Poradíte mi ohľadom výpočtu týždňov v tehotenstve?

Zodpovedané
22. dec 2021

Dobrý deň,

vybavujem si tehotenské štipendium. Je potrebné doložiť potvrdenie od lekára, že mi začal 13. týždeň. Teda 27 týždeň pred pôrodom. Termín pôrodu mám určený na 1.7.2022, čo je vlastne koniec 40. týždňa. Sestrička mi však na dokumnet uviedla, že 13. týždeň mi začína až 24.12.2021. Keď som počítala ako som počítala, tak mi to nevychádza ako začiatok 13. týždňa, ale jeho ukončenie. Pred týždňom v utorok som bola na prehliadke a vtedy mi doktor povedal, že už mi začal 12. týždeň.

Mohla sa sestrička pomýliť?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno 24.12.2021 vychádza ako ukončený 13gt.tehotenstva. Myslím však, že to tak má byť správne. Prezistite si to ešte.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník