Boj so sladkosťami

8. feb 2023

Baby, ako prekonať chuť na sladké? Strašne som závislá. Dokážem denne zjesť aj celú čokoládu. Je to hrozné, vôbec sa neviem kontrolovať. Dvakrát sa mi to už podarilo, no potom som opäť do toho spadla. :(

zobaka
8. feb 2023

nekupovat si, ja si kupim tak 1 x za dva tyzdne a doma maju zakazane mi kupovat, co nemas, nezjes

ivangeline
8. feb 2023

No nejest. Co ine je? Pride chut na sladke...porozmyslaj...co ine za tym je. Unava? Stres? Hlad? Emocne vypatie? A riesit pravu pricinu. Na tu druhotnu,chcem sladke plati len si nedat...a dat nieco ine.. Jedz mrvku ci salat.. Hryzt mrkvu je rovnako upokojujuce. ;) Alebo vycistit si zuby pomaha tieez.

autor
8. feb 2023

@ivangeline
@zobaka skusim tu mrkvu kupit. Je to taky zvyk, po kazdom jedle mam neuveritelnu chut nieco "dopichnut". A to si to ani nevychutnavam,len to rychlo zomeliem

nika2406
8. feb 2023

Presne to mam aj ja, ze po jedle este nieco sladke zobnut..väčšinou to riešim orieškami..ja sa tiez tieto dni snazim nejest sladke, u mna plati ale to ze si nesmiem dat ani kúsok lebo to vzdy spusti lavínu

bennn
8. feb 2023

ja tiež zjem celu čokoladu... ešteže tie milky zo 100g zmenšujú už pomaly pod 85g :D ... ale hej je to zle... ale tiež zle je, že sa vôbec nehýbem už... a ani moc nemôžem, lebo mam bolave koleno... takže zle a horšie... :/

levandul_ka
8. feb 2023

Skus horku cokoladu taku co ma najviac kakaa, a co najmenej cukru, v lidli mavaju 85%, aj 90%, horkej mozes jest kolko chces z tej sa nepribera

ivangeline
8. feb 2023

@levandul_ka ...ale nerobi to dobre traveniu vela horkej. :\ Aspon teda mne niee.

lenkakravcova
8. feb 2023

Ja by som to na začiatok skúsila nahradiť trochu lepšími verziami:
Sušené ovocie - kokosové lupienky, datle (sú aj v horkej čokoláde), brusnice, maliny atď. Upokojí tým chuť na sladké a nebudeš mať také výčitky ze si zjedla zase 200g čokolády po obede 😀 (inak ta teda plne chápem, ja to tiež dokážem)

autor
8. feb 2023

@lenkakravcova tak zjem 100g toho suseneho 😀

viestta
8. feb 2023

Nekupovat, ak kupit, tak jednu a tu najmensiu aku maju

bluemoon24
8. feb 2023

@levandul_ka to co je za blbost prosimte. Cim vice procentni cokolada, tim vice obsahuje tuku. 100g lind 90% obsahuje 55g tuku - to je skoro tolik, kolik tuku mas prijmout za cely den. Nepodporuje chut na sladke, ale pokud ji budes jist hodne, tak priberes

levandul_ka
8. feb 2023

@bluemoon24 pribera sa z tej cokolady ked je tam cukor nie tuk 🙂

bambieblue
9. feb 2023

Ja som na tom stejne 🙈🙈 Aj vcera som nemala nic sladke doma a doslova som mala abstak ,bola som nervozna chodila som po byte jak tiger v klietke nakoniec moj muz mi dal slivkovy pernik co nasiel v rupsaku 😂

bluemoon24
9. feb 2023

@levandul_ka jako ze z tucnych vyrobku se nepribira? To vazne?

levandul_ka
9. feb 2023

@bluemoon24 ano, ked sa dodrziavaju zasady nizkosacharidoveho stravovania
Das si vepro, zelo ale knedlo uz nie

bluemoon24
9. feb 2023

@levandul_ka ano, ale o nizkosacharidovem stravovani tady nebyla ani zminka, autorka chtela pouze snizit zavislost na sladkem.

bebe91
9. feb 2023

Ja keď mám chuť na sladké mám doma vždy po ruke grécky jogurt - čokoláda a to mi aj stačí a nie som hladná aj pol dňa lebo je bohatý na bielkoviny a nemá žiadny tuk. Je to ako čokoládový jogurt. A má len okolo 115 kcal.

lujza123
10. feb 2023

Prestaň jest biely rafinovaný cukor, vzniká na ňom závislosť.
Keď tak upec si napr. Cokoladove brownies z fazule a ako sladidlo použi med, agave...
Alebo aj vlastnú čokoládu si môžeš spravit opäť namiesto cukru iné sladidlo..
Sušené ovocie - hrozienka, mango...
Pre mňa je top sladkosť banán s arasidovym maslom

Uvidíš ze už po 1 týždni s alternatívnymi sladkosťami bude chuť na sladké oveľa menšia, po cca mesiaci absolútne žiadna..

Mam to overene aj u seba aj u kamošky ktorá bola závislá na sladkom, každý deň čosi musela mat

jasomzabka
10. feb 2023

treba poguglit co nam hovori telo ked sa vrhame na sladke, okrem toho ze je to psychicka zalezitost lebo ssa zdviha serotonin a dopamin, co su hormony suvisiace s psych, ochoreniami, tak ti mozu chybat nejake ziviny, mari sa mi ze som to kedysi riesila mandlami...

zuzubb007
10. feb 2023

Nekupovat sladke je najhorsia rada aka moze byt, ked chytim nervy bez sladkeho celu ma roztrasie normalne ako abstak nedajboze sa mi dakdo prihovori, sama viem som zavisla na sladkom, a ked uz tak odporucam nejake ako tak zdravsie verzie ako cokolady a keksiky (zvykla som zjest cokoladu na den+ horalku a este ine somariny), zvyknem si teraz gumene medvediky alebo tvarohove tycinky obalene v cokolade, jogurty ovocne, orieskove tycinky s medom...

bubu65
Odpoveď bola odstránená
Zobraz