Kedy mi začne rásť bruško?

mishaella1984
21. mar 2015

Ahojte, kedy sa da (u prvorodicky) cakat ze sa zacne aspon trochu črtať brusko? Tyzdne alebo mesiac.
Nakolko ja mam nepravidelný cyklus a otehotnela som neskor takze u mna sa to neda ráta ako bezne od prveho dna poslednej m. Ale podla nej som 6+3TT a od oplodnenia bude ma konci 3 TT. Tak len ze kedy cca sa uz da zacat tesit v takomto prípade co myslite? 🙂 Som tenka. a vraj vtedy vidno skorej. Ale momentalne mam plochsie brucho nez ked som tehu nebola.

bosoriak
21. mar 2015

@mishaella1984 No tak ja som bola chuda s plochym bruchom a prvykrat bolo vidiet tehotenstvo na zaciatku 19. tyzdna. A aj to bolo skor akoby som bola len pribrata. Skutocne tehotenske bolo az tak okolo 22-23 tyzdna, vtedy uz to bolo viac-menej jasne.
Takze si este pockas 🙂

mishaella1984
autor
21. mar 2015

no co uz 🙂 v robote mi ako vzdy zas neuveria ale to je najmenej.. hlavne nech to male vnutri rastie a mam sa na co tesit.

lavinis
21. mar 2015

@mishaella1984 na fotke mi bolo vidno v 13.tyzdni a pod obtiahnutym trickom koncom 14.tt 🙂 teraz zacinam 16tt a teda Uz je pekne gulate a vidno pokial nemam nieco super volne🙂 ale ja som ploche brucho mala posledne tak pred 10 rokmi 🙂)

lilli19
21. mar 2015

mne brusko vyskocilo az v 18tt ale uplne malicke, tiez som chuda😉a vtedy som aj pohyby zacala citit

laura1804
21. mar 2015

@mishaella1984 :D ja som vracala kazdych 5 minut, takze mi v robote rozhodne verili :D Ale oblecenie mi zacalo byt tesne uz okolo 10tt, no na druhej strane, stretla som kamosku, ked som bola v 28tt a ona si nevsimla, ze som tehotna :D Takze je to individualne...teraz som v 38tt a zozadu na mne nic nevidno...a spredu vraj vyzeram akoby som zjedla loptu 🙂

mishaella1984
autor
21. mar 2015

ja neviem vlastne ani kedy to mam ratat, kedze mam nepravidelne, dlhy cyklus /cca 33-34 dni/ tym padom aj ovulku mam neskor ako byva pri 28dnovom napr.
Takze asi u mna to ratat podla prveho dna poslednej m. by bolo nepresne. Resp. asi by sono podla toho malo teraz ukazovat ine ako co ukaze realne. Ak teda vobec nieco uz ukaze.

lavinis
21. mar 2015

14tt + 5 u mňa ;)

mishaella1984
autor
21. mar 2015

lol to mne nehrozi zatial.. ja som podla m. prvá polka druheho mesiaca a podla oplodnenia ešte 1 mesiac.. a brucho ukazkovo ploche.

Este ma len caka prve vysetrenie, tak dufam ze tam uz nieco bude a bude to hlavne zive a v poriadku.

lavinis
21. mar 2015

@mishaella1984 no do konca prvého trimestra to ani nečakaj, že sa to moc zmení 🙂

mishaella1984
autor
21. mar 2015

@lavinis ved jasne.. len na mne zvykne byt vidiet aj ked sa viac najem, kedze som tenka velmi :D preto mi je cudne ze teraz aj ked sa nacpem tak prakticky nic.

lajlilinka
21. mar 2015

Ono je to veľmi individuálne, na porovnanie, s kamarátkou sme skoro rovnako tehotné (2 týždne rozdiel) a bruska máme úplne iné.
Mne bruško vybehlo hneď, ešte som nemala za sebou prvý trimester a už to bolo vidno... Jej bolo badať bruško až na začiatku 5 mesiaca, inak vyzerala ako dobre najedena... Ja som ho mala široké, všetko v bokoch, ona zase úzke od pŕs dolu... 😊
Inak sme postavami skoro rovnaké, ona má o pár cm viac...

lavinis
21. mar 2015

@mishaella1984 ja mám kamošku, ktorá je útlučka, chudunká a ona ešte v 4.mesiaci zapla všetky rifle 😀

mishaella1984
autor
21. mar 2015

Najviac ma hnevá ze nech zjem kolko chcem, miesto preberania este chudmem. S tym mam uz dlho problem aj ked sa snazim jest vyvážene a nie tazke mastné jedla ale ani prehnane light. Ale teraz ako jem este viac lebo ma zaludok núti tak paradoxne este viac váha dole. Uz idem na 47kg co pri 165cm vidim ze je malo. A aj to citim, nieje energia. Ale uz neviem co robit. Nie ze by som chcela extrémne pribrať ale aspon na 50. Môj rekord bol 52 a vtedy som sa citila fajn. Ale to bolo davno, ked som nemala take psychické stresy a veci za sebou. Mate tu niektorá podobný problem? Ze ako to riešite. Lebo zas nasilu jest neviem a co zjem sa na mna vobec nenalepuje.

siska53
21. mar 2015

@mishaella1984 v takom nizkom tt je malokedy na daktorej vidno ze je tehu.

seahorse27
21. mar 2015

Je to velmi individualne, zalezi na tom, ako rychlo priberas. Hovori sa, ze u prvorodiciek rastie brusko pomalsie a u druho a viacrodiciek vidno hned, ze je baba tehu. U mna to bolo presne naopak. Pri prvom tehu som hned zacala priberat a uz na zaciatku 4. mesiaca som nosila tehu gate. Pri druhom tehu som si prvy krat tehu gate obliekla az na zaciatku 7. mesiaca :D A az vtedy si niektori kolegovia v praci vsimli, ze som tehotna :D Vychodiskova vaha bola pri oboch tehu rovnaka, som skor stihla, len pri tom druhom som priberala pomalsie a celkovo som pribrala o 5 kil menej ako pri prvom. Neboj sa, babatko si zoberie, co potrebuje, aj ked nepriberas. Si este len na zaciatku, tak toho potrebuje naozaj minimum. Ak extremne nezvracias, tak to zatial ani neries. Cim pomalsie ti brusko bude rast, tym mensia pravdepodobnost, ze sa ti urobia strie...Dolezite bude to, ci babatko bude mat na sone spravnu velkost ;)

siska53
21. mar 2015

@mishaella1984 pri prvom mi zacalo vyskakovat v 4.m.az,pri druhom uz v 3.m..ale to aj kvoli diastaze brusnych svalov. Na mojej mame nebolo pri sestre nic vidiet az do polcasu - cca 20.tt...
Na jednej kamoske bolo vidno brusko az po 6.m. A celkovo ho mala male. A ma paradneho chlapa maleho. 🙂

Tak vydrz! Ja som sa tiez nevedela dockat,kedy to bude vidiet.;)

mishaella1984
autor
21. mar 2015

@seahorse27 nevraciam vobec zatial.. ale zle mi byva, prvy raz aj tuto noc som sa zobudila zľahka na to ze ma boli brucho. A pred dvoma týždňami vkuse na záchod (vtedy to bolo ale fakt len na úplnom začiatku), potom dlhsie klud a teraz zas ma núti chodit ako keby mam prechladnutie mechúra ale pri nom aj pali a to ka naštastie teraz nie.

seahorse27
21. mar 2015

@mishaella1984 Caste mocenie je na zaciatku tehu normalne, je to sposobene hormonmi a potom neskor zase zvacsenou maternicou...tak sa priprav, ze budes takto behat az dokonca :D

tjaden
21. mar 2015

Ahoj ja som v 14tt bola v nemocnici kvôli žlčniku a doktor mi povedal: "No už to začína byť vidieť" a ja pozerám..kde? Bola som úplne plochá, ako tehotná som vyzerala až niekedy v 4-5mes

bonaqa2013
21. mar 2015

Pri prvom tehu v 6 mesiaci.

tajka1986
21. mar 2015

Ja som bola trosku pri sebe,takze skutocne tehotenske brusko az okolo 20 tyzdna 🙂 dovtedy si urcite mysleli ze henta aka vyzrata 😀😀😀

tajka1986
21. mar 2015

@mishaella1984 dojdi k nam ja ta vykrmim za mesiac ta doma nespoznaju 😀

mishaella1984
autor
21. mar 2015

:D ver mi ze jem tolko momentalne co asi este nikdy az sa smejem kam to dávam a ani kilo na mne neostáva.

janickacrazy
21. mar 2015

@mishaella1984 Hlavne sa tým nestresuj, dopraj si viac oddychu, určite začneš priberať neskor. Mne v prvom tehu začalo byť vidno bruško asi až v 5.mesiaci, to som ešte bola vtedy na svojej poslednej dižine a v pohode ma tam balili chlapi, ktorí si nevšimli, že som tehu. Ked som im to povedala, hned pomaly ozeleneli a ja som sa dobre nasmiala aspon. 😀 Teraz čakám tretie bábo, som podla som len v 5tt a bruško mi už vidno takto skoro.

mishaella1984
autor
21. mar 2015

tak oddych sa mi moc neda, len cez vikend.. kedze cez tyzden chodim na 8mu a az okolo 6tej prichádzam domov a aj to ked o 5tej odchádzam tie ich poznamky ze ci mam pol dna dovolenky.. uz sa snazim nepocuvat ale moc dobre mi nerobia kedze oni chodia na neskoršiu, tretinu dna preflakaju, ja makam lebo stale mam co robit oni len rečami zdôrazňujú ako maju toho vela. Velakrat na mna cez den ide únava ale neda sa oddychovať, zas by bonzovali a kym nemam knižku nemozem sa ozvat nijak.

siska53
21. mar 2015

@mishaella1984 jeezisi! To aj moj otec mal tak. Chodil na 6tu(mohol v ramci pohyblivky ) a ti co chodili na 9 a casto aj neskor-cize uz neskoro,tak na neho pozerali a hadzali poznamky,ked siel o 16 domov.
Hlavne doma.odpocivaj a ked budes mat,tak tehu knizku na personalne a oboznamit sefovcom.

mishaella1984
autor
21. mar 2015

@siska53 Oni aj dost zavidia lebo ja mam za kym domov ist oni nie. Aj teraz to bude závisť to mi je jasne. Videla som uz ten ich prejav neraz. A mnou celkovo opovrhujú lebo som si dovolila napriek nižšej pozícii a rovnakému vzdelaniu ako maju ostatni mat nieco viac.. vzťah.. dlhodobý. A tak s nimi od začiatku nechodievam firemne nikam. Jednak preto lebo si budujem súkromný zivot a aj preto lebo ma to v ich spoločnosti nebavi, bohate mi staci denne 9 h. byt s nimi v jednom priestore.

berush06
23. mar 2015

@mishaella1984 Ja som na konci 8tt a pribrala som hned 😀 V rodine ma hned prekukli ze som tehu, a pritom som pribrala mozno 3kila zatial... Ale normalne som utla, cize u mna aj par kil je hned vidno. A brusko mam skor nafuknute, take ako pred kramami. ale prsia mi narastli hned, už som si musela kúpiť aj vačšiu podprdu 🙂
Takže je to si u každej babulky ine, moja mamina povedala, že to mám po nej 🙂

miroslava112
23. mar 2015

mishaella1984 ja som v 17.týždni a už ked som bola v 14 tak som si musela kupovať nové oblečko,pretože som rifle už nezapla.A to som bola vždy chudá 🙂tak možno aj u teba príde bruško skôr ja sa z toho vytešujem a nosím obtiahnuté tričká aby to bolo vidieť.Veď sa nemáme za čo hanbiť 😀

elizita
23. mar 2015

@mishaella1984 no, ja som vysoka a chuda chuda... doma sme to oznamili na konci 16tt a nechapali... nikto si nic nevsimol.. v obleceni mi to bolo ako tak vidiet po 25tt... a pritom som najviac pribrala medzi 16 a 20tt... no az potom mi zacalo rast brusko... ved kukni moj album 🙂 tehotenske nohavice som si obliekla prvy krat az v 8.mesiaci, aj to su mi doteraz na bruchu volne, takze ich nosim len vynimocne... lepsie su mi povodne leginy.. mne praveze hovorili vzdy, ze ked budem tehotna raz, tak to dlho nebude na mne vidiet.. nechcela som im verit, ale ozaj mali pravdu..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre