Mali ste niektorá podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo?

gretuch_47
4. feb 2020

Ahoj, podľa dňa poslednej menštruácie by som mala byt 6+5tt, Na ultrazvuku bol vidno možno gestacny vak 13mm, doktor si nieje istý. podozrenie na mimomaternicove.
Hcg 3200. Podľa neho som bud otehotnela neskôr alebo je to mmt lenže tehotenský test ukazoval už 2-3tt čiže 4-5tt pred dvomi týždňami presne ako mal. 😔 stalo sa to už niekomu ?

miriam1983
4. feb 2020

@gretuch_47 a kde videl ten gestacny vak?

gretuch_47
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
deti95060810
4. feb 2020

keby si išla k lekárovi neskoršie, nemáš teraz peklo....k lekárovi stačí ísť aj mesiac po vynechaní men. Vtedy už určite vidí čo je vo veci....😉
držím palce.

gretuch_47
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam1983
4. feb 2020

@gretuch_47 myslim,ze jed tam nueco videl,tak by poznal ci je to gesravny vak alebo cysta. A hlavne by ho videl inde. Takze sa asi nejedna k mimomaternicove. Mozno si mala posunutu ovulaciu. Ja som vedela presne jedy som otehotnela pri prvom a ked mi povedal,ze som mala posunutu,vedela som,ze to nie je mozne. Mne sa malicke nevyvijalo,ale tebe sa este moze,len hcg stupa pomalsie. Neboj 🙂

gretuch_47
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam1983
4. feb 2020

Mne taketo,dokonca este mensie videl v 5tt. O dva tyzdne uz bilo srdiecko.

gretuch_47
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam1983
4. feb 2020

@gretuch_47 a klasicky ti silnie? Ci si robila len digitalny? Mne vtedy,ked to bolo zle,tie testy slabli.

gretuch_47
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miriam1983
4. feb 2020

@gretuch_47 a teraz mas ist kedy na krv?

gretuch_47
autor
4. feb 2020

@miriam1983 o tri dni

miriam1983
4. feb 2020

@gretuch_47 tak uvidis,ci stupne. To by malo byt minimalne raz tolko,aj viac. Neboj.

lucka.mt
4. feb 2020

podla HCG by si mala byt tehotna... ja som pri miomomaternicovom mala iba okolo 1200 v 6tt, tiez som mala dutinku v maternici ale prazdnu, doktorov to tiez miatlo...

denullllka
4. feb 2020

@gretuch_47 ahoj, mne povedal toto iste, že vidí len nejakú dutinku v maternici a že sa môže jednať o mimomaternicove tehotenstvo a sledovali sme to a embryo nikde až sa potom neskôr objavilo asi dva týždne na to? Lenze ešte nebolo vidieť akciu a tiež povedal, že som asi neskôr otehotnela. Tak teraz vo štvrtok mám kontrolu ďalšiu.
Čiže pokial nekrvacas a nemáš bolesti, tak podľa mna mimomaternicove to asi nebude.. a navyše keď videl gestacny vak v maternici.
Nestresuj sa a buď hlavne v klude 😊 a ja ešte aj k tomu mám hnedý výtok už asi týždeň, ale všetko ok beriem lieky na udržanie tehotenstva. Takze tak.
Držím ti palce nech všetko dobre dopadne 🙂

gretuch_47
autor
4. feb 2020

@denullllka ďakujem pekne 🙂 a hcg si mala ake ? to ti stupalo normalne ?

denullllka
4. feb 2020

@gretuch_47 vieš čo mne hcg brali len na začiatku a to som mala okolo 870? Nepamätám si presne, no zodpovedalo to tomu týždňu v ktorom som bola a bolo vidno len tu spomínanú dutinku a lekár navrhol že mi hcg stále brat nebude, že uvidíme neskôr a ukázalo sa embryo na sone ako som spomínala.
A predtým, keď som nečakane potratila, tak mi brali hcg každé tri dni a furt robili sono a podobne lebo bol stále gs prázdny ale hcg mi rástlo a aj gs mi stále rástol ale bez prítomnosti embrya čiže to bol zamlknuty potrat.. takze tak. Takze podľa mna to je zbytočne stále robiť sono a brat krv na hcg, treba pockat kým sa dačo ukáže a aj tak v skorom štádiu tehotenstva nie je vidno embryo..

denullllka
4. feb 2020

@gretuch_47 vazne nestresuj, oddychuj a podobne ak sa ma ukázať embryo ukáže sa ver mi.. ale podľa mna keby ide o mimomaternicove tak by si nemala gestacny vak ale len takú dutinku, lebo ta sa vraj lubi robiť pri mimomaternicovom aspoň tak mi to povedal môj gyn..
ver tomu že bude všetko ok 😊

gretuch_47
autor
4. feb 2020

@denullllka Ďakujem za podporu 🙂

modrykoniicek
4. feb 2020

Bežne je plod vidieť až neskôr na ultrazvuku.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre