvedomí, že to nie je samozrejmosť.

autor
19. apr 2024

@ms_green nevarim stale ale tak jest musim aj ja a takziez nebudem zit v bordeli. Jemu je to jedno on aj tak nic nespravi. Uz som to skusala a nemalo to ziadny efekt. Mam pocit ze je tak nauceny z domu a uz s nim nepohnem

ms_green
19. apr 2024

Veď dobre ale keď si to neváži tak navar sebe. Chladnička doma je, nech sa stravuje sám. Per sebe, práčku doma máte, vyprať si môže aj sám.

autor
19. apr 2024

@ms_green s tym suhlasim no ked vsetko robim sama a mam aj ostatne robit len pre seba, naco mi je potom chlap??

komplikovana
19. apr 2024

zakladom vztahu su aj spolocne plany dobuducna. Mate-nemate? rozpravali ste sa? Spolocne vecery bez telky ste skusali? Len tak sa rozpravat, alebo si zahrat nejaku hru. Telka nic paru nedava. Treba komunikovat a hladat riesenia dovtedy, aby boli obe strany spokojne. Ak sa tak nedeje, je potom cas, prehodnotit vztah. Co chceme, co cakame a co preto robime.

rorino
19. apr 2024

Aha,tak ťa len vymenil za mamičku,už spolu bývate,tak na čo by sa snažil,navarené,opravte,upratané má,ešte aj intímny život k tomu ako bonus,takže on ma všetko čo chce?A ty?

mircalla
19. apr 2024

Fungovanie ako po 30-rocnom manzelstve. Mate vobec sex? Nikam nechodite, stale je unaveny, rozmaznany mamickou a vsetko robis ty (skratka domace prace nula bodov), workoholik ako bonus, ziadne spolocne aktivity a to spolu byvate 9 mesiacov...No som uz starsia, ale teda za mlada som inak s frajermi fungovala....
Telka? Ozaj ako u penzistov. To doma ani nemame. Financie 50/50? S tym som ok, ale keby ta aspon dakam pozval....

mircalla
19. apr 2024

@butterflyeffect Myslim, ze aj pri narocnej praci si mozu najst na seba cas aspon cez vikend a nie drepiet pri telke, to su take vyhovorky. Psychohygiena - ist spolu na vylet, do prirody. Toto mi pride ako prechodeny vztah, kde nie je ani snaha nieco robit, akoby mu to vyhovovalo

autor
19. apr 2024

@rorino noo ja uz prehodnocujem a zamyslam sa co mi ten vztah dava. A popravde akosi nic nenachadzam a ziadne pozitiva..citim sa sama

autor
19. apr 2024

@mircalla no uz si to zacinam mysliet tiez ze ma len vymenil za jeho matku. A k tomu sexu. Ja by som potrebovala viac ako raz za tyzden, niekedy dva dokonca. Lebo on nevladze kvoli praci

mircalla
19. apr 2024

@autor A co robi vo volnom case, ak daco robi? Ziadne konicky?

butterflyeffect
19. apr 2024

@mircalla suhlasim-na vztahu musia obaja konstantne pracovat, mat o sebe zaujem a ak je cas na pozeranie telky je aj na ine veci-boli tyzdne kde u nas doma telka nebola ani zapnuta, ale niektorym ludov vyhovuje prezivat a nie zit. A myslim ze to je pripad aj autorkinho priatela… kazdopadne jeden musi urobit prvy krok a ked ten druhy sa nechyta hold smola ma ine priority a potom ten vztah je o nicom…

autor
19. apr 2024

@mircalla jeho konickom je jeho praca okrem toho velmi nic. Zo zaciatku sme chodili aj behat sem tam a reci ze ked bude krajsie tak aj vylety a nic z toho, vsetko robim sama uz

mircalla
19. apr 2024

@autor Pochopim, ze cez tyzden to nedava, ale vikend? Nik nepracuje cele vikendy, a to ti hovorim ako ex workoholik (zmenila som pracu nastastie). Ale aj ked som bola workoholik, vkuse som chodila s deckami po vyletoch. Pride mi taky nooo pohodlny

mircalla
19. apr 2024

Nerobi inak dakeho ITckara?

autor
19. apr 2024

@mircalla nie robi v servise

lujza123
19. apr 2024

Radšej byt chvilu sama ako mať chlapa za každú cenu, len aby bolo.
Sexu malo, spolocne zážitky, výlety ziadne a ešte k tomu lenivý bordelar co sa nechá obskakovat.
Chlapec si žije jak zemepán so svojou slúztickou, ale ked ide o platenie už taký staromódny nieje, to už pekne napoly

mircalla
19. apr 2024

@autor Akoze opravuje auta? Tak to nehrozi, ze ma az tolko prace, co nepocka. Len si nevie proste urcite hranice. No asi ste aj dost odlisni celkovo. Ty si akcna, on je domaci TV typ...lepsie to nebude

janinah
19. apr 2024

Uteč a ani raz sa neobzri naspäť.Lebo ešte stihneš otehotnieť a to potom už bude ozaj koniec srandy.Mlady vzťah má ozaj inak vyzerať.

lonely66
19. apr 2024

to je dobre, že prehodnocuješ. predpokladám, že keď stále pracuje, tak aj lepšie zarobí ako ty. a ty ťaháš "druhú šichtu" doma. správne ti niekto poznamenal, že sa doma postaraj o seba. oper sebe, navar sebe alebo choď do zariadenia sa najesť. toto nie je rovnocenný vzťah. a nikdy nebude, myslím si.

viera77
19. apr 2024

A teraz si predstav, že sa raz za neho vydáš, porodíš deti a.....uf, až mi zle ostalo z tej ešte len predstavy....

autor
19. apr 2024

@lujza123 presne takto to zacinam aj ja vnimat ze naco mi je vlastne chlap a vztah ked mozem byt rovno sama a mozno este lepsie ako takto..

autor
19. apr 2024

@mircalla berie si vela prace predtym ked bol sam travil cas aj do noci v praci a pride mi ze mu to vyhovovalo tak som sa ho aj pytala naco hladal niekoho na vztah no odpovede som sa nedockala

autor
19. apr 2024

@janinah dieta urcite neplanujem aspon teraz nie a s takymto chlapom uprimne tiez uz asi skor nie. Vsetko by bolo na mne