Výkyvy nálad v tehotenstve

sonka011
11. mar 2014

Ahojte tehulky a maminy, som v 16tt a uz vazne neviem co so sebou... Mam obrovske vykyvy nalad, casto tym ublizim blizkym teda hlavne priatelovy... Som emocionalne labilna, chce sa mi plakat a netusim preco...rozhadzu ma veci, ktore inak nie a casto si veci pripustam asi az moc k srdcu...vzdy si to uvedomim az potom danom incidente ci situacii....som z toho nervozna s myslim ze taketo nalady neprospievaju babatku no netusim co s tym robit :/

luba28
11. mar 2014

@sonka011 to je normalne a prejde to neskor,...vysvetli priatelovi,ze to su hormony a ze nech ti odpusti,ked mu nevedomky ublizis,.. 🙂

sonka011
autor
11. mar 2014

@luba28 on ma chape no tiez nie je z ladu a obcas je to aj na neho moc...sice je pravda ze mnohokrat by mohol preukazat viac pochopenia...obcas mi pripada akoby nebral ohlad na to, ze to sposobuju hormony....no nic mu nechcem vycitat...je to pre nas oboch nieco nezname...dufam, ze mas pravdu a casom to pominie...a dufam ze coskoro...kazdopadne ti dakujem za nazor 🙂

luba28
11. mar 2014

@sonka011 aj mm bol na nervy zo mna,ale radsej odisiel z izby ked sa blizila burka,.....

baruskas
11. mar 2014

som na tom podobne...rýchlo sa nad hovadinou rozplačem a v momente mi to je smiešne prečo vobec plačem....moj muž sa to už pomaly naučil akceptovat...ale okolie na mna pozerá,že smer Pezinok...ale to tie tehotenské hormóny...časom sa to zlepši...už mám 5r. slečnu takže viem že to prejde 🙂

lyzzy
11. mar 2014

no vidite....ja nie som tehotna a robim toto iste 😖

sonka011
autor
12. mar 2014

@baruskas dufam ze to prejde co najskor...som z toho vycerpana, psychicky....nastastie ma to nechyta v spolocnosti a na verejnosti...o to viac si to schyta moj priatel....myslim ze to este aj znasobuju pripravy na bliziacu sa svadbu a prerabanie domu...

zdena12345
12. mar 2014

tiez to zazivam:(
najviac si odskace samozrejme manzel a najblizsi. Celkovo som viac "zundrava" na vsetkom vidim nedostatky, nic mi nie je po voly. Ale aj objektivne sa toho teraz na mna vela zosypalo v praci a aj doma a aj zdravotne problemy na zaciatku tehotenstva, malo volneho casu na oddych. Urcite aj to robi svoje. Dufam len, ze to prejde a neodzrkadli sa to na malom. lebo svokra stale hovori, ze bude maly potom nervak

dzafo10
5. máj 2014

ja som od zaciatku mala otrasne nalady skoro som sa s praitelom rozisla ... to bol otras doma som kazdemu liezla na nervy no vsade a aj v praci ... potom som sa to naucila ovladat a zahryznut si radsej do jazyka a uz to bolo fajn ale teraz som v osmom mesiaci a zas to zacina ale skor ze stale placem a neviem niekedy ze preco .....

masinka
5. máj 2014

@sonka011 ked som manzelovi oznamila, ze cakame dalsie babo, tak si len vzdychol ze zase nas caka 9 nesiacov PMS .....
my zeny musime zvladat tehotenske nevolnosti, porod ... tak hadam chlapi zvladnu tie nase tehotenske nalady ...

evitka83
5. máj 2014

Ja som mavala nalady na zaciatku, potom bol chvilu klud a teraz ma to zas zacalo chytat, lebo ma vsetko boli, tlaci a som z kazdej blbosti nervozna. Moj muz sa to naucil tolerovat,ked vidi ako mi rastie brusko a mala sa vrti a ako mne sa tazko chodi. Ale u nas to ma paradoxne vyhodu. Dostavam kvety castejsie ako obvykle, vsetko mi prejde, hlavne ked si nieco vyberam do noveho domu, coby standardne opindal, teraz len kyvne hlavou a povie mi vyber si co chces, ked budes spokojna. Pochopil, ze spokojna mamina=spokojna dcera 🙂

dzafo10
5. máj 2014

Presne keby si bola stale nervozna tak by bolo aj babo neervozne a to asi nechce 🙂 aj u mna to tak je ustupuje ked mam na nieco chut tak bud ideme kdesi nato hlavne na sladke :D aj ked on sladke moc nemusi :D chudak ale premaha sa :D a o nervozite pridte ku mne domov :D moja mama je tiez tehotna a ta je otrasna ... strasne nervozna je uz mi normalne lezie na nervy a ide sa somnou hadat .. radsej sa zoberem a idem prec. co ona by mala byt zvyknuta tak tazsie znasa tehotenstvo ako ja

veve_1992
18. aug 2017

@sonka011 ja som na tom podobne tiež mám strašne výkyvy nálad. Často urobím veci ktoré ublizia blízkym nevedomky. manželovi som to vysvetlila aj rodine čo sa so mnou deje. Manžel ma už pochopil ale s jeho rodinou som na nože bohužiaľ. Nepochopili to

nankab
9. okt 2017

Dobrý deň určite odporúčam Bachovu kvetovú terapiu. Sú to esencie zamerané na zharmonizovanie psychiky - je to veľmi jemná metóda vhodná úplne pre každého, kto potrebuje riešiť napr. hnev, strachy, nervozitu, únavu, vyčerpanosť, úzkosti, adaptabilitu, apatiu, kto má výčitky svedomia, nízke sebavedomie...je tam 37 esencií na výber. ak budete mať záujem, prosím napíšte mi do správy, poradím viac🙂 prajem všetko dobré

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre