Endometrická cysta

elly753
7. apr 2014

liečila som sa na cystu zmiešaného obsahu tiaminovými injekciami, ale evidentne nezabrali, dnes som dostala silne bolesti, tak som bežala k lekárke, ta ma hned šupovala do nemocnice, cysta narástla. Tam mi na príjme povedala, že to asi vyzerá na endometricku cystu, objednala ma na laparoskopiu ☹ strašne sa bojím. Ak je cysta endometricka, tak to znamená aj problém s otehotnením? ešte sme mimi neplánovali, ale čítala som, že najlepšie je do pol roka po zákroku, ak by tam bola endometrioza ... uplne som z toho na prášky...ako ste zvládli laparoskopiu? išli ste druhý den po operacii domov?a kolko ste potom boli ešte doma?ďakujem za každu jednu odpoved

cerez
7. apr 2014

@elly753 Báť sa zákroku nemusíš. Jeden deň prídeš na príjem, na druhý deň ťa operujú v úplnej anestéze a vraj na tretí deň sa ide domov. Ja som šla až na štvrtý deň. Po operácii funguješ celkom dobre. Ide o malé šitie na troch či štyroch miestach, záleží kde sa cysta nachádza a či sa nájdu pri operácii ešte nejaké iné. Nejde o žiadne rozpáranie brucha. Od prepustenia pôjdeš za takých 6 dní na vyberanie štichov a to je možno doba čo budeš na PN.

elly753
autor
7. apr 2014

@cerez no ja budem na pn až do operacie,,, bo ma to naozaj moc bolí a nie som schopná vydržat v práci, kde som nonstop na nohách, stále sa musim krčit, zohynat a tak....☹ a tak som dúfala, že sama zmizne,,,

cerez
7. apr 2014

@elly753 Ak ide o endometriózu, tak tá nezmizne inak ako operáciou. Potom je liečba. Keďže ja som už bola rok po pôrode a už neplánujem dieťa, tak mne nasadil HAK na polroka a potom sa uvidí. Ak mi znova nájde, tak idem znova na operáciu a potom nasadí inú liečbu. Tak tŕpnem, čo uvidí v piatok.

elly753
autor
7. apr 2014

no ved toto,,, ono sa to inak asi ako operaciou nezisti, ale asi ked je to ta endometricka cysta, tak tam asi endometrioza bude.... :-/ bože uplne som z toho nanervy,,, ty mysliš nejaku hormonálnu liečbu, myslím po odstraneni endometriozy? och joj, držím ti palce

tabitana
7. apr 2014

ahoj neboj sa mala som to aj ja 🙂 v maji mi nasiel moj gyndos cystu, cakali sme 5 mesiacov, ci sa nezmenší, nezmenšila sa, bola som sa objednat na operaciu, pooperovali ma v novembri nie je to az taka hrozna bolesť.. ked ta bude boliet, pytaj si injekciu., zistili mi endometriozu 3-4 stupen, potom som sla domov asi na 4ty den , potom cyklus hormonálnych liekov 6 mesiacov (bolo to o navaloch atd, ale dalo sa to prezit 🙂 ) nebolo to tak hrozne.. a potom sme sa zacali snazit o babatko .. nestuduj nic na nete, nezatazuj sa s tym ze neotehotnies... necitaj ziadne pribehy bab s endometriozou.. ubija to... ja som to nerobila.. precitala som par zakladnych clankov, ale netrapila som sa tym.. a nakoniec uvidis, sa to podari !! 🙂 a budes mat babo...
@elly753

augustovkaa
7. apr 2014

Mne tiež robili laparoskipu, lebo som mala cystu na vajecniku. Bola som v celkovej narkóze, po operácii ma pustili domov na 3. deň. Do pol roka som na ich odporúčanie otehotnela, o tri roky znova a vždy rýchlo🙂 Odvtedy mi cysta nenarastla.

ivec16
7. apr 2014

@elly753 ak mas len endometricku cystu, tak je najlepsie bud sa potom pokusat o tehotenstvo alebo nasadit HAK... to ze mas endometricku cystu nemusi hned znamenat problem otehotniet... ak mas bolesti laparoskopia je dobra volba.. drzim palce aby vsetko dobre dopadlo... na 3 az 4. den sa ide domov, ak sa nic nepototo... 🙂

elly753
autor
7. apr 2014

@tabitana tu som si nič nečítala, preto som tu napisala otázku,, len teda, čo som čítla na nete, články na primarovi a tak, tam to písali, ohladne toho pol roka,, som z toho vykolajená

elly753
autor
7. apr 2014

@tabitana ďakujem za psychicku podporu 🙂

tabitana
7. apr 2014

@elly753 neboj bude dobre 🙂 treba pozitivne mysliet.. 🙂 nám sa podarilo po 5 mesiacoch od poslednej hormonálnej tabletky ;) a inak presne som bola tak ustrachana ako ty 🙂 ale mne toto nikto nenapisal 😒 , že sa netreba ničoho bať 🙂

elly753
autor
7. apr 2014

@tabitana ďakujem ti ešte raz,,, ja mám psyho z tej operácie a z toho všetkého okolo, teda čo tomu predchádza :-/

jaja9891
8. apr 2014

@elly753 ahoj,ja som mala cysty na oboch vajecnikoch,mala som 24 a babo sme este neplanovali,jedna cysta 3 a druha 5 cm,kvoli bolestiam som sla hned do nemocnici,nasledovala laparoskopia,ale musela skoncit laparotomiou kvoli mnozstvu zrastov ☹ bola som v nemocnici 2 tyzdne,lebo mi klesol aj draslik... ale starali s ao mna a musim povedat,ze na to vsetko,tie dva tyzdne boli v pohode,dokonca sa mi domov nechcelo,do reality... davali mi lieky od bolesti,aj na spanie zo zaciatku,takze som dobre spavala a bolelo to len pri chodzi trosku a hlavne,ked som chcela vstat z wecka 😀 a potom pri smiechu,ale inak ok...a to som mala rez ako po cisarskom 🙂 ja som potom horsie znasala tie prognozy lekarov a hlavne hormonalnu liecbu,ktoru som mala na 9 mesiacov a cyklus mi nabehol teraz po 11 mesiacoch sam prirodzene,konecne 🙂 a aj ked ma poslali rovno na umele oplodnenie,ideme skusat prirodzene,nakolko dr. v CAR mi vravela,nech to skusime tri mesiace prirodzene,ze ako mi mozu povedat,ze neotehotniem,ked sme to neskusili,ak neotehotniem tak dalsie vysetrenia ako hormonalny profil a HSG,kedze mi priechodnost vajickovodov neskontrolovali.... drz sa,vela sil,operacie sa neboj,to zbehne a rychlo sa zotavis

anike1
11. apr 2014

@elly753 ahojj...prave som sa vratila z laparoskopie spojenu s hysteroskopiou....NEMUSIS SA BAT, nie je to nic strasne.....bolesti minimalne, skor z narkozy je to neprijemne, ale inac vpohode...mam aj jednu dierku vacsiu a iba tu citim ako palenie, ale je to ok.....zbytocne sa bojis a stresujes

gabriiellaa
5. mar 2021

@tabitana Ahoj . Prosím ta, ty si si prešla liečbou Gnrh ? Liečba hormonálna - priviedli ta do menopauzy, po dobu 6 mesiacov ?

tabitana
7. mar 2021

@gabriiellaa áno,ale to je už taaaak dávno...6 mesiacov..a mám dve deti 7 a 5 rokov ... Takže pozitívne myslieť !

gabriiellaa
7. mar 2021

@tabitana ďakujem krásne za odpoved . Ja nad nad tou liečbou rozmýšľam a bojím sa .

tabitana
9. mar 2021

@gabriiellaa spätne si spomínam, že som bola v prechode .. ale dalo sa vydržať... Nemáš sa čoho báť..

kamagma
9. mar 2021

Bola som operovana v r 2016 na edometricku cystu,laparoskopicky .prisla som rano vten den ma operovali a na druhy som sla domov. Doma na pn cca 2tyzdne uz nepametam presne . Hormonalnu liecbu som nechcela hned sa mi podarilo otehotniet chvalabohu. A teraz po 4 rokoch znovu a zatial sa mi nevratilo nic .