Priateľka neakceptuje vlastný voľný čas

michal3691
24. jan 2019

Nechcem radu ani nic , len chcem priatelke dokazat ze vo vztahu volny cas ma byt nieje to o tom ze sme my ale ja a ty a nas cas sa len prelina do my . Ide o to ze kym sme spolu nebyvali tak ist s priatelkou von alebo byt s nou bolo prave to prelinanie mojho a jej casu do nasho spolocneho casu . Teraz ked spolu byvame frajerka nevie pochopit ze to ze spolu byvame neznamena ze sa venujeme sebe 24/7 ja predsa nezijem pre nu ale s nou a to je velky rozdiel . ak teda chcem hrat budem hrat . ak chcem ist von pojdem von byvam s priatelkou niesom v base co si o tom myslite ?

ifava
24. jan 2019

Nerozumiem, nechces radu ako je to dokazat? A jej nevadi, ze nema vobec cas pre seba?

denusiq1211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sintra
24. jan 2019

Niektore, hlavne zeny, byvaju take zavislejsie vo vztahu (ale poznam aj chlapov, co sa takto chovaju). Mne osobne by to tiez vadilo, vo vztahu potrebujem aj urcitu mieru slobody. Bud si tieto potreby casom zosuladite alebo pride rozchod, lebo sa bude citit ignorovana.

pininka
24. jan 2019

@michal3691 že by si si to s ňou mal vydiskutovať. Súhlasím s tým že vzťah nieje väzenie, žiaľ veľa žien ale aj mužov si to mysli. Mne muž nikdy nezakazoval ani nehovoril ako mám tráviť voľný čas, a ja jemu tiež nie. Niekedy ho však musím vyhnať aby išiel s kamarátmi aspoň na pivo. Len ma zaujalo to hranie. Je to totiž fenomén dnes ej doby, že hranie na Pc je už častejšie vo vzťahu ako sex. Mne by to tiež liezli na nervy,hlavne ak by bol pri tom hodiny.

jasminet
24. jan 2019

ak nehras na ukor travenia casu s nou, ak nechodis von s kamosmi sa spijat na ukor travenia casu s nou, tak je to ok. ale ak je ona cely cas sama doma, lebo ty mas nieco lepsie na praci nez ju, tak to ok nie je....

michal3691
autor
24. jan 2019

@ifava dokaze sa to tak ze mi viacero zien uzna ale uz to ide blbym smerom nez som si myslel asi je to zauzivane ze chlap nemoze nic .
@denusiq1211 co ja viem ty si stale s niekym ? Nemas s toho ponorku ?do baru s kamosom , zahradka , na huby , zahrat hry a tak proste chill.No idea je dve hodky denne a jeden cely den v tyzdni

beky1813
24. jan 2019

A ona je tu a cakas, ze si to prečíta? Tak chceš radu, alebo nie? Lebo si dost odporujes

titla
24. jan 2019

Myslím, že tu sa nedá dať úplne jednoznačná odpoveď, lebo každý pociťujeme tú mieru potreby byť s partnerom trochu inak.
V zásade ÁNO, som zástancom toho, že aj v partnerstve by mal mať každý z partnerov možnosť tráviť čas individuálne a napĺňať svoje potreby. Len si treba nájsť tú správnu mieru. Ak väčšinu svojho voľného času stráviš činnosťami, ktoré s Tebou partnerka nezdieľa (či už šport alebo kamaráti) a hoci žijete v jednej domácnosti, reálne Ťa vidí pri raňajkách a medzi dverami, chápem jej nespokojnosť.
Ale ak jej vadí, že 2x do týždňa chodíš po práci na hodinu s kamarátmi zahrať si futbal/hokej/tenis, tak by som to pociťovala ako obmedzovanie.

blunka
24. jan 2019

My sme s mužom spolu 15 rokov sme spolu nonstop. Aj do prace a z prace cestujeme spolu. Pracujeme ale každy inde. Aj na pracovny obed chodime často spolu prave som z neho prišla.
Nam to tak vyhovuje.
Ja som sice bola vcera 3 hodiny na kave s kamoskou (nevidela som ju 6 rokov), ale prisiel po mna aj kamosu sme zaviezli domov.
A hovorili sme si ako sme si chybali.
My nepotrebujeme cas osamote, resp. len fakt vynimocne.

uskrnica
24. jan 2019

Najlepsie bude, ked si stanovite nejake pravidla, ktore budu vyhovovat aj jednej aj druhej strane. Zit spolu znamena vediet sa prisposobit!

denusiq1211
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alchemilkazltozelena
24. jan 2019

@michal3691 dobre som si pamatala nick..pred rokom si tu pisal ze nevies ako vysvetlit otcovi ze nechces zenu rodinu deti atd...tak co zmenil si nazor? Ked uz byvas s priatelkou...

agnes28
24. jan 2019

@michal3691 2 hodiny denne a 1 cely den v tyzdni? 😁 mne osobne to pride vela. Ale zalezi od partnerov ako im to vyhovuje

titla
24. jan 2019

@michal3691 Zamyslím sa nad tvojimi 2 hodinami denne:
Predpokladám, že ste obaja zamestnaní, alebo chodíte do školy. Čiže reálne sa min 8 hodín denne nevidíte, keďže sa venujete práci/škole. Neviem ako u Vás, ale cez pracovný týždeň, aj keď s mužom ráno vstávame spolu do roboty, nepovažujem to za spoločne strávený čas - keďže sa rýchlo obliekame, naraňajkuje a vystriedame v kúpeľni a rozhovor je max tak o tom kto čo musí zaradiť a urobiť. Cez deň sa nevidíme a večer keď sme konečne obaja naraz doma je to aj o tom, že treba navariť, poprať, upratať... domácnosť jednoducho nefunguje sama od seba a ja nie som jeho slúžka. Ak by sa potom zavrel ešte každý deň do izby na dve hodiny na PC, tak mu asi vyhodím poistky... To by sme sa znova videli len ráno.
A ešte k tomu celý jeden deň v týždni...
Ja by som tiež mala pocit, že sa mi nevenuješ.

dominika6
24. jan 2019

@michal3691 ty to píšeš akoby ste nechodili ani do roboty,že ste spolu od rána do večera zavretí spolu v byte ako za trest..
alebo ste nebodaj dvaja nevyzretí študenti?
ak ste pracujúci ľud,zrejme sa stretnete doma večer,venujete sa jeden druhému,navečeriate sa a urobíte si spoločný program,už či vonku,alebo každý v inom kúte izby..
ona môže ísť napr.cvičiť do fitka alebo ty sa venovať svojim záujmom...
ale nemysli si,že budeš domov chodiť ako ku mamičke,čo ti operie,navarí,ustelie posteľ,večer poskytne bonus a ešte je otravná,že si vôbec dovolí vyčítať ti,že musíš byť s ňou a obmedzuje ťa..to by som ťa kopla do zadku a vrátila ťa jej...

janinka007
24. jan 2019

vieš čo, daj priateľke každý deň dve hodiny voľna a. Ja napríklad prídem domov po piatej z práce, urobím si 2 hodinky program podla seba (v tvojom ponímaní) a potom by som mala ešte variť, prať a podobné záležitosti, ale vieš čo, už je dosť hodín a už sa mi nechce. A takto každý deň, takže budeš chodiť hladný, špinavý a ako bonus ešte aj celú sobotu si vyhradím pre seba. Je to v poriadku takto?

beky1813
24. jan 2019

Ty mas priateľku? Podľa mna ju beries ako gazdinu s výhodami a na jej mieste by som od teba utekala co najdalej, nie si este zrely zit s niekym

michal3691
autor
24. jan 2019

@jasminet aha chapem vsetko co nieje na ukor travenia casu s nou je ok . tak to aj spanok ju o to ubera hahaha

wena
24. jan 2019

Pre nás s partnerom je normálne, že trávime čas aj osobitne, on chodieva 2x do týždňa cvičiť, niekedy ide von s kamarátmi/kolegami, večer si zahrá Playstation a ja si vedľa neho napríklad čítam, to je úplne normálne podľa mna

jasminet
24. jan 2019

@michal3691 ja teda ked som s muzom zacala zit, tak sme mali spolocnu domacnost - po praci navarit, upratat, ja som si precitala knihu, on si zahral na pc. ja som sla na nakupy, on do posilky. ale z casu na cas. 2 hodiny denne a 1x za tyzden cely den - to by som takeho frajera nepotrebovala, cumiet mu cely den na chrbat pri pc. asi by som zacala akceptovat svoj volny cas a nasla tam iny kvalitnejsi a vyzretejsi material na zivot vo dvojici.
napr. sobotu si viem predstavit inac ako pri hre na pc ked som vo vztahu - ist na vylet, do kina, prejst sa, SPOLU ist sportovat.

mogaa
24. jan 2019

@michal3691 no ono to nie je o tom či majú mať partneri aj čas každý sám pre seba, ale skôr o tom koľko času sú spolu....Ak s niekým žijem a 5x do týždňa ide s kamarátmi na pivo a príde mi večer - tak z takého partnera nič nemám.....ale ak ide 2x do týždńa a spolu trávime čas napr.ideme do kina alebo spolu ideme na túru a nielen sme doma tak je to ok....lebo to že spolu bývate neznamená že ste spolu(ty v obyvačke pozeráš telku a ona v kuchyni varí - efekt je rovnaký ako keď nie ste spolu)...ona nechodí s kamoškami von? nechodí niekam cvičiť? kozmetka?kaderníčka? je to skôr o tom koľko času aktívne strávite spolu - na hríby môžete ísť aj spolu, cvičiť môžete ísť spolu, výlet, túra, kino.......ak spolu len bývate a nikam spolu nechodíte, nič nepodnikáte spolu tak je jasné že jej vadí čas kedy ideš s kamošmi...

wena
24. jan 2019

A mne 2 hodiny denne nepríde nejako extrémne veľa, určite toľko času trávime každý po svojom, aj keď sme v jednom byte, ja napríklad cvičím a on je na PC alebo ja čítam, on hra Playstation, alebo cvičí, pozerá nejaký webinar. Ja chodím aj skôr spať, takže kým je on hore ma ešte čas pre seba. Niekedy sme obaja mimo domu, niekedy je doma on a ja von. Toho spoločného času mame dostatok podľa mňa.

jasminet
24. jan 2019

@wena ano, vy. ale kto vie, kolko realne toho spolocneho casu ma pan zakladatel s priatelkou a ci su to ozaj len 2 hodiny denne co je na pc.

larisalarisa
24. jan 2019

Čistý blud táto konverzácia.

ada510
24. jan 2019

Tak toto som nikdy neriešila zaujimavy pohlad na vztah ale teraz nechapem co ti nevyhovuje zakazuje ti hrat PlayStation aleboco ? Ved vzdy sa da dohodnut a ak sa to neda tak je vztah a byvanie asi na nic ...

rooskoliv
24. jan 2019

Predstav si, ze mate rodinu, deti, ktorym sa treba venovat, robit s nimi ulohy, porobit veci v domacnosti, navarit, oprat.........

V tomto pripade ste MY, lebo tieto veci na chod domacnosti sa robia spolocne a iba kedy-tedy, ked vyde cas ste JA a ONA.....

Dalsia vec je, ze pokial si nevytvarate spolu zazitky ako MY, nebudes mat na co neskor spominat a na com budovat vztah, o ktory sa treba starat, ak ma vydrzat.

Takze za mna to mas uplne pomylene... A nie si s nou vo vztahu, ale ste iba spolubyvajuci. Je teda za mna 100% istota, ze sa rozidete pokial nezmenis svoje spravanie

akinom0077
24. jan 2019

@michal3691 / akoby som to pisala ja...ma podobnu situaciu s partnerom...kedze som zacala prvy x byvat s partnerom, a necitim v tomto zmylse od neho pochopenie trapi ma to, ja mam svojich blizkych svoje kamaratky s ktorym som sa roky rokuce pravidelne stretavala a vedel to a nemienim to koli nemu obmadzoavat ani sa nasilu menit, a robit kompromisy, taktiez potrebujem cas pre seba, nemame deti ani nie sme manzelia

lilitela
24. jan 2019

Mozno zalezi od kvality tych spolocne stravenych chvil,aby citila tvoju blizkost- nie fyzicky, ale emocionalne. Co jej predosle kamosky a konicky?

@michal3691

michal3691
autor
24. jan 2019

@janinka007 je pretoze ja jej stale vravim nikdy nevar s tym ze mi to bude vykrikovat .si neviem zobrat s chladnicky jedlo ? prat ? ty peries ? no u nas perie pracka .a co by ja som za to dal ze celu sobotu by daco robila kde nepotrebuje mna .

lilitela
24. jan 2019

@michal3691 Perie sice pracka, ale pradlo treba predtym vytriedit prevratit, skontrolovat vrecka, semtam nieco vopred namocit, predrhnut v ruke, vyvesat. Takze takych 20 minut, ale uz ked mas na toto taky nazor... predpokladam, ze uvas prach utiera handra a vecere vari hrniec a vysava vysavac. 🙂