Nástup do škôlky v prípade dovŕšenia 3 rokov v apríli.

090255
22. mar 2020

Ahojte chcela by som sa spytat ako to je ked dieta bude mat buduci rok v aprili 3 roky cize by mal ist do skolky a ja do prace. Ono musim do prace hned na druhy den po jeho narodeninach? Alebo co v pripade ze ho nevezmu do skolky? Pokial viem do skolky sa zacina chodit v septembri. Plus este otazka prihlasku do skolky treba podat asi uz rok pred nie? Dakujem za odpoved.

evittam
22. mar 2020

@090255 No ak nemáš ist do akej nemusíš. Ak tvoj PP trvá tak ano.
Prihlášku uz mozes tento rok (u nas začiatkom maja) s tym ze ti ho ťažko vezmu v septembri ale uz mas vacsiu istotu že ked podas prihlášku buduci rok tak ti ho vezmú.

090255
autor
22. mar 2020

@evittam no ja som myslela ze podat prihlasku tento rok ale nastup buduci ked bude mat 3 roky

evittam
22. mar 2020

@090255 No môžeš aj to spraviť. Len si zisti ci je to možné v danej skolke.

090255
autor
22. mar 2020

@evittam a ked ma narodeniny 3 roky napr 1.4 tak do prace musim 2.4? Myslim ked mam normalny tpp

diewcatqoo
22. mar 2020

Nemusis ist hned do prace, mozes poziadat o neplatene volno

evittam
22. mar 2020

@090255 Ako píše
@diewcatqoo
Ale s neplatenym volnom musi zamestnávateľ súhlasit. Alebo dovolenka ak si si ju nevycerpala po MD pred RD.

pininka1
22. mar 2020

Aj moja je aprílová, teraz bude mať tri roky, ale chodí už od septembra do škôlky. V škôlkach je problém s miestom takže neradi tak dávajú že prihlásis dieťa a nastúpi až keď bude mať tri. Ďalšia vec je, že všetky deti už budú adaptovane a ona tam príde nová. Ja som takto nechcela dávať. Naša to zvládla super a škôlku miluje. A aj kvôli chorobám som ju chcela dať skôr než ja nastúpim do roboty, keďže ozaj to tak bolo, že na začiatku bola dosť chorlava

jajka71
22. mar 2020

@090255 ja som nastupit nemohla a uz zrejme nenastupim pre dg deti....ale teoriu si myslim, ze ovladam dokonale. Treba kontaktovat zamestnavatela priebezne, treba dat vediet ci s tebou moze ratat a doriesit s nim termin medzi formalnym koncom RD (Datumom 3.narodenin dietata) a faktickym nastupom do prace (cerpat dovolenku, neplatene volno). Pozor nieje to jeho povinnost! Strasne vela mamiciek sa domnieva, ze musi, nemusi. Tvojou povinnostou je nahlasit ci nastupis a pokial nie moze ukomcit PP. Ochranna lehota konci ukoncenim RD. Vsetko sa da vygooglit.

jajka71
22. mar 2020

Co sa skolky tyka treba kontaktovat spadovu ci vybranu skolku lebo vzasade je brutal rozdiel medzi poctom deti a poctom volnych miest. Teoreticky prihlasky sa riesia na jar, tak jedine v dnesnej situacii mailom podat prihlasku asap, aby si vedela na com si a komunikovat so skolkou ako to u nich chodi idealne v predstihu!