Priateľ pracuje v Rakúsku. Vidíme sa, ale podľa mňa je to málo

mvo
5. apr 2022

Ahojte,
zrejme sa tu podobna tema najde. No rada by som, keby ste mi napisali dievcata, ako ste to zo zaciatku zvladali vy, a ako sa to upravilo a hlavne kedy,.....to, ze sa nemozete vidiet so svojim priatelom tak casto, ako ste potrebovali.
Pozname sa s priatelom 1/2 roka. Je to velmi pekny, uprimny a co sa citov tyka, intenzivny vztah. Stale sme si vzacni, pretoze sa vídame cez vikendy najma, pracuje v AT. Nebyvame spolu v jednej domacnosti, ale cas travime bud u mna alebo u neho,....a aj vylety ci sport stihame, praitelov a rodinu,.....🙂
Priatel mi zacina realne chybat a viem, ze aj ja jemu chybam, vravi mi to casto, ked sme spolu, alebo si volavame, ci piseme,.......
Zacinam mat tusim pocit frustracie. A asi tyzden sa mi zle zaspava, myslienky mi stale behaju a hlava pracuje,.....Nechcem priatela s tym zatazovat po telefone, pretoze on je ten co je mimo domov,....ani to dusit v sebe nejak pridlho. Ked sme spolu je nam velmi dobre a tymito myslienkami a temami tie spolocne chvile kazit urcite nechcem,....ani vecer nieco riesit s nim po telefone. Snazim sa nato nemysliet, no vecer s tym mavam posledny tyzden problem,....a vela toho nenaspim....pritom ine veci v mysli odsunut viem, a aj nemysliet na ne,....
Co vam pomohlo? Viac sportu? Program mam ososbne dostatocne nabity cez cely den a to cely tyzden,...cez den to je dobre, problem je noc, pred spankom....

Ak ste si podobnym presli a mate nejaky dobry tip,....ako to aspon docasne vyriesit,....rada si precitam,....
dakujem

stannkal
5. apr 2022

@mvo asi ta moja odpoved nepotesi, neni to presne to co sa pytas. No my sme to mali podobne, ked moj priatel odisiel pracovat do DE. Zo zaciatku bol plan taky ze vsak to nebude na dlho a bude chodit na vikendy. No po par mesiacoch sme si uvedomili ze to tak nemoze fungovat a ze to nas vztah dost ohrozuje. Riesenie bolo ze ja som sa prestahovala za nim. Ale my sme uz predtym nejaky cas spolu byvali takze sme uz mali vyjasnene ze chceme spolu zit, neviem ci to je aj vas pripad.

mvo
autor
5. apr 2022

@stannkal dakujem ti aj tak za odpoved, ....🙂

juliastrakovave
5. apr 2022

My s manželom tak fungujeme už roky. Pracuje v DE turnusovo. Čiže to znamená ,že 4 týždne je v práci a týždeň doma je to málo a človek si na to nikdy nezvykne. Úprimne sa priznám že revem ako malá keď odchádza ale vravím si, že to musím zvládnuť a nebude takto na veky robiť. Rada asi nieje žiadna skôr sa snažiť nastaviť v hlavne že to je pre vás a že do budúcna to bude inak. Držím palce 😊

nickpick
5. apr 2022

@mvo co tak ist za nim, najdi si aj ty pracu v AT, mozte poriesit spolocne byvanie….

mvo
autor
5. apr 2022

@juliastrakovave dakujem uprimne za tvoju odpoved😊a obdivujem tak dlhy čas. Zvyknut sa urcite neda, najma ked ma clovek niekoho uprimne rad a chyba mu....

juliastrakovave
5. apr 2022

@mvo presne tak nedá sa ale nastaviť si myseľ aspoň to trocha pomáha... Samozrejme ak máš možnosť tak ísť za priateľom najist si prácu a byť spolu. 😊😊

mvo
autor
5. apr 2022

@nickpick dakujem za tvoj tip. 😊 obaja mame byvanie tu na Slovensku. Tym, ze to nie je az tak velmi daleko... to riesia dochadzanim sem na SK. Ako napad je to fajn,... pre mozno mladsich ludi, ktori nemaju take rodinne zazemie ako my dvaja.... Deti, rodicov,... 😊

eviku777
6. apr 2022

@mvo Da sa to zvladnut… vidite sa vikendy….zalezi na sile osobnosti nie kazdy to dokaze. Pokial nechce on navrat na sk ani ty odist do At tak musis zvladat…