Je potrebné zakaždým zarábať čerstvé umelé mlieko?

Zodpovedané
14. júl 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom nočného kŕmenia s umelým mliekom.

Je potrebné zakaždým zarábať čerstvé umelé mlieko?

Alebo môžem umelé mlieko zarobiť, dať na noc do chladničky a len v noci ohrievať?

Je pravda, že zarobené umelé mlieko vydrží iba dve hodiny?

Ďakujem

Dobrý deň,

zarábajte vždy čerstvé ako to výrobca odporúča. Je to tak kvôli riziku bakteriálnej kontaminácie.

Na také zrýchlenie si môžete večer prevariť vodu, dať ju do termosky a niečo nechať v kanvici. Keď sa dieťatko zobudí na kŕmenie priliať vodu z kanvice do termoskovej, aby vznikla správna teplota a takto zarobiť.

Prajem vám krásny deň,
MUDr. Denisa Jaššová
Pediatrička