Môžu sladkosti v tehotenstve uškodiť?

diana20
12. júl 2015

Prosím vás.. V živote som si nemyslela, že založím takúto hlúpu diskusiu, ale poraďte mi. Stále mám šialenú chuť na sladké, neviem, či to moje telo potrebuje pre dieťa, alebo si to pýta len tak, vždy som si dala niečo malé a prešlo to a teraz mam chuť na čokoládu aj keď som najedená do prasknutia.. Aj tak by som ešte tu čokoládu zjedla.. Zatiaľ nejem toľko sladkostí, ale strašne chcem, povedzte mi, môže to uškodiť? Alebo môže uškodiť ak si tie sladkosti vôbec nedám? Neviem totiž, či to neznamená, že malému chýba cukor, alebo či je to len mnou.. 😝

safranca15
12. júl 2015

ja som tiez mavala strasnu chut na sladke raz som mala taku chut na cokoladu ze som si ju musela ist hned kupit a este len som vysla z obchodu uz som ju otvarala a jedla

ervenka
12. júl 2015

Co sa tej cokolady tak hroooozne bojite. Vobec nemusi mat babo "chut na cukor". Coko obsahuje o.i. aj magnezium, kvalitna cokolada v primeranom mnozstve je zdraviu prospesna. Takze kvalitna, primerane mnostvo, dobru chut.

miahavash
12. júl 2015

Joj moja😀 papaj koľko ti hrdlo ráči. Tehotenstvo nieje choroba. Môžeš všetko ( samozrejme s mierou😊 ) ja som pri prvom musela mať každý večer pikao. Som sa ho obžrala za 9mes jak prasa 😀 a všetko ok (až na prebytočné kilá 😀)

lulu0123
12. júl 2015

Niekde som citala ze strasna chut na sladke v tehotenstve moze znamenat aj nedostatok magnezia. A nieco na tom asi bude, lebo ked som zacala brat magnezium kvoli krcom v nohach a tvrdnutiu brucha, tak uz nemam taku chut na sladke ako predtym.
Vela sladkosti urcite nie je dobre jest ani normalne, nie este v tehotenstve. Este mi pomaha ked jem ovocie, potom uz netreba umele cukry.

janickacrazy
12. júl 2015

@diana20 Radšej uprednostni ovocie ako sladkosti, samozrejme občas si možeš dať aj sladkosti, ale tak radšej s mierou. Bola si na testy na cukor? Máš v poriadku výsledky? Ako baby spomínali aj to magnézium by ti mohlo pomocť, vyskúšaj. 🙂

zabina27
12. júl 2015

ja som tiez mavala strasnu chut na sladke nejaku dobu, ale akosi som sa bala, aby som nedostala tu tehu cukrovku - neviem, tusim som niekde citala, ze to moze byt, nie som si teraz ista. vobec som si nevedela totiz predstavit, ze ak by som ju nahodou dostala, ze by som musela zo dna na den prestat to sladke jest 😀 tak som sa snazila kontrolovat, nastastie bolo vsetko ok, po tych testoch uz som bola kludnejsia 🙂 skus sa opytat lekara, ci to moze mat suvis, ci nahodou z vela sladkeho nemoze byt nabeh, mozno aj tu baby poradia, ja neviem, odkial to mam 😀

diana20
autor
12. júl 2015

Testy na cukor som mala v poriadku no a magnézium.. Ja beriem magnézium stále, mám tetaniu, takže aj keď nie som tehotná mám každý deň jedno a teraz každý deň beriem tri, lebo aj mi brucho tvrdne.. Takže neviem teda čím to môže byť a pribrať veľa tiež nechcem.. 😝 všetko mám zatiaľ v poriadku, len sa bojím, aby to tak aj ostalo, doteraz som mala stále chuť na zeleninu a sladké len občas a teraz zas vôbec zeleninu a ovocie, ale sladkosti.. No dúfam, že to rýchlo prejde, lebo je to na nevydržanie 😀 ale fakt, že sa asi nechcem prežrať každý deň sladkosťami, toto som vždy dokázala ovládať 😀 budem sa to snažiť nahradiť ovocím, ale to mi zas nejde vôbec na chuť.. 😕

lubkalubka1
12. júl 2015

ja som to v tehotenstve tiež so sladkosťami preháňala a z toho sa mi rapídne zdvihol cholesterol- pretože toho je v čokoládových výrobkoch kopec a vzniká z toho aj mykóza, kebyže to náhodou dostaneš, tak sladké počas celej liečby nesmieš. Skús jesť hrozienka, med, sušené ovocie, možno ti to potrebu sladkého uspokojí. Teraz je všade melón, ten je sladký a aj osviežujúci teraz v lete, možno telo oklameš.

kasiopeja01
12. júl 2015

Ja som pri dcere mala strasnu chut na vsetko zelene, ak by sa to dalo,chodila by som sa past na trave pred domom 🙂. Pri synovi som zas mala tiez strasnu chut na cokoladu a celkovo na sladke. A ked mi potom zistili tehotensku cukrovku,mala som po radosti, ale nejako som to neriesila,len som sa trosku zacala krotit 🙂. Neviem,ci to bol nasledok mojho maskrtenia, ale radsej striedat so sladkym ovocim a keksiky :D

petra7777
12. júl 2015

@lubkalubka1 Len škoda, že mozog sa nenechá oklamať....a túžba po sladkom bude ešte väčšia...ja by som škrtila pre čokoládu a to nemusím byť ani tehu 🙂

ivet1371
12. júl 2015

Kludne si daj 🙂

diana20
autor
13. júl 2015

@kasiopeja01 ja som bola prvú polku tehu závislá od brokolice a špenátu, na čokoládu som ani nepomyslela.. Cukrovku nemám, už mi robili testy.. Dám si dnes čokoládu a potom sa začnem už asi krotiť.. Nech nie sme s malým tuční 😀 ale hlavne, aby sme zdraví boli.. 🙂

bonaqa2013
13. júl 2015

Nie, len váha pôjde prudko hore.... ☹ ☹ ☹ ☹

kasiopeja01
13. júl 2015

@diana20 Mne, ak by neprisli na tu cukrovku, ani by ma nehlo krotit sa :D. Ale i po kroteni som toho zjedla viac ako dost :D. Len si daj, ved po porode toho bude uz i tak dost vela, co nebudes moct jest, ak budes kojit 🙂

diana20
autor
13. júl 2015

@kasiopeja01 nechcem veľa pribrať, po pôrode sa mi nechce mať veľa roboty ešte aj so sebou 😀

dankolia
19. apr 2017

Maminky a nemali ste velke miminka ked ste jedli sladke ja taktiez kazdy den jem sladke strasne mi to chuti len sa bojim aby drobcek nebol velmi velky z toho mojho maskrtenia.

diana20
autor
20. apr 2017

@dankolia ja som nakoniec nepribrala veľa a malý bol veľký, ale nie z maskrtenia, ale z génov, druhý je presne taký istý zatiaľ podľa sona.. bol dlhý, nie tučný a druhý tiež.. v prvom tehotenstve som až na konci jedľa sladké, v druhom vkuse, neviem sa dojest čokolády a blbosti. Samozrejme sa snažím aj tak zdravo, ale neboj sa, pokiaľ to vyslovene neprehanas a neviem kilo sladkosti za deň, tak si nemyslím, že bude kvôli tomu bábo priveľké 😉

sylviasab
15. okt 2022

@diana20 sladkosti so stuženým tukom a rafinovaným cukrom škodia každému bez ohľadu na stav,vek.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre