Zarábam mlieko zlým spôsobom?

aschkimka
2. máj 2021

Ahojte, prosím vás neukamenujte má...dnes po necelých troch mesiacoch som zistila že asi zle zarábam mlieko. Mala síce krásne priberá, koliky nemá. ale rozmyslalasom ako si uľahčiť zarábanie mlieka a uvidela som jedno video kde pani si ohriala vodu a až potom do nej vysypala požadované množstvo Nutrilonu a zatrepala a dala tak dieťaťu. ja som to doteraz robila tak že som dala požadované množstvo vody, do toho dala požadované množstvo Nutrilonu a dala spolu do ohrievacky Avent. alebo zarobené mlieko dala do vodného kúpeľa.
je to až taký vážny prehrešok?

Ďakujem za odpovede. Mám nenormálne výčitky svedomia že som nebodaj dcére blížila...ale v nemocnici mi tiež mlieko dali nenormálne rýchlo a podľa mňa ho mali zarobené a len ho zohriali...

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
aschkimka
autor
2. máj 2021

@viestta lebo tu čítam všelijaké vychytávky ako si baby dávajú do termosiek vody a potom to lejú do flasiek a pridajú mlieko...zatrepu a dajú dieťaťu...pripadam si ako ufonec...alebo zlá matka...že si to už vopred zarobím a len zohrejem...buď v ohrievacke aventovej alebo vo vodnom kupeli

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ckatka
2. máj 2021

Nepanikar je to okej. Hádam si si precitala návod na krabici od Nutrilonu.
Ja to robím tak, že mám v termoske vriacu vodu a v džbáne prevarenú vychladnutú.
Do fľašky ich zmiešam v takom pomere aby bola teplota vo fľaške cca okej, vsypem nutrilon zahrkam a ideme papať. Parsekundova záležitosť. A nemusím nič chladiť ani ohrievat. Ohrievač nemám ani som nevedela ze také niečo existuje 😂🤦‍♀️

aschkimka
autor
2. máj 2021

@ckatka práveže ja som to brala automaticky že keď mám ohrievacku mlieka tak že si to zarobím spolu dojčenskú vodu a UM a šupnem to zohriať do ohrievacky a neviem čo sa mi porobilo a videla som na YouTube video že najskôr sa dá zohriata voda a do nej sa vysype to UM a len zašejkuje. Ja som (priznám sa) nečítala úplne návod, lebo som videla v nemocnici že oni si to pripravili a len zohriali uz spolu...

janulik2008
2. máj 2021

Existuju davkovace kde si das UM a ptm uz len das vodu do flasky, nasypes do flasky UM z davkovaca a je to 🙂 1

1mina
2. máj 2021

Takto robim mlieko uz druhemu dietati a nic im neni 😀 pochybujem zeby to malo vplyv na kvalitu mlieka skor neni podla mna dobre dlho skladovat zarobene...inak tsnto sposob ze voda do nej mlieko a ohriat mi ukazala sestricka v porodnici 😂 a doma pri starsej som az po par mesiacoch zistila tiez ze vacsina dava uz do ohriatej vody

zuvelyn
2. máj 2021

Je to jedno, ale ked mas ohrievcaku ta by ti mala temperovat teplotu. Ja mam stale flasu s vodou v ohrievcake na 40stupnov ohriatu a ked treba len nasypem mlieko a hotovo, vložím novú fľašu s vodou, a nič nečakám.

oblecenie99
2. máj 2021

@aschkimka Kluuuuud.. Ja ta úplne chápem. Bola som na tom rovnako ako ty 😉 spomínam si, ako sme dávali dojčensku vodu prevariť, ale potom to bolo samozrejme horúce, tak čakať.. Potom sme zistili, že ta vopred prevarena voda po čase (pol dna) sa zmenila, bola akoby zakalena..potom panika samozrejme. Tak som dala do ohrievačky dojčenská vodu bez prevarenia iba a nasypala UM. A po čase už len supla tu vodu do mikrovlnky, zohriala, dala UM, šejki šejki a hotovo 😁

aschkimka
autor
2. máj 2021

@janulik2008 takže ste si zohriali vodu a vo fľaške ste už mali UM a zaliali ho vodou? mne toto asi nebude vyhovovať lebo nebudem vedieť či tá voda je dosť tepla alebo az moc tepla ale ďakujem za nazor 🤗🤗🤗

aschkimka
autor
2. máj 2021

@1mina veď práve že ja som tak naučená z pôrodnice že všetko dám dokopy a ohrejem v ohrievacke alebo tu fľašu vo vodnom kúpeli ...

aschkimka
autor
2. máj 2021

@oblecenie99 takže ste to aj vy tak robili že ste si to zmixovali a dali do ohrievacky? 😄 bože ja celý deň tu sedím pomaly polozrutena že malej zarábam nejaký "kyanid" a urobí jej to časom zle...

aschkimka
autor
2. máj 2021

@zuvelyn ja mám Avent a mám pocit že hodinu mi to temperuje a po hodine je tá fľaška s vodou vlažná...a to mám najnovší model ani sa mi tam nedá nastaviť teplota, je tam len mililitraz... a podľa toho to má ohrievat

makova333
2. máj 2021

@aschkimka pri oboch detoch som mala zohriatu vodu v termoske, ochladenu na teplotu cca ako pili mlieko. Zobrala som flasku, nasypala odmerku, doliala vodu a zasejkovala. Hotovo. Ziadne ohrievace, chladenie, prihrievanie. Ja som mlieko vopred nezarabala naco.

wieruska1
2. máj 2021

A teraz si predstavte mna, uplneho barbara...... ohriala vodu v mikrovlnke, starsim detom +1 napustila teplu tockovu, nasypala mlieko a zatriasla a pili....... a teraz do.mna...... keby cakam kym.mi ohrievacka dohreje by moje deti zobudili.pol okresu... vdaka neprosim......

oblecenie99
2. máj 2021

@aschkimka Nie nie, ja som najprv pripravila vodu a keď bola teplá, tak som dala mlieko.. aby sa to rozpustilo. Len som chcela napísať, že nerieš, lebo ja som celkom rýchlo rezignovala a dala vodu do mikrovlnky dokonca, proste z kanvice keď som chcela čerstvú tak bola horúca, keď vychladla tak buď po čase sa tak divne zakalila - aj v termoske, alebo sme ju museli zase zohrievať.. tak som skúšala tú ohrievačku, ale myslím si, že sme ju mali divnú, fakt, neviem, na akom princípe fungujú ostatné, ale tá naša... džízis... najprv odmerať tou minipidi odmerkou vodu, malé množstvo, keď sme sa netrafili, tak to ohrievalo do aleluja a voda bola horúca, chcela som skôr vybrať, buď ešte bola studená, alebo som sa obarila parou.. kým sme nad tým všetkým maturovali, tak dieťa čo...? No vrieskalo :D tak som sa raz lepšie pozrela, že jej, na tej Lucke sa píše že netreba prevárať. A šupla do mikrovlnky.. a potom už vždy.. bolo to najpraktickejšie :D vopred som málokedy mala pripravené, lebo nášmu nechutilo už opäť ohrievané.. navyše náš už v pôrodnici bol gurmán, proste mlieko (a všetko) musí byť teplé, resp. až polohorúce - keď to mlieko trošku vychladlo, hneď mi vypľúval fľašu. To isté s jedlom teraz... hrooooozne pomaly prežúva.. či prehĺta.. a keď vychladne, tak znova a znova a znova zohrievame. Ja by som bez mikrovlnky už dávno skončila :D

janulik2008
2. máj 2021

@aschkimka v termoske voda, vo fľaške druhej prevarená studená voda, v dávkovači mlieko 🙂
Keď malá vstala len sme naliali z termosky vodu do fĺašky, nasypali z dávkovača UM a zamiešali a dali malej robota na cca ani nie 5 minút 🙂

zuvelyn
2. máj 2021

@aschkimka skús pozrieť návod, ja mam Lovi a tam mi temperuje 12h vkuse na teplotu ako si nastavím, ja si myslím ze by to mala mať kazda ohrievačka, inak ta mašinka nema podla mna zmysel 😅

simca06022011
2. máj 2021

Vodu do termosky, resp iného som dávala preto, že tá voda bola prevarená a. Nemusela som ju potom ohrievat, kým mi išla mala jest iba som to zarobila. Nakoniec som po pár týždňoch prešla na rýchlovarnú kanvicu s termostatom a bol pokoj. Vopred som.mlieko nikdy nerobila. K tomu všetkému mi mala je dávala presne v rovnaký čas, čiže nebolo čo riesit

1mina
2. máj 2021

@aschkimka ja si myslim ze ked nasnto tak uxili v porodnici nemoze to byt nejaka extra chyba, ved oni tak zarabaju novorodencom mliecko 🙂

aschkimka
autor
2. máj 2021

@janulik2008 ja nerozumiem,fakt si prídem ako pripecena, prečo dve termosky? veď tou teplou vodou zalejes to mlieko nie? a ako vieš koľko stupňov má ta prevarena voda, keď ju tam nalievas? v tej termoske ti stále voda celý deň vydrží na rovnakú teplotu? to sa mi nezdá... jedine keď ju tam nalievas tak vieš že ju lejes napr. ako 40 stupňovu

zuzubb007
2. máj 2021

neviem ale tie ohrievače fliaš my prídu ako úplná kravina po prvé dlho to trvá, po druhé kúpila som si to tiež pri druhom a asi po troch použitiach som to aj predala, normálne v kanvici vodu, keď sa ochladia naliala som do fľašky skúsila na ruke, prípadne existuje teplomer ten pípací čo meria teplotu tela aj v dome a je to nasypala umelé mlieko potrepala a bolo

simca06022011
2. máj 2021

@aschkimka lebo v termoske môže mať voda kľudne aj 60, a voda ma mat max 50, čiže.sa tým schladi.

aschkimka
autor
2. máj 2021

a do tej ohrievacky dávate len čisto dojčenskú vodu a vyberiete fľašku a do nej dáte mlieko umelé a zatrepete???

trixi12
2. máj 2021

ide len o to, že UM nie je 100% sterilné, čiže preto by sa mal ten prášok dávať do horúcej vody, aby sa prípadné baktérie v ňom zničili. ja som prevarila trošku vody v konvici, do toho dala prášok, a zaliala buď vopred prevarenou vodou (vydrží sterilná 24 hod), alebo Luckou, tá má na fľaši, že sa prevárať nemusí. je to rýchlo, vždy čerstvé, a po pár razoch už budeš vedieť, koľko ti treba ktorej, aby bolo mliečko hneď ok na pitie. Tak ale záleží aj aké um používaš, a hlavne ako to najviac vyhovuje tebe.

luciannka83
2. máj 2021

Ja som stale davala mlieko do spravnej teploty vody.

janulik2008
2. máj 2021

@aschkimka my sme do termosky nedávali vriacu vodu ale teplejšiu aby vydržala v noci teplá. Cez deň sme robili mlieko klasicky ... mala pila prevarenú dojčenskú vodu kt. sme ohriali, naliali do fľašky nasypali mlieko, zamiešali a bolo. Na noc sme dávali do termosky teplejšiu vodu tak preto aj tá so studenou. A teplotu vody normálne rukou sme zisťovali :D
Nikdy sme neohrievali mlieko v ohrievači keďže mala bežne spala aj od 17tej do polnoci tak to v noci bolo FVM (fľaška, voda, mlieko) a šup do pusy :D

aschkimka
autor
2. máj 2021

@janulik2008 ja som sa rozhodla že si prevaríme vodu,počkám kým bude mať aspoň 50 stupňov a šupnem ju do termosky a potom keď mala bude chcieť papať ju dám do fľašky,pridám UM a zahrkam. a inak ako ste vedeli že tá voda má stále tých cca 40 stupňov? mali ste teplomer? alebo už to bol zvyk? (na Nutrilone je napisane že do fľašky sa leje 40stupnova voda, pridá sa UM a pretrepe sa ) a ospravedlňujem sa že sa pýtam ako debilka

nerya
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wieruska1
3. máj 2021

Kup si toto a mas po.probleme .....
https://www.pilulka.sk/agu-pmbf2-pristroj-na-pr...