IVF a endometrická cysta na vaječníku

jezatka
8. jan 2023

Ahojte, je tu niekto, kto bol na IVF napriek tomu, že mal endometricku cystu na vaječniku?
Na laparoskopii som už bola, cysta sa vrátila, odmietam ďalšiu operáciu.

kiki68
9. jan 2023

@jezatka operaciu by som neodmietala, toto su svinske cysty a je to plne krvi, moze to zmutovat na nieco ine. Sama som tym presla. Ono je idealne keby ju das zas von, das si nastimulovat tymi ihlickami vajecniky a sup co najskor byt tehu. Lebo potom je mozne, ze to bude spat ten system a nebude to tam rast. Mne povedali, ze idealne je od opky do 3 mes otehotniet a potom mozes byt napr ten rok a pol az dva bez menzesu a mat teda pokoj. Keby to uz potom ak vsetko ide von po dietati, to uz je tak nejak jedno. Tam uz Ta mozu ratovat keby cosi

blabla22
9. jan 2023

@jezatka ahoj, aka velka je cysta?

engel76
9. jan 2023

@jezatka na SK v CAR nechceli endo cystu vybrat, len ma hned tlacili do ivf. v Brne v CAR povedali hned, ze cysta musi ist von.

blabla22
9. jan 2023

@engel76 ja som zas v AT a tu sú proti operácii, ale moja ma len 1,4cm a nerobí mi žiadne problémy.. operácia by mala viac rizík ako prínosu v mojom prípade , podľa dr

jezatka
autor
9. jan 2023

@blabla22 cysta má 3,7 cm

jezatka
autor
9. jan 2023

Aj ste niektorá z vás museli byt pn keď ste otehotneli? Na rizikovom s touto diagnózou + IVF?

blabla22
9. jan 2023

@jezatka mne hovorila v car, že ak by bola cysta väčšia, odporúča downregulaciu, niečo ako umelá menopauza na 2-3mesiace- vraj by to malo pomôcť cystu zmenšiť, potom vklad. Ale od operácie ma všeobecne odhovára (aj od diagnostickej laparoskopie atd) - s tým, že po každej operácii vzniknú zrasty, ktoré môžu robiť problémy, plus hocijaký zákrok na vajecniku znižuje ovarialnu rezervu 🤷‍♀️ este som neotehotnela, ale nespomínala mi že by to len kvôli endometrioze a IVF bolo automaticky rizikové tehotenstvo, alebo že by to bolo na PN v mojom prípade

kiki68
10. jan 2023

@blabla22 do 4cm sa nemusi operovat. Zalezi ake je to agresivne rastom. Mne to ta cysta dala za mesiac na dvojnasobok. To muselo von, ja som tiez v AT, ale Gyn na toto dava velmi pozor. Aby sa nieco nezvrtlo

kiki68
10. jan 2023

@jezatka rizikove bude podla okolnosti. Ci nastanu dalsie problemy. Ja som rizikove mala a prave ta operacia mala vplyv na rozhodnutie gynekologa. A to v Rakusku rizikove dostanes nie tak lahko. Ale u mna tam boli aj ine dovody. Takze som od 18/19tt bola na rizikovom az do konca. Keby sedim v kancli tak by to islo, ale moj job tomu nepomahal teda

pauli_nama
12. júl 2023

mne tiez diagnostikovali endometriazu na vajecniku. zatial mam po stimulacii a odbere vajicok a aj z vajecnik,a na ktorom je cysta odobrali vajicka, podarilo sa to bez kontaktu s cystou. Operaciu mi v Brne tiez neodporucili, ze takto je aspon sanca, ze vajicka budu.

littleblueberry
2. apr 2024

@pauli_nama prosím vás, a v ktorom centre ste boli v Brne? A mali ste čokoládovú cystu? Lebo ja mam po op zase 3 cm cystu, a teraz sa chystáme do Brna, ale bojím sa, ze mi povedia, ze zase treba operovať...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre