Cisársky- spinál alebo celková anestéza?

sklenarova
13. aug 2018

Ahojte mamicky..viem,ze sa to tu uz asi rozoberalo viackrat,ale chcem sa spytat mamiciek ktore maju skusenosti,ze im bolo po spinale zle(ja bolesti hlavy a dychavicnost),ze ci isli druhy krat do spinalu,alebo na celkovu..a ked ano,ci im bolo zase tak zle,alebo to bolo lepsie..neviem sa rozhodnut,ze ako sa dat uspat..dakujem

karmela
13. aug 2018

@sklenarova neviem porovnať presne sekciu lebo obe som mala spinalne,ale po operácii či zubov,či cysty som bola v celkovej a bolo mi horšie-pocity ako po spinalnom.

erikavesela
13. aug 2018

Ja som mala epidural...vraj celkova anesteza nerobi dobre babatku

milkaaa
13. aug 2018

Po prvom spinale hrozne bolesti hlavy. Teraz po druhom v pohode. Al jedla som viac tabletiek od bolesti. Pri prvom son nechcela lieky jest kvoli mlieku. Co je blbost, lebo mlieko sa mi zacalo robit az 3-4den. Takze dovtedy som mala pekne brufenovu dietu😁

gir
13. aug 2018

Ja som mala 2 SC a obe spinal,za mňa super,len po jej podaní ma napínalo na zvracanie.

kvapka4
13. aug 2018

Ahoj. Na zvracanie Ti môže byť aj po spináli, aj po celkovej. Po celkovej dokonca častejšie. Opýtaj sa doktora, aké majú skúsenosti vo Vašej pôrodnici s nežiaducími účinkami, ktoré sú najčastejšie - pretože závisia aj od toho, aké lieky na uspatie resp. pri spinály sa použijú. Ak pôjdeš do spinálu a povedia Ti, že po ňom NEMÁŠ 12 / 24 hodín vstávať alebo si sadať, dvíhať hlavu, iba sa otáčať z boka na bok - tak to rešpektuj!! Pretože práve ak sa toto nedodrží, môžu prísť neznesiteľné a niekedy dlhotrvajúce bolesti hlavy. Dá sa ich síce zbaviť - podľa skúseností niektorých napr. tak, že výjdeš na Tatranské štíty, vypuká Ti v ušiach a je to...no to asi po pôrode a s bábätkom nehrozí🙂🙂🙂. Alebo použitím "ušnej sviečky" - predávajú v lekárni, cca 7 € - na vyrovnanie tlakov v strednom uchu. K tomu treba asistenciu🙂. No nemusí to zabrať každému. Tiež po spinály môže trvať, kým sa vycikáš, možno Ťa budú musieť cievkovať. No to niekedy tak či tak po pôrode na prvýkrát inak neide...Po celkovej môžeš mať nepríjemné pocity v krku, také škrabanie ako by Ťa chytala chrípka. To je z hadičky v krku pri uspatí, je to bežné. A môže po nej naozaj byť veľmi nepríjemne na zvracanie, takže piť až keď dovolia:(. Aj jeden hlt vody Ti po nej môže otočiť žalúdok. Priprav sa na to, že po cisárskom budeš pravdepodobne dosť nafúknutá, je to nepríjemné, nedá sa "vyprdkať" a bolí bruško:(. Je potom horšie držať bábätko pri kojení vpredu opreté o bruško, tak by som volila inú polohu pri dojčení. Buď v ľahu na boku, alebo bábo na "dojčenskom vankúšiku" vedľa maminky. Vedia na to nafúknutie dať rektálnu rúrku do konečníka (tak ako dávame bábätku, len tá pre nás je dlhšia). Skús si na to dopredu niečo zabezpečiť - čaj z fenyklu a pod. Deťom pomáha aj kvalitná (myslím že levanduľová) masť od Just firmy, no neviem, nakoľko to zaberá aj u dospelých. To sú asi všetky praktické "muchy", ktoré zatiaľ viem🙂.

uriva
13. aug 2018

Ahoj, ja som mala celkovú a nebolo mi ani zle, ani zvracanie, ani bolesti hlavy, nič - teda okrem rozrezaného brucha. Je pravda, že ma strašne, asi dva týždne, škrabalo v krku(ale to z tej hadičky) a bola som nafúknutá. Plus bolesť jazvy, ale aj to po pá rdňoch prešlo. Poznám dve ženy, čo mali spinal, a teda to bola hrúza. Tá jedna grcala asi deň, čo mala také bolesti, a druhá mala migrénu, že jej ani lieky a dokonca kola z Lidla(tá je vraj na migrény úplný zázrak) nezaberali. A to to mala chúďa asi dva-tri dni. Plus vraveli, že síce necítili bolesť pri reze ani zašívaní, ale cítili to. A že aj to ťahanie dieťaťa z brucha nebolo ktoviečo. Takže ja môžem povedať len za celkovú anestézu(a to som šla dva týždne po pôrode na čistenie, zase do celkovej a zase v pohode, nič mi nebolo) že jedine tá. Ale každý človek je iný...

benit
13. aug 2018

@sklenarova ja som mala 2 v celkovej a nebolo mi nic. Prebrala som sa. Neskor ma zdvihli na wc a umyt sa a uz som fungovala. V setriacom rezime ale islo to.

sklenarova
autor
13. aug 2018

Dakujem vam vsetkym..ja som sa pytala dr.v nemocnici a povedala mi,ze je to na mne..no,neviem fakt,asi to necham tak a uvidime ..

zontik
17. aug 2018

@sklenarova zalezi tiež na tom, či chces to bábo hneď počuť plakať a mať ho hneď, a hneď ho i vidieť, to po celkovej z toho nemáš nič.ale ak máš strach z dr.ako celkovo, že ti je trebárs nie práve dobre, keď vidíš krv, tak odporúčam celkovú.tiez nevidíš, čo tam dole robia, ale počuješ všetko 😁 ja som mala obe celkové, a vždy po anestéze som zvracala, tak som to povedala pred druhým pôrodom, dali mi vypiť niečo horké a nechutné, ale potom som nezvracala.ale naozaj je to o tebe, ako si vnútorne momentálne nastavená, ak máš strach, daj sa jednoducho uspať 😉😁

sklenarova
autor
17. aug 2018

@zontik dakujem,no a po celkovej vas kedy zobudili??

zontik
17. aug 2018

@sklenarova..oni budia hned asi po operáciii, ale to si človek nepamätá, a na izbe si presne nepamätám, kolko bolo hodín, nakolko mobil vzali, hodiny tam neboli, ale niekedy snad okolo 16-17, podla toho, ako vznikli foto detičiek🙂

malinajahoda
20. aug 2018

Ahoj sklenarova, ja zhruba pred polrokom som mala sekciu v plnej narkóze. Keď ma prebrali, nemala som žiadne bolesti hlavy alebo závrate. Bol to môj prvý pôrod. Zákrok mi robili vo štvrtok a v piatok už som sa musela postaviť na nohy. Ešte pred zákrokom mi dali na výber buď epidurálku alebo celkovú. Aj mi poradili celkovú, ale nemôžem sa sťažovať.

deginko
20. aug 2018

@erikavesela epidural,nie je to iste ako spinal..epidural sa dava pri prirodzenom porode,myslim,ze si chcela napisat spinal

erikavesela
20. aug 2018

@deginko ja viem, raz som mala epidural a raz spinal a oba raz som ma cisarsky rez...

erikavesela
20. aug 2018

@deginko na vysvetlenie...ten epidural som mala, ked este nebolo jasne, ze bude nutny cisarsky rez...potom mi dotlacili, cez kanilu na ruke nieco, co doplnalo epidural a islo sa na vec...vtefy sombdistala na vyber spinal alebo epidural, vybrala som si epidural...

deginko
20. aug 2018

@erikavesela aha tak potom ano,ja som myslela,ze si sa pomylila lebo kopu zien si mysli ze to je to iste,a nazyvaju spinal epiduralom atd..ale moze byt samozrejme,ze ti cosi dali na uplne znecitlivenie

sklenarova
autor
31. aug 2018

Dakujem vam baby,uz mam po..nakoniec opat spinal..porod bol horsi teraz,ale nemala som take bolesti ako po prvej spinalke,aj som to rychlejsie rozchodila ;)

milkaaa
31. aug 2018

@sklenarova gratulujem.

sklenarova
autor
31. aug 2018

@milkaaa dakujem :*

zontik
31. aug 2018

@sklenarova gratulujem, hlavne, že je všetko ok, nech sa vám darí

sklenarova
autor
4. sep 2018

@zontik dakujeme ;)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre