Vybrali by ste si celkovú anestézu alebo spinál pri cisárskom reze?

7. apr 2023

Vraj niektore nemocnice davaju na vyber, zaujimalo by ma ako by ste si vybrali Vy, tie ktore to uz mate za sebou.

darkswan
7. apr 2023

To som nepocula, ze by bolo na vyber, spinal je setrnejsi a lepsi pre babo plus neprides o ten carovny prvy okamih☺️

galganka
7. apr 2023

Mám odskúšané oboje, ale teda u nás si nevyberáš. Za mňa spinál bol lepší, ten som si dala aj repete... 😄

kvietok2012
7. apr 2023

Sice to uz bolo dávno (12r) ,ale dali mi na výber....vybrala som si celkovu anest.
Viem, ze pri spinal by mi bolo velmi zle...

niiikaaa
7. apr 2023

Mala som na výber, mám 3x spinál 👍

anavixy
7. apr 2023

Spinal jednoznacne, ak nie pre ine, tak kvoli dietatu (CA prejde k dietatu aj ked by bol operater mega rychly).

mima1608
7. apr 2023

Jednoznačne spinal, kvôli bondingu a tiež je omnoho šetrnejší k bábu.

felycity
7. apr 2023

osobná skúsenosť, 1 x spinál, nevedeli ma dobre napichnúť kvôli chrbtici, potom sa podarilo, po pôrode problém s hlavou a následme mi museli urobiť a pichnúť krvnú zátku, druhá celková anastéza.... osobne odporúčam konzultáciu s anesteziologom a kontrolou chrbtice a následne sa rozhodnúť

kornelies
7. apr 2023

@galganka Suhlasim, obidvoje zazite. Po celkovej anesteze som bola velmi unavena.

petruldo
7. apr 2023

Mala som možnosť výberu a o celkovej som ami neuvažovala, 2× spinal

zenulkaaa
7. apr 2023

Spinal. Celkova anesteza je narocna, moze Ti byt po nej zle, boliet hlava atd.

hennyinnsbruck
7. apr 2023

Spinal snad chces hned babätko vidiet…
Ja mala akutny Cisarak so spinalom

kamatopo
7. apr 2023

Ja som si mohla vybrať. No našťastie som to nepotrebovala a odrodila som prirodzene. No ja určite celkovú.

gionella
7. apr 2023

Aj ja mám oba odžite. Prvýkrát akútna sekcia takze celková narkóza a druhýkrát mi dali vybrať. Keď som prisla na predoperacne a dali mo vybrať ostala som taká zaskočená že vyber je na mne, že som si ani nevybrali v tej chvíli ale dohodli sme sa že až pred pôrodom v nemocnici poviem. Nakoniec už keď som sla na sálu tam mi anestéziologička povedala, že lepšie ne pre mna aj pre dieťa spinal, tak som prikývla a super to bolo. Malého som hneď videla ako ho vytiahli a aj za dve minútky ho doniesli naspäť ku mne už zabaleného.

biem22
7. apr 2023

Ja som si tiež mohla vybrať a vybrala som si spinal, bolo to super 🙂 hneď by som si to zopakovala

vulka
7. apr 2023

Mala som obidve a volila by som celkovú. Rýchlejšie som sa zotavila.

beata_k
7. apr 2023

Spinal. Nechcela som aby mi uspali babatko.

autor
7. apr 2023

@galganka haha asi ako ktora nemocnica, naozaj repete? 😳😁

autor
7. apr 2023

@gionella jejo ano je to carovny moment a citila si nieco? nebola si nervozna? nejaky tlak?

autor
7. apr 2023

@vulka naozaj? po celkovej ta kedy vstavali? hned po prebudeni?

galganka
7. apr 2023

Hej, dala som si "trikrát a dosť". A teda, celkovú by som si už nezopakovala, ak by mi dali na výber. Spinál bol proti tomu paráda. Teda, po "naladovej medicíne", dovtedy som sa desila injekcie do chrbta, pretoze som ju zbadala nachystanú na sále, kde som dlho čakala. Ale nebolelo to, človeka to len cíti. Hlavne som potom nebola prakticky celý deň ko, ako pri celkovej, frčala som bez problémov, pri treťom výlete do pôrodnice som si nechala skôr aj vsetky2 možné hadičky a cvlievky povyberať a sama som vstala.

autor
7. apr 2023

@galganka krasne superko 😊 ja sa toho nehybneho lezania bojim 🙈

galganka
7. apr 2023

To nebol vôbec problém, ešte sme si aj pokecali s anesteziológom a tak. Pri druhej som mala nejaké študentky, čo sa učili a pozerali a navzájom podporovali, aby neodpadli, pri tretej ma operovala doktorka, ktorá sa tiež učila a iný doktor jej nahlas diktoval, čo má robiť. To bol iný zážitok. 🤣

lechtivka
7. apr 2023

Ja som mala spinal ale aj tak mi potom pichli celkovu😂

matkap
7. apr 2023

Ja som mala 2x spinal a 1x celkovú anestezu. Aj ten 3tí x som chcela spinal, no žiaľ, nevyšlo....Ale spinal je určite oveľa lepší...vieš čo sa deje,bábo vidíš hneď..

alina765
7. apr 2023

Mala som pred 2.mesiacmi spinal a myslím, lepšie spinal lebo ti hneď ukážu bábo..
Len si necítis nohy, brucho, a to mi robilo problém,
aj to, čo mi pichali do chrptice strašne bolelo 😔..

autor
10. apr 2023

@alina765 takze je sa na co tesit 😳 uvidime co zvolia ja chcem to, po com sa budem moct cim skor postavit 🙉🙈

danusskaaa
10. apr 2023

Mala som aj aj a ja by som si dala spinal. Z pohladu Dr. je lepší spinal, pretože si pri zmysloch a všetko neočakávané im povieš. Pri celkovej nikto nevie ako sa zobudíš...

margaretka111
10. apr 2023

Ahoj, ja som mala spinal a teda áno, vidieť hneď bábo je krásne. ALE mala som potom 3 dni takú silnú migrénu, že so mnou musela sestrička chodiť aj na wc, dieťatko mi dali až na tretí deň (dovtedy mi ho chodili niekoľkokrát do dňa ukazovať a snažila som sa rozkojit, no kvôli migréne to nešlo), lebo videli, že nevládzem ani sedieť. Doktor povedal, že ak na ďalší deň budem mať migrénu aj naďalej, musia dať nejakú "zátku". Bolo mi aj na ďalší deň zle, ale povedala som, že je to lepšie, nechcela som aby mi tam znova pichali. Takže síce som bábo videla hneď, no koniec koncov kvôli neskutočnej migréne som nebola schopná sa o bábo starať ešte 3 dni. Ale tak je veľa pozitívnych skúsenosti so spinalom, u mňa žiaľ nie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre