Pozitívny tehotenský test a falošné výsledky

natalia
6. jan 2012

ahojte kočky,mate niektora skusenosti s falošnym pozitivnym testom?Robila som si trikrat po sebe test Woman secret 2 v 1 ale myslim si že ukazuje falošne vysledky...ukazovalo mi druhu čiarku slabo viditelnu asi tri dni pred očakavanou Ms ,potom som test zopakovala už neukazalo nič a ked prišla Ms tak som test zopakovala a zas ukazalo slabo viditelnu druhu čiarku tak neviem čo si mam mysliet.. 🙂

anieli_1
6. jan 2012

@natalia a kedy si si to robila a mala si normalnu ms? bo niekedy moze byt krvacanie na zaciatku

natalia
autor
6. jan 2012

@anieli_1 Ms mam taku normalnu ako vždy,prvy den silnejšiu...tak som bola prekvapena z pozitivneho vysledku... 🙂

anieli_1
6. jan 2012

@natalia lebo ked som bola s malou v nemocnici na udrziavacke tak tam bola baba so mnou co mala hematom ktory zacal krvacat.......skus si zajtra spravit iny a ak vyjde pozitivny tak bez k dr ak nie tak vies ze take testy kupovat uz nebudes ine ti poradit neviem...........

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
natalia
autor
6. jan 2012

@anieli_1 pisala si že tej babe krvacal hematom?to je čo? inak ma dost boleli prsia tak si myslim že mohlo ist o tehotenstvo a neudržalo sa alebo chyba testu

anieli_1
6. jan 2012

@natalia no alebo to moze byt tak ako pisala @piacere aj po potrate este moze byt tehu test pozitivny lebo sa neskor odburava..........

anieli_1
6. jan 2012

@natalia to je zrazenina jej to sledovali sonom a kym sa nezacala zmensovat nechceli ju pustit a tiez bola tak na zaciatku tehotenstva

natalia
autor
6. jan 2012

@anieli_1 inak skušala som v minulosti vela testov ale nikdy ma nesklamali atato značka woman secret viac nekupim,čitala som že aj liek na alegiu može ovplyvnit vysledok...alebo nachladnutie

anieli_1
6. jan 2012

@natalia ja som si robila mamatest s malou meskala mi tyzden a uz som mala riadne kolajnice........

anjelicek26
6. jan 2012

Ako pisala @piacere - kludne to moze byt biochemicke tehu. HCG pokial bolo na urovni 15-20 sa odbura vlastne za jediny den z mocu a za 36 hodin aj z krvi.

natalia
autor
6. jan 2012

@anjelicek26 ked mi skonči Ms tak test zopakujem....a som zvedava na vysledok...ale moje pocity boli ako pri tehu...

gabikula
6. jan 2012

Bude to najskor tak ako pise @piacere. Stava sa to a nie zriedka. Monohe zeny ani nevedia, ze boli tehotne, ak si nerobia pravidelne test pred ocakavanou ms. Bud ju dostanu vcas, alebo 1-2 dni im meska a nic nespozoruju. Preto je niekedy lepsie pockat az na vynechanie. Vyhne sa clovek zbytocnemu sklamaniu. Vyzera to, ze sa to teraz neudrzalo 😢 , ale je to zaroven znak, ze dietatko mozte mat a mozno sa uz aj buduci mesiac podari 😉 .

natalia
autor
6. jan 2012

@gabikula mne Ms nemeškala prišla o den skor ale predtym som mala pocity akoby som bola v tom,prsia ma strašne boleli a citila som sa divne,a prišla silna ms...ktožvie prečo sa to neudržalo ak išlo o tehu..inak babo by sme s priatelom chceli,lebo koncom septembra som potratila v 10tt ☹ išlo o zamlknuty potrat

kvetinkaaa
6. jan 2012

@natalia ja by som sla k lekarovi hned. pri bajke som mala pozitivny test-dva tyzdne meskania - dva dni som na to začala krvacat (den-dva slabsie, menstruacia to nebola) tak som bola u lekara kt.mi potvrdil tehu a zaroven chcel dat lieky na udrzanie mimi, ktore sme nakoniec nedali.
povedal mi ze keby som potratila (myslela som ked som začala krvacat ze som potratila ale aj na druhy den bol test pozitivny) ze pozitivny by bol aj po tyzdni, lebo hcg stale by vo mne bolo ..
drzim ti palce

saskaz
6. jan 2012

baby chcem sa opytat vy ste tu take skusene,snazilkujeme o mimco,najvacsia pravdepodobnost otehu je len v case ovu?a ovulka prebehne kazdy mesiac priblizne rovnaky dc ci?

anjelicek26
6. jan 2012

@saskaz - xixi isteze - ak je ovu, tak praskne folikul a vajicko z neho je oplodnitelne len 12 hodin. Spermie preziju 72 hodin. Takze tri dni pred ovu sa treba snazit a v den ovu teda tiez, bud tam spermosky budu, alebo prijdu cerstve, ale je to proste idealne vtedy sa snazit, mimo plodnych dni to nema vyznam, ked tam ziadne vajicko nie je, co by ste chceli oplodnit?

A je to pri pravidelnom cykle priblizne rovnaky den, ale moze sa to aj posunut, treba sledovat aj hlien, krckok maternice, bazalku...

natalia
autor
6. jan 2012

@kvetinkaaa myslim že ked dokrvacam skočim k dokt...na kontrolu,ťažko povedat či išlo o tehu čiarku bolo slabo vidiet..ale bola na troch testoch..zopakujem po ms .ale pocity boli veru...akoby som bola..

kvetinkaaa
7. jan 2012

@natalia budem drzat palce 😉 a zmen test. alebo ak si chces kupit dva, kup rozne. ja som tusim mavala mamatest a durex alebo aj DR max. vsetky su lacne 😀 (a ja som mala takmer vzdy pozitivne tak odporučam ti 🙂 )

@anjelicek26
@saskaz
anjeliček s tvojim prispevkom by som asi nesuhlasila podla mojich skusenosti, ja som otehotnela asi dva dni pred MS, aj babo som mala od začiatku o 2tt mensie, lekar sledoval či rastie a asi po 2mes usudil ze som otehotnela mimo klasickych plodnych dni, preto sa zdalo ze je mensie, podla poslednej menštruacie.
logicky to čo pises ma vyznam, ale neznamena to ze saskaz sa teraz nema snazit napr. pred menštruáciou, ze by to bolo nemozne. 😉
čo sa tyka bazalky atd, samo keby to sledovala tak by vedela kedy plodné má, ale asi to nerobí, tak sa moze snazit asi aj inokedy, lebo keby si len myslela (ako ja) v polovici cyklu "teraz mam plodne dni podme" tka nie kazda zena by otehotnela. ale to je iba moj nazor - moje skusenosti s dvomi detmi. pá

gabikula
11. jan 2012

@natalia, ked pojdes k doktorke, mozno si uz aj bola, skus sa opytat na lutealnu nedostatocnost.

natalia
autor
11. jan 2012

@gabikula ta lutealna nedostatočnost čo znamena?

lu17
11. jan 2012

@natalia Ahoj , ja som mala pred meisacom podobny pripad s touto znackou. Avsak bola to slaba ciarka, test je s vysokou citlivostou,takze asi ukaze aj skoro po oplodneni, co potom v pripade ms už neskor nie je pozit. Keby si skusala test s citlivostou vyššou,bola by si si istá. Ja som mala normalne ms a potom na dalsi mesiac znova pozit test,ale overila som si to aj inou znackou,je to lepsie. Nooo nevyhrala, som lebo mam 5 x pozit a lekárna UZV nevidel este nic, ale dufam ze preto ze je to skoro. Mozno sa Ti podari hned na dlasi mesiac. Skus pit alchemilku mne to asi pomohlo.

gabikula
11. jan 2012

Ja tomu rozumiem tak, ze je to nedostatočnost (insuficiencia) zlteho telieska, tvori sa malo progesteronu, ktory je dolezity pre uhniezdenie oplodneneho vajicka v maternici, asi okolo 12.tyzdna postupne nahradza v tvorbe prog. placenta a okolo 20 tyz. uz len placenta. (Ak k oplodneniu nedojde, zlte tel. sa degeneruje, progesteron klesa a spusti sa menstruacia.) Tato nedostatocnost sa moze prejavit skratenou lutealnou fazou menstruac. cyklu alebo spinenim pred menstruaciou. Znizena cinnost zlteho tel. moze byt sposobena posobenim prolaktinu u kojacich zien, casto byva v prvom cykle po potrate alebo po vysadeni kombinovanej HAK. Alebo a to castejsie priciny nie su zname a moze byt chronicka. Progesteron sa doplna medikamentozne peroralne alebo vaginalne -Duphaston, Utrogestan, davkovanie aj dni uzivania v cykle urcuje individualne lekar.
Ale v tomto pripade vobec nemuselo ist o toto, bola to len nahoda a nabuduce bude vseko ok. Teda ak nahodou aj nie je uz teraz. Robila si si este potom tehot. test?

natalia
autor
11. jan 2012

@gabikula ahoj,robila som si kontrolny test a bol negativny po Ms,možno išlo o začiatočne tehu /lebo mala som pocit priznakov/ a možno išlo o nahodu...ťažko povedat..a hned po skončeni Ms mam teraz zapaleny mechur...5 dni po pozitivnom teste..tak mi to vrata hlavou čo to mohlo byt ..skusim sa opytat ešte doktorra..ked tam niekedy pojdem..nasadim si aspon alchemilku..a vitaminy...v mojom okoli je každy v tom ako v mojej rodine tak v rodine priatela..je mi z toho smutno 😒

lucinocka
11. jan 2012

@natalia vola sa to mikropotrat, proste sa vajicko dobre nezalepi a odide s mrchanou:-/ mne sa to stalo raz, tiez som mala pozitivne rozne testy a potom som sa pytala na gynde , ze co to malo byt a takto mi to vysvetlili..

natalia
autor
12. jan 2012

@lucinocka asi to tak aj dopadlo.. ☹ ked si mala podobnu skusenost tiež je potrebne počkat 3mesiace?aj si potom otehotnela?

lucinocka
12. jan 2012

@natalia nie nie, to sa mi stalo v marci a v maji som otehotnela normalne..to ze som potratila v 12tt s tym enmalo nic spolocne, to boli ine problemy..to je prirodna selekcia nezdravych plodov tie mikropotraty, moc sa nad tym nezamyslaj, snazilkujte dalej, mozno sa podari skor

tea333
12. jan 2012

@natalia vobec necakaj. tieto mikropotraty su prirodzene a deju sa velmi casto, zena to casto ani nespozoruje.skus zacat merat bt, alebo aspon si rob ovulacne testy,aby si zistila kedy je ovulacia, a tym padom aku mas lutealnu fazu cyklu. lutealna faza je prvy den po ovulacii-posledny den cyklu (den pred ms). ak je tato faza kratka, cize 10 a menej dni, vajicko sa nestihne uhniezdit. alebo zacni pit alchemilku 🙂

timona
3. mar 2012

môžu cysty zo žltého telieska byt príčina jednoznačne pozitívnych tehotenských testov?

bumblebee1
21. apr 2012

ahojte, ja som nevydrzala do menzesu a urobila som si test,ktory by mal ukazat vysledok aj 5 dpo , a vysliel mi pozitivny, ciarku
je vidno nie celkom celu, ale nie je to len slabucky duch, no a na druhy den nic, negativny, treti den tiez nic. menzes mam dostat az o dva dni. myslite ze by som mohla byt tehotna? co mohlo test ovplyvnit?

zara137
18. jún 2012

Robila som si mamatest s citl.10....3 testy uplne pozitivne,boli robene 2 dni pred mrchou..A výsledok?Menzes sa dostavil ☹ necháápemm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre