Prístroj na výrobu umelého mlieka

aschkimka
17. apr 2024

Ahojte, čakám druhé babo a pri prvom som mala iba ohrievačku mlieka Avent, ale vôbec to neohrievalo rovnomerne a veľmi dlho to trvalo. Už by som rada šla do stroja, kde len stlačíme tlačidlo a zmieša sa mi požadovaný objem vody a aj UM.

Chcela by som Vás poprosit tie ženy, ktoré takýto prístroj mate o úprimnu recenziu. Nemám veľmi čas študovať stroje a pri niektorých ani recenzie nie sú.

Moja podmienka je, aby som tam nemusela zakaždým dolievat vodu, nech to vydrží aspoň na 2 mlieka, lebo veď taky novorodenec aj v noci dosť papa, aby sa tam dalo nadávkovať taktiež UM na viac mliek a ohrev a samotné zarobenie je hneď. A nie za 3-5minut. Už som sa poučila pri mojom prvom dieťati, ze kým to Avent ohrievač spravil, pobudila od hladu celú dedinu a mne už nie je po vôli to riešiť termoskou a zarábanim, možno som. pohodlná, ale chcem ísť touto ľahšiu cestou, ďakujem za každú recenziu a odporúčanie alebo aj neodporúčanie. .

rurutiax
17. apr 2024

Tiež som nad tým strojom rozmýšľala, ale nakoniec som od toho upustila a to z jednoduchého dôvodu. Musíš tam dolievať vodu a prášok a ten stroj sa sám neumyje, takže ho musíš pravidelne čistiť cca po 4 použitiach. Odrádzala ma dosť aj vysoká cena. Čítala som aj, že to zle rozpustí prášok a ostávajú hrudky alebo je zlá teplota mlieka. Niekto si to pochvaľuje niekto nie. Ja som si nakoniec kúpila kanvicu, na ktorej si nastavím teplotu, ktorú chcem aby udržovala a stačí mi rovno naliať vodu, nasypať odmerky um a mám to hádam aj rýchlejšie než stroj.

natalia2007
17. apr 2024

@aschkimka ja som bola spokojna s Tomme Tippe perfect prep. A teraz pri druhom mam Lovi ohrievacku v ktorej mam flasu s vodou a 10 hod udrzi teplotu. V noci len dojdem odlejem si do flasky dam prasok hotovo. 30 sekund

aschkimka
autor
17. apr 2024

@rurutiax tak toto je veľmi zaujímavé, toto ma ani nenapadlo, mohla by si mi prosím poslať o akú kanvicu sa jedna? Nie je tam potom veľa vodného kameňa, keď to tak často používaš?

aschkimka
autor
17. apr 2024

@natalia2007 môžeš mi prosím poslať o akú loví ohrievačku sa jedna? Ďakujem 🙂 síce som moc ohrievačku nechcela, lebo avent mal byť top a vôbec to nefunguje ako píšu...

deby3
17. apr 2024

Ja som to robila tak, ze som mala tuto ohrievacku https://www.datart.sk/ohrievacka-dojcenskych-fl... .V nej vzdy flasu s vodou nastavenu na spravnu teplotu. Do inej flase som odliala teplu vodu, pridala par odmeriek, zamiesala a bolo do minuty hotovo. Potom som zistila, ze moje dieta chce studene mlieko a uz som zalievala len dojcenskou vodou izbovej teploty. A ten ohrievac aj sterilizuje napr. cumle a na dovolenkach v nom zohrievam jedlo. Za mna super vec.

rurutiax
17. apr 2024

@aschkimka https://www.datart.sk/rychlovarna-kanvica-senco... no šak ju čistím odstraňovačom vodného kameňa po nejakej dobe, keď sa tam usadí

aschkimka
autor
17. apr 2024

@deby3 ja som to tiež takto robila ale chcem rýchlejší spôsob. Preto som písala o tých strojoch a jedna pani mi tu písala o kanvici, ta možnosť ma nenapadla. Ale ďakujem 🌷

aschkimka
autor
17. apr 2024

@rurutiax ďakujem, pozriem to. My máme 2.poschodovy dom, tak ja potrebujem niečo v spálni nech nemusím behať hore dole. Nie je ta kanvica moc hlucna?

aschkimka
autor
17. apr 2024
angeli121212
18. apr 2024

@aschkimka ja som chvilu dokrmovala a kedže som vedela kolko malý vypije do ohrievačky som dala dane množstvo vody a zapla a ked zohriala nechala tak ona udržala tu vodu tej teploty čo som nastavila a potom ked nastal čas krmenia som tam len dala odmerky UM a zamiešala, ke´d som mala chvilu času zas som si tam hodila flašu s vodou nech sa hreje toto mne najviac vyhovovalo

beky223
18. apr 2024

Ja by som asi tiež zobrala buď kanvicu alebo napr. Xiaomi ma taky dávkovač teplej vody... Je to využiteľnejšie aj do budúcna 🙂

aschkimka
autor
18. apr 2024

@beky223 ďakujem za názor, prosím ta, nevieš konkrétne ten typ toho xiaomi? Prvýkrát to počujem 🙂 vidím...

aschkimka
autor
18. apr 2024

@angeli121212 ja ohrievačku už nechcem, nemám s nou dobrú skúsenosť a to sme mali avent... Raz bol príšerne horúca alebo to trvalo veky, preto hľadám inú možnosť okrem ohrievačky, ale ďakujem za cenný názor 🙂

deby3
18. apr 2024

@aschkimka lenze to je zle pouzitie, resp neviem ako funguje avent, ale ja som tam nastavila teplotu a vzdy tam bola flasa s vodou, nevypinala som to nikdy. Takze cely proces bolo vziat flasu, odliat, nasypat odmerky mlieka a zatriast. Po tom ako bolo dieta ok, som doliala vodu ,ale vzdy som tam mala dvojnasobok ako bolo treba. Ziadna horuca voda nikdy

angeli121212
18. apr 2024

@aschkimka ja som napr nemala Avent prave preto že som nechcela davať vela penazi ak nebude fungovať 😊 ja mam babyono ale dam ti ešte jeden uplne trapny tip možno by ti fungoval, kúpiť si teplomer na kuchynske pokrmy a do hrnčeka dať vodu kolko treba zapnúť sporak a strčiť teplomer premiešavať ak bude ukazovať potrebnu teplotu vypneš naleješ a dovi ono to napr na indukcii sa nahreje velmi rychlo

aschkimka
autor
18. apr 2024

@angeli121212 takto to robím, s ručným teplomerom 🙂 lebo dcéra už len pred spaním vecer pije mlieko. Len ja som písala, ze chcem mať pri postieľke niečo, lebo mame poschodový dom a v noci to bolo o dušu keď bola malinka a pila viackrát za noc, behať hore dole stale, keďže a už nechcem s termoskou behať a riediť vodu. Alebo čakať pri indukcii. Ale už som našla TEFAL kanvicu a tam sa dá pekne nastaviť 40 stupňov a dokonca to udrží aj nejaký čas tu teplotu. Len neviem nikde nájsť ze za koľko sa na tých 40 stupňov ohreje

gejb
18. apr 2024

@aschkimka sledujem diskusiu lebo ohrievačka co mam je dosť naprd 😄 Mohla by som poprosiť link na tu kanvicu tefal? 😊

angeli121212
18. apr 2024

@aschkimka no tak to netušim my kedže máme indukciu tak.mam len čajníky

aschkimka
autor
18. apr 2024

@gejb https://m.alza.sk/tefal-ko854830-digital-smart-...

Alebo táto, je drahšia ale ak máte slsp a tam v Georgeovi sú zlavove kódy zrovna na Philips výrobky
https://www.philips.sk/c-p/HD9359_90/avance-col...
Ja sa tiež v tom hľadám ❤️ lebo naša ohrievača je uplne ale úplne na....

aschkimka
autor
18. apr 2024

@beky223 tak toto je iná supa 🙂 síce je to 250ml rovno jeden veľký pohár, zo začiatku je to veľa pre babo to nie je problém. Vy ho používate už? Vždy to pekne odmeria tých cca 45 stupňov? Nikdy nie viac alebo menej? Ja potrebujem 40 ale tak ak by to rýchlo spravilo, chvíľku počkám kým ochladne alebo dolejeme studenú dojčensku vodu

beky223
18. apr 2024

@aschkimka myslím si, že ten prúd vody sa dá určite zastaviť aj pred naplnenim 250ml 🙂 našla som v tej cenovej relácii aj alternatívu napr. https://www.alza.sk/nedis-kawd100fbk-d6310771.htm
Ja sa priznám, že ho nemám, len som tiež nad tým uvažovala, nakoniec kojim 😅

aschkimka
autor
18. apr 2024

@beky223 len pri tomto nedise sa nedá tuším teplota nastaviť... Inak ďakujem vám veľmi pekne, ze to tu so mnou takto riešite 🙂

beky223
18. apr 2024

@aschkimka aha, to je pravda, nevšimla som si, že to má len tá vyššia rada 🙂

aschkimka
autor
18. apr 2024

@beky223 a vyššia rada je aká? 🙂

aschkimka
autor
18. apr 2024

@beky223 tak toto sú už úplne šupy 🙂. Mam co teda rozmýšľať 🙂 paráda, ďakujem veľmi pekne ❤️

gejb
19. apr 2024

@aschkimka v jednej staršej diskusii tu na MK som našla ešte odporúčanie na toto :
https://www.mall.sk/sterilizatory-flase-ohrieva...

aschkimka
autor
19. apr 2024

@gejb toto vyzerá byt presne také aké som si predstavovala a cena je lepšia ako vyše 100e 🙂

gejb
19. apr 2024

@aschkimka tak mne práve dorazila ta Tefalka 😄 kúpila som ju lebo mala naozaj veľa dobrých recenzií primárne na ohrev UM, a teda nahradila našu starú už skaredu 10eurovu kanvicu. Mam tu väčšiu verziu s objemom 1,7litra.
Moj test ukázal:
- 200ml studenej vody zohriala na teplotu 40°C za 15 sekund.
- pipa, ale nie veľmi hlasno.
- keď skončí ohrev a kanvica sa vypne treba vodu okamžite preliat lebo teplota stúpa ďalej...reálne mam teda vodu cca 48stupnovu lebo človek pri tom musi stat ale väčšinou to aj tak nepreleje v tej sekunde...
- ukazuje reálne stupne, potvrdila som si to mojim bezdotykovym teplomerom
- je pekná ale to oplastovanie zvonku sa veľmi ľahko poškrabe.