Celková anestéza verzus spinal

ajaxik123
23. apr 2022

Ahojte. Idem sa spytat na vase skusenosti a odporucenia. V pondelok idem na hospitalizáciu a v utorok sekcia. Bola som na anesteziologickom vysetreni. Dohodli sme sa na CA. ale nie som o tom celkovo presvedcena. vybrala som si tuto možnosť koli tomu, ze pri prvej som mala spinal a niekolko dni potom som mala migrenu. Teraz mi dr povedala,ze si mozeme ísť do CA a porovnat... Ale to skor srandovala. Ale keďže mi povedala,ze si to mozem este rozmysliet, stale nad tym rozmyslam... Akosi som nepokojna z tej celkovej. Podelite sa s vasimi skusenosti s CA a so spinalom?

lenuska9999
23. apr 2022

@ajaxik123 ja osobne som mala spinal a zotavilasom sa rýchlo. Po 3 dňoch ma pustili domov. Kamoška mala celkovú anestezu a bola v nemocnici 10 dní. Mala problém vstať z postele , lebo sa jej tak točila hlava po narkóze. Tak isto baba , ktorá bola so mnou na pooperacke na druhý deň nemohla vstať z postele po tej celkovej narkóze, vraj sa jej veľmi točí v hlave.. aj lekár mi povedľa, že po spinale sa človek rýchlejšie zotaví. Okrem toho to nie je až taký zásah ako celková narkóza

veronika_pb
23. apr 2022

ja mam skusenost len s celkovou anestezou .. 1x ako dieta operacia srdca, 2x pri zlomenine nohy a naposledy minuly rok cisarsky rez .. vzdy to bolo bez akychkolvek problemov, nic ma po prebudeni nebolelo z anestezy ..
vyhodou spinalu pri cisarskom reze je, ze si pri vedomi a teda pocujes aj vidis babetko hned .. pri celkovej si musis pockat par hodin kym ti ho donesu ukazat .. ale rekonvalescencia je vraj lahsia po celkovej, pretoze ked sa zobudis tak uz v sebe nemas nic z tej anestezy, kdezto spinal sa vyplavuje pomalsie a teda zeny zvykne bolievat hlava z toho .. ja som rizikovy kardiopacient a aj napriek tomu mi kazdy lekar odporucil celkovu anestezu, ktora je vraj setrnejsia

heln
23. apr 2022

@ajaxik123 ahoj, je to individualne tak ako vsetko.
prvu sekciu som mala spinal, babatko som videla a vedela o vsetkom co sa deje, zotavila som sa celkom rychlo, citila som sa vcelku dobre, niekoho boli po spinalke hlava, vsetko zalezi od anesteziologa ako ju pichne,
druhu sekciu som mala v celkovej, vraj maju na to protokoly, pri placente praevia sa so mnou o spinalke ani nebavili, ze vtedy je celkova lepsia, zotavovanie bolo ovela horsie, neviem aku stratu krvi som mala, ale citila som sa slaba, a pripadala som si ze mam vygumovany mozog, aj bolesti som mala ovela vacsie ako pri prvej sc, ale zase som bola o dost starsia pri druhej.
keby som si mohla vybrat, tak volim spinalku.
v nemocnici kde som bola a zeny mali indikovanu sekciu, tak vacsinou presviedcali zeny skor na spinal, ze je to lepsie pre babo, ale v niektorych pripadoch ako moja placenta, alebo problemoch s trombocytmi volili celkovu.

siska53
23. apr 2022

@ajaxik123 spinal - prva sekcia, nic mi nebolo, len som sa dlhsie spamatavala, dost dlho ledva liezla.. epidural - druha sekcia - rychlo na nohach, hned na druhy den kopec energie, normalne som sa pohybovala. Ale zas viem, se jedna si dala epidural.pri normalnom porode a mala neskutocne bolesti hlavy.. takze..asi tak

uriva
23. apr 2022

Ja som mala dvakrát celkovú po sekciách - a v pohode. Vedľa kočka mala spinal a teda takú migrénu mala... známa po spinale má už niekoľkoročné dlhotrvajúce bolesti chrbta -a to je mladá baba okolo 37 rokov (rodila 10 rokov dozadu) a teraz mala ďalší pôrod celkovú a spokojná, ďalšia známa po spinale cíti v mieste vpichu tlaky pri zmene počasia.

tahomi
23. apr 2022

U tehotnej zeny jednoznacne spinalna anestezia. Som anesteziolog.

barus26
23. apr 2022

@tahomi Môžem sa ta spýtať? Napr. ja keď som prišla na salu bolo asi 00:30, pýtal sa má anestéziológ, že kedy som si pichala fraxiparin a keď som povedala, že o 18 tak povedal, že idem do celkovej. Vieš mi povedať že prečo? 😀 kvôli tej injekcii? doteraz fakt neviem 😀

tahomi
24. apr 2022

@barus26 pretoze je to injekcia na riedenie krvi a musi byt od nej odstup minimalne 12h aby bolo bezpecna spinalna/epiduralna anestezia a nezakrvacala si subarachnoidealne/epiduralne.

barus26
24. apr 2022

@tahomi áno to viem že je na riedenie krvi len teda som chcela vedieť že prečo nie spinal. Ďakujem za vysvetlenie 🙂

alexandra197
24. apr 2022

@ajaxik123 mala som CA , bol to môj úplne prvý pobyt v nemocnici prvá operaci... mala som strašný stres , nemohli mi ani EKG namerat . Samotný lekár, mi odporučil CA keď videl akú paniku mam z toho. Našťastie všetko úplne v poriadku.

bibina32
24. apr 2022

@ajaxik123 prvý pôrod spinal: silné migrény, vracanie, odpadávanie. Druhý pôrod: celková anestézia a nič mi nebolo.

hennyinnsbruck
24. apr 2022

Ja som mala spinal rano a vecer som chodila.ale ja som chcela a nie som nejaka citlivka

Kazda to znasa inak ,ale aj keby mi bolo na umretie stalo by to zato neprespat ten moment ked vyberu babo a Uvidim ho 🤷🏼‍♀️

margaretka_
24. apr 2022

Ja som mala 2x spinal. Po prvom som mala brutal migrenu, liali do mna infuzie, ze uz ani nemali kde napichnut. Ale, NEMALO to suvis so spinalom. Po druhom v pohode

lechtivka
24. apr 2022

Ja som mala spinal a za tým hneď celkovú. Bola som po zobudení mimo, mala som bolesti ale kvôli malej som musela fungovať 😊

kamagma
24. apr 2022

Mala som aj aj a spinal za mna lepsie, predsa je to mensi zasah do organizmu.

makova333
24. apr 2022

Celkovu som nemala pri porode, ale pri inych operaciach a bola to hroza. Vracala som, zle mi bolo. Porod v spinale bola uplna pohoda. Jedine co mi vadilo, bolo, ze som musela po porode lezat na chrbte (ale v porovnani s vracanim v celkovej, toto bol najmeni problem).

lucifuk212
24. apr 2022

ja som mala spinal pri inej operacii asi 12 rokov dozadu a spamatavala som sa z toho viac nez 2 mesiace. 3 tyzdne po op. som sa nevedela ani posadit, pretoze som hned chytala mdloby, tak si uprimne neviem predstavit ze by som znova takto mala trpiet po pripadnom cisarskom kde sa treba starat o dietatko. V tomto pripade by som urcite volila CA

anavka4
26. apr 2022

Cisarsky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre