Existuje liek na liečbu cysty na vaječníkoch?

simonka369
19. dec 2022

Ahojte, prosím Vás vedel by mi niekto poradiť, či existuje nejaký liek na cysty na vaječníkoch? Bolo mi povedané, že ak sa zväčšia, bude potrebná operácia laparoskopiou. Dosť sa toho bojím 🥺

ninka99865
19. dec 2022

@simonka369 nie neexistuje. Môžeš skúsiť zvýšiť vitamín B1 alebo gynex kvapky. Ak je to obyčajná folik cysta tak väčšinou po menzese sama odíde. 🍀

simca79
19. dec 2022

Ja som mala na vaječníku veľkúúúú cystu, pravidelne a dosť veľa som pila alchemilku a ona zmizla. Aj lekárka bola prekvapená, vstrebala sa.

simonka369
autor
19. dec 2022

@ninka99865 no dnes som bola opäť na kontrole a bolo mi povedané, že stále ju tam mám

katus226
19. dec 2022

@simonka369 liek neviem, ale nepomaha v takych prípadoch uzivat DIM? Skus pozrieť popis na nete diindolylmetan

evivb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lentilka78
19. dec 2022

@simonka369 ono vsetko zavisi od typu cysty, ja som mala v cca 21 rokoch velku cystu, nik nevedel s určitostou povedat cim je vyplnena...raz povedali ze obycajna folikulova...potom že neurčeneho povodu atd....brala som všetko možné aj nemožné...ženske čaje, gynex, vitaminy...aj lieky od ženskej, nič nezabralo...zvačšovalo sa to , takže či som chcela či nie aj tak som musela ist na laparo a nakoniec z toho bola dermoidna cysta...držím palce nech tá hnusoba zmizne aj sama

simonka369
autor
19. dec 2022

@evivb myslíš indonal forte?

evivb
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucijalucy
19. dec 2022

Mne pichali 10 dní thiamin injekcie a vstrebala sa 🙏🏼

ivette1223
19. dec 2022

@simonka369 podla toho čím je cysta vyplnená. Ak vodou, moze prasknut vstrebe sa. Ak krvou, jedna sa o endometriózu - endometrialna cysta, ak praskne vznikaju zrasty, bolesti niekedy az ohrozujuci stav... a potom tu je ta tretia dermoidna v tej je kadečo. Zvycajne sa operuju endometrialne a dermoidne... Ja osobne som mala 3x endometrialne, mam potvrdenú endometriózu, 2x operačne a raz som skusila gynex kvapky, chvalabohu pomohli, cysta sa vstrebala. Zervaj pomaha aj tehotenstvo, alebo umele prerusenie cyklov, picha sa hormonalna injekcia...inak treba skúšať ale ak su uz rozmery cyst velke, odporuca sa operacia