Ako sa počítajú týždne v tehotenstve?

damaroka
10. nov 2015

Vie mi niekto poradit,ako sa pocitaju tyzdne tehotenstva? Na prehliadke u dr. som sa spytala,ci som v 7 tt lebo som to pocitala od poslednej menstracie,dokonca mi to aj online takto vypocitalo,ale dr. povedal,ze som v 4 tt vtedy od pocatia. Takze teraz som uz 6 tt od pocatia.ale od poslednej menstruacie vlastne uz v 8 tt. ja si rada precitam,ako plod rastie,ale taka som z toho zmätena,ze ani neviem,ci mam citat 6,ci 8 tt. Ono ked si natukam ten 6 tt, tak mi vyhodi ze sme dietatko pocali ped 4 tyzdnami. Sedi mi to skor na ten 8 tt,,ale ked dr. vravel inak...Tiez na nete mi vypocitalo termin 22 juna, on mi vypocital 10 jula. fakt neviem 😅

zabina27
10. nov 2015

no zvlastne, rata sa od poslednej menstruacie, zeby on ratal inak? od pocatia? ved aj porod je pocitany 40 tyzdnov od poslednej menstruacie aj na webovych kalkulackach sa dava datum posl. menzesu 😀

damaroka
autor
10. nov 2015

@zabina27 tak poslednu menstruaciu som mala 16.9. a on to rata od oplodnenia,cize od 30.9.Preto som zmätena,lebo uz ani neviem,ci citat 6,ci 8 tt.

vydrnik
10. nov 2015

@damaroka pocita sa to od poslednej ms.alebo nektori takto den poslednej ms plus 7 dni plus 9 mesiacou

zabina27
10. nov 2015

@damaroka ja som mala 17.9. a tuto kon pise, ze 8tt. 😀 dr. mi este knizku nedal, datum nespominal, minuly tyzden na kontrole povedal, ze by to mohol byt ten 7tt.

lucianka222
10. nov 2015

Tyzdne sa pocitaju od prveho dna PM. Ale nakolko presny den ovulacie nevieme naisto, tak sa berie do uvahy ultrazvukove vysetrenie. Najpresnejsie urcenie dlzky tehotenstva je v 12tt na USG, nakolko kazdy plod potom moze rozlicne napredovat v dlzke a hmotnosti. Stale to moze byt +/- 2 tyzdne. Velku ulohu vo vypocte terminu porodu je aj menstruacny cyklus. Teda jeho dlzka. Cim sa pohybuje aj termin porodu. Je to zlozite. Ver lekarovi vo vypocte, najlepsie v 12.tt.

vydrnik
10. nov 2015

@zabina27 podla mna by tp vychadzal na 24.6

kikuleenka
10. nov 2015

@damaroka ak presne viete, kedy prislo k oplodneniu, tak preco vychadzat z datumu poslednej ms? Potom jasne, ze od oplodnenia. Datum poslednej ms sa pouzije, ked nie je zrejme, kedy k oplodneniu prislo...

damaroka
autor
10. nov 2015

@kikuleenka jasne ze viem,30.9. tak mi to aj lekar vypocital,bez toho,aby som to povedala.takze som predsa v tom 6 tt? A ako mam potom sledovat ten vyvoj plodu,ked vsade sa pocita od posledne menstruacie?

kikuleenka
10. nov 2015

@damaroka no ved si pozri ten tyzden, ako ti povedal lekar, kalkulacku nemusis pouzivat 🙂 ta je aj tak iba orientacna...rovnako ako tie info o vyvoji plodu, kazde dietatko je individualne, aj ked zhruba by to samozrejme malo sediet.

vydrnik
10. nov 2015

@damaroka aj moj gyn povitactehu podla poslednej ms a potom sleduje podla usg.

mimika88
11. nov 2015

Ahoj, ja som mala PM tiež 17,09,2015 a tiež viem kedy bolo oplodnenie (30,09,2015). Bola som aj u lekárky, tá mi ešte knižku nedala, iba mi potvrdila tehotenstvo a napísala mi 7 týžden +3/4 dni. 😉 Dnes začínam 8.týžden,tiež si rada čítam ako sa dieťatko vyvíja na rodinka.sk a celkom mi to sedí. Takže podla mna sa to počíta od poslednej menštruácie.

vydrnik
11. nov 2015

@mimika88 sak aj v tehu knizke je datum pm a tp

kikuleenka
11. nov 2015
evittam
11. nov 2015

@damaroka Moje nervy, tak ak vieš presne kedy ste to malé "spravili" tak nechápem na čo zakladáš takúto tému?! Tak je to viac než jasné,či? 😀 😀 😀

damaroka
autor
12. nov 2015

@evittam tvoje nervy...nemusis reagovat,ak ta tema obtazuje. 😠 Preco potom vsade pisu ze sa to pocita od poslednej menstruacie,nie od oplodnenia a nikde nepise,ako plod rastie od pocatia??? Evittam,preco ine zeny ktore pocali v rovnaky den ako ja su v 8 tt a ja v 6? tak sa ukludnime,a nerozculujme tehotne zeny,lebo im to neprospieva.Ok?Nechcem sa tu natahovat,ale niektore sa robia priliz mudre.Ked nechces,alebo nevies poradit,radsej nepis nic.

zlaticko118
12. nov 2015

Mne to stanovila podla velkosti plodu a od toho sa odvija uz pri kazdej prehliadke. Keby mi to ratala podla poslednej menstruacie tak to tiez nesedi a boli by sme o 1-2 tyzdne po zadu v podstate. Podla kalendariku viem kedy sme mohli babetko pocat a sedi to s tym co mi lekarka stanovila.

suzie.h
12. nov 2015

@damaroka rozlisuj dlzku tehotenstva a vek plodu - v tvojom pripade si tehotna 8tt (lebo sa to standardne pocita od prveho dna poslednej MS, resp. ak vies, kedy bola ovulacia, tak cas od nej plus 2 tyzdne) a vek plodu je 6tt... este som sa nestretla s lekarom, ktory by to pocital ako tvoj... ale ak ti dal uz aj termin porodu, v tehu kalkulackach (napr. http://www.yourduedate.com/ ) ti vyhodi dlzku tehu aj podla toho, ked vlastne nevies, aky vek udava lekar

damaroka
autor
12. nov 2015

@kikuleenka dakujem,podla toho co si mi poslala,som si vypocitala datum na 24.06. ale to je rozdiel 15 dni s terminom od dr. 😀 😀

suzie.h
12. nov 2015

@damaroka cize ak lekar vypocital TP na 10. jula, tak potom by ste pocali az cca 18.10., nie 30.9. (co by teoreticky mozne bolo, ak by si mala ovulku neskor, prakticky to viete vy dvaja 😀 ), a vtedy by si bola len v 6tt, nie v 8tt - ak to lekar cele urcoval podla velkosti plodu

damaroka
autor
12. nov 2015

@suzie.h podla tvojej kalkalacky mi tiez vychadza 24.06. a zajtra zaciatok 8 tt. Dakujem. 😅 A to je vraj jeden od najlepsiech lekarov,kde sa caka 3 mesiace na termin.

suzie.h
12. nov 2015

@damaroka ale ak to dr. pocita podla velkosti plodu, tak bude mat pravdu... si si ista, ze ste nemohli splodit az neskor okolo toho 18. oktobra? mavala si vzdy pravidelne cykly? lebo pocitanie podla poslednej MS nemusi byt vobec presne, pokial je ovulacia posunuta, tam moze byt kludne ten 2 tyzdnovy rozdiel... ale ak ste spolu uz neboli po 30.9., tak potom fakt dr. nechapem...

kikuleenka
12. nov 2015

@damaroka mne slo skor o tuto vetu: "Najpresnejšie by nám výpočet týždňa tehotenstva pravdaže vyšiel podľa dňa oplodnenia". Ak vies, kedy malo prist k oplodneniu, tak kasli na kalkulacky, seknut sa mozes max. o par dni (2, 3). Kalkulacky vychadzaju z poslednej menstruacie...dalsia vec je, ze aj vypocet terminu je ti nanic, lebo standardne sa rodi v rozmedzi 4 tyzdnov (38. - 42.).

suzie.h
12. nov 2015

@kikuleenka dala som jej tam kalkulacku, ktora vychadza zo vselicoho mozneho, okrem poslednej MS aj podla priblizneho dna oplodnenia, alebo priblizneho datumu porodu... vie si vybrat, podla toho, cim si je ista.. 🙂

betka239
12. nov 2015
Používateľ betka239 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od betka239.

najpresnejsie je to ak to doktor urcuje podla velkosti plodu 🙂

damaroka
autor
12. nov 2015

@suzie.h 18 oktobra to nebolo mozne,kedze 16 oktobra som uz mala dostat dalsiu mrchu a len som spinila.A som si ista,ze sme splodili tu bublinku toho 30 sept. kedze som si to vtedy pocitala,kedy mam plodne dni 😀 Ale dakujem za reakcie.

suzie.h
12. nov 2015

@damaroka tak potom uvidis, ci a ako sa to bude upravovat casom 🙂 vela stastia! 😉

evittam
12. nov 2015

@damaroka Mňa nič neobťažuje, ale proste ak vieš kedy si dieťa spravila tak taký "starý" je ten plod - ako to nazývaš. To je všetko. Veľmi ľahká matematiky. A ak ťa obťažujú akože "premúdrelé maminy" čo už majú tehotenstvo-á za sebou,tak nevypisuj na podobné fóra o radu...(a akože neviem poradiť -veď som ti v podstate odpovedala) Každý lekár to ráta od poslednej ms, ja som tiež svojmu povedala pri druhom tehotenstve, že viem presne kedy sme malú "spravili" ale aj tak rátal po svojom....ale ja som dobre vedela na čom som.To je všetko. Pekný deň. Inak platí to čo písala @suzie.h

damaroka
autor
12. nov 2015

@evittam a ako ti to potom vyratal?trafil sa? lebo 15 dni nieje maly rozdiel,preto to tu riesim.Ja rada pocuvnem radu,ale ked niekto napise takto ako ty,tak ma to dokaze rozculit a mozno si to ani tak nemyslela,ako to vyznelo.V kazdom pripade,keby mi to bolo jasne,nezakladam temu a ako vidim,nieje to tu viacerim jasne,nielen mne.

evittam
12. nov 2015

@damaroka No nie, nakoľko on rátal, že som v 5.tt (podľa posl.ms 13.3.) no a bola som nejak v 3.tt - počali sme 26.3. 😉 A inak tak mi aj ukázal tehu test - +2-3.

mimika88
12. nov 2015

http://najmama.aktuality.sk/clanok/225876/vyzna...
Myslím,že na tejto stránke to je krásne vysvetlené 😉
Klasické tehotenstvo trvá 280 dní, teda 40 týždňov (čo je 10 lunárnych mesiacov).
Ak žena presne pozná deň oplodnenia (napr. mala za daný mesiac len jediný pohlavný styk počas plodných dní), potom sa normálne tehotenstvo počíta 267 dní odo dňa počatia.
Ja tomu rozumiem takto: skutočný vek plodu je 6 týždnov (je to iba jeho vek), ale pri počítaní tehotenstva si v 8tt, tak sa to zasa počíta, o 2 týždne viac !! Takže, ked si rada čítaš ako plod rastie, tak na tých stránkach si čítaš podla toho v akom si tehotenskom týždni (tt) . 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre