Zmena nálad v tehotenstve

misiaknunu
10. aug 2016

Ahoj baby. Som už zo seba zúfala. Ja som maximálne racionálne zmýšľajúci typ človeka. Nemávam žiadne výkyvy. Neurážam sa. Som dosť tolerantná a nechávam každému slobodu voľby. No teraz - ja som proste taká urážlivá. Ofučím sa na všetko. Hlavne na muža. On sa správa tak, ako vždy. Len ja to beriem akoby ináč. Niektoré slová od neho beriem akoby to povedal bezcitne a neľúbil ma. A pri tom moje racio vie, že len hysterčím a panikárim. Ale emocie akoby som nevedela držať na uzde. Urážam sa, odúvam, som nepríjemná... mávate aj vy takéto výkyvy alebo iba mne prepína? Lebo ja sa nespoznávam, že ma ovládajú viac emocie. Ako puberťáčka som.

tyelde
10. aug 2016

hormóny drahá, hormóny...nič si z toho nerob, priateľovi sa ospravedlň, vysvetli, že proste hormóny sú sviňa a pár mesiacov to ešte musí pretrpieť 🙂

maminkaat
10. aug 2016

@misiaknunu ahoj ja ked som bola tehotna teraz ja som plakala aj ked moj muz isiel do prace zurila som ked nespustil dosku na wc a inokedy som bezdvovodne dostala zachvat smiechu je to uplne normalne uz som pocula aj o takych co museli vyhladat specialnu pomoc takze to co mas ty je uplne normalne to su len hormony ☺

sosannaria
2. okt 2016

Ahojte babulky. Ja som v 14tt a tiež som veľmi citlivá, uražliva a hlane vybušna. Potom mi to je vsetko luto, no uz sa to neda vratít spat. Ach jaj. Keby aj chlapi si mohli vyskusat tieto nase stavy, aby nam skutocne verili, ze to nie sme my. Ale mam uzasne priatela, ktory mi povie, ze sa na mna hnevat nevie 🙂. Esteze sme teraz od seba 200 km 😀 .

snehuliacik29
12. jan 2017

Ahoj baby. Som v 27tt a nespoznavam samu seba. Pocas tehotenstva som sa velmi upla na manzela,uz 8mesiacov ma novu pracu(sofer) vzdy ked treba alebo kde treba ist rano mu vola sekretarka alebo sefka a mne to zacalo hrozne vadit zacala som ho upodozrievat ze snimi nieco ma a stale som mu to vykrikovala, on mi vzdy vravi ze nie ze ma len mna. Vcera sme sa dost na tom povadili. Doteraz mi take veci nevadili ale teraz sa popri tych "modelkach"citim ako nafuknuty balon,bojim sa aby som ho nestratila.Stacilo by mi len trochu viac pochopenia alebo viac casu

snehuliacik29
12. jan 2017

Traveny somnou.citim sa taka odsunuta lebo aj ked z prace pride ide si pospat alebo robi nieco okolo domu. Taketo vykyvy nalad som predtym nemala.

emilia25
12. jan 2017

Moj muz to vedel vzdy pochopit zazil to 4 krat ale pri prvom na to nikdy nezabudne ked som plakala kknad kravami co sa topili.vzdy sa mi snazil plnit moje chute aj ked som ja na to zabudla lebo se to nemali doma a obchod v meste tak mi to hned kukupikukupil.bozkavapil.bozkaval brusko ako prve a zboznoval ked som si z neho urobila vankus a deti ho kopali do chrbata.ked d spsom mala zlu naladu tak som mu to proste povedala a vzdy vedel aj vie ako mi urobi znova usmev na perach.vzdy sa pytal ako sa citim z prace mi vzdy zavola aj ked nie som tehu.behal somnou na poradne pri porodoch bolbol.no opora velika vzdy bol aj bude.milujem ho neskutocne.

emilia25
12. jan 2017

A pri ee3 tehu som mala take stavy ze som muzovy do prahy volala aby prisiel domov ze mi je tak moc smutno ze tp uz nevydrzim.tak povedal majstrovy ze ide domov a o 4hodky som ho mala doma.ale take plakanie v telefone ze hrozne co si.prisiel sice na 2 dni ale bola som stastna aj za tititi 2 dni potom som bola pokojna az do konca tehu.vyse sa to neopakovalo.

romina1912
12. jan 2017

Och tak o tehu naladach by som vedela rozpravat romany. Moj chlap bol veeelmi tolerantny, vracala som do konca 6 mes nonstop x krat denne este aj potom zopar x a nalady hrozne. Stale som pre nieco plakala, zo vsetkeho mi bolo zle , napinalo ma ked si vedla mna lahol a len sa pohol uz som kricala nech prestane, vadilo mi ze pri mne nesedi 24/7 dni v tyzdni a ked sedel tak mi vadilo ze pri mne aj dycha 😨 😝 ale on vedel ze to prejde a su to len hormony

snehuliacik29
12. jan 2017

Keby

snehuliacik29
12. jan 2017

To je aj moj pripad presne aby bol vzdy pri mne a rozpravat sa somnou. A ked mu vycitam to tak mi povie ze taram alebo ze som chora -ze mam depku

llaurita
12. jan 2017

Ja som hrozne placliva a lutujem sa. V podstate mi je cely cas zle, som uplne bez energie a total v depresii z toho. Ked mi trebars rodicia pomozu so synom, zoberu ho von alebo mu uvaria obed, tak ja cely cas iba rozmyslam nad tym, aka som hrozna matka, ked sa ani nedokazem postarat o syna, a to teda cakam druhe a co bude potom.... Ja dufam, ze najhorsie obdobie bude tento prvy trimester a potom sa to obrati. Pri synovi som to mala tak, ze zhruba od toho 16 tt som bola plna energie a pozitivnej nalady, dovtedy v tazkej depresii...

snehuliacik29
12. jan 2017

Ja

sovulka007
28. feb 2017

vsetky zmeny su normalne a urcite sa to da vsetko do poriadku po porode. mne sice este sibalo behom celeho kojenia ale tak snad to nebude tvoj pripad :D drz sa a nezabudaj vsetko bude ok :D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre