Výpočet týždňa tehotenstva

bohdanka_7
22. dec 2021

Ahojte, chcela by som Vás poprosiť o radu. Je to moje prvé tehotenstvo a úprimne som dosť pomýlená z týchto počtov. Vybavujem si tehotenské štipendiu, kde je potrebné doložiť potvrdenie od lekára, že mi začal 13.tt, teda 27.tt pred pôrodom. Termín pôrodu mám určený na 1.7.2022, čo je vlastne koniec 40.tt. Sestrička mi však na dokumnet uviedla, že 13.tt mi začína až 24.12.2021. Keď som počítala ako som počítala, tak mi to nevychádza ako začiatok 13.tt ale jeho ukončenie. Pred týždňom v utorok som bola na prehliadke a vtedy mi doktor povedal, že už mi začal 12.tt. Tak neviem, či sa pani sestrička pomýlila, alebo mám zlé počty...

dominidi
22. dec 2021

Ak mas termin 1.7. mala by si koncit 12tt..ale zalezi skor od posledneho menzesu, pripadne velkosti plodu lebo ovulacia mohla byt posunuta par dni

jaja8_9
22. dec 2021

@bohdanka_7 áno berie sa to až od ukončeného 13tt čiže musíš dovrsit 13+0 vtedy vzniká nárok

barbora0308
22. dec 2021

@bohdanka_7 ja mam termin tiez 1.7.2022 🙂 a ano 13tt budeme presne toho 24.12 teda 25.12 bude 13+1tt a tak dalej.

pinkgirl
22. dec 2021

Vždy sa týždeň započítava až po jeho ukončení, dnes si 12t+5d a teda máš prebiehajúci 13ty týždeň ale ukončených len 12t.

barbora0308
22. dec 2021

@barbora0308 este dodatocne, ako mozna pomocka, ja pouzivam aplikaciu Pregnancy week by week a takto si to viem pekne sledovat a aj si vzdy nieco zaujimave precitam k danemu tyzdnu 🙂

bohdanka_7
autor
22. dec 2021

ďakujem Vám veľmi pekne, ako hovorím toto je pre mňa vždy dilema 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre