Obdobie medzi dovŕšením troch rokov a nástupom do škôlky

zuzik198
9. dec 2021

Ahojte. Syn bude mat v marci 3 roky a do škôlky by mal ísť až v septembri lenže za ten pól rok čakania budeme mesačne len z výživného od ex čo je málo (nechcem uvádzať) keďže mám aj výdavky ktoré musím platiť musim a chcem si nájsť prácu čím skôr. Ale keby som išla do práce hneď v apríli nemám s kým nechať syna. Bývame s rodičmi ale oni tiež chodia do práce. Vedľa býva babkina sestra je “čiperna” bola učiteľka a riaditeľka v škôlke a veľmi rada sa s ním hraje lenže ona už má okolo 70 rokov. Neviem či by ju to neobtazovalo. Tak teraz som v úzkych neviem či ho dať do škôlky hneď v apríli či ho vôbec vezmú alebo sa opýtať tety alebo s ním ostať doma a nájsť niečo z domu. Jeho otec neprichádza do úvahy. Budem vďačná za každú radu. Ak tu už je nejaká taká téma hoďte link pozriem si zatiaľ som v zozname nenašla. Ďakujem.

daniela1911
9. dec 2021

@zuzik198 do prace a dieťa do súkromnej škôlky, ak nevezmú do štátnej. Na druhej strane - mala si ho už tento rok 2021 zapísať s nástupom 3/22. To by ho určite vzali.
Skús ísť do škôlky vysvetlit situáciu… ale neviem, ako to funguje mimo oficiálneho zápisu.

nikkya
9. dec 2021

Už si ho kľudne mohla zapísať tento rok a mohol začať chodiť teraz v septembri ,prípadne v januári, bežne berú aj 2,5r deti keď majú voľné miesto ale môžeš skúsiť sa informovať aj teraz ,my sme podávali prihlášku v decembri nástupom od januára ale sme na dedine

zuzik198
autor
9. dec 2021

@daniela1911 no veď na to som nemyslela aj som písala pred mesiacom do škôlky či sme nepremeškali zápis ale vôbec mi nenapadlo čo a ako za ten pól rok 🤷‍♀️ Moja chyba no. Chcela som skôr do štátnej keďže je minútu cesty peši od nášho domu a aj ja som tam chodila tak sa asi poinformujem rovno u nich.

zuzik198
autor
9. dec 2021

@nikkya no to by som dala len on nejak nechce rozprávať, nie je zaostalý ani mentálne chorý len mu to ťažko ide pritom sa s ním rozprávame aj spievame. Obvodná nás poslala na neurologiu tak uvidíme čo povedia tam 🤷‍♀️

7lenka11
9. dec 2021

mohla si ho dať do škôlky skôr.. kamošky dali svoje deti do škôlky už teraz v septembri, pritom obe majú 2,5 roka.. rieš to čím skôr, so škôlkami a ich kapacitami je veľký problém

loginexistuje
9. dec 2021

v majji si mala ist s nim na zapis teraz uz jedine nezabudnut na zapis od 09/2022 a dovtedy opatrovanie najst pre maleho aby si mohla ist do prace

w123
9. dec 2021

ten isty problem mam, do skolky ju nezobrali v januari 3 roky, v septembri som ju dala do sukromnej cely september bola chora tak som musela dat vypoved a aj zo skolky ju odhlasit, tiez mi ju nema kto strazit a od januara budem na vyzivnom 150€ ide ma z tejto situacie uz slahnut, ono aj ked ti ju vezmu do skolky je vysoka pravdepodobnost ze budes stale ocr ale nechcem ta strasit, takze sa pripinan ze co robit v tejto zapeklitej situacii

daniela1911
9. dec 2021

@w123
@zuzik198 nájdite si opatrovateľku a choďte do prace… iná rada neexistuje. Žiť z vyzivneho nejde, budete odkázané na svoje rodiny finančne.

basska_b
9. dec 2021

Ja by som využila tu 70 ročnú pani, ak sa na to cíti. Podľa mňa je to super. Daj jej aj nejaké peniaze za to... ak prijme. Inak musíš riešiť súkromnou škôlkou a tie sú šialene drahé. Do štátnej by ti ho ani nemuseli zobrať, ak nie je miesto. Až od septembra, to ti ho už vezmú

lululucy
9. dec 2021

Dcera bude mat tiez 3 roky v marci. Nastupila do skolky uz teraz v novembry. Skus sa ist opytat do skolky,mozno im niekto vypadne a budu mat volne miesto