Čas môjho otehotnenia

ivica111
24. sep 2014

ahojte dievcata...chchem sa vas opytat ci nahodou niekto nema skusenost ako to vlastne funguje ked som mala vzdy nepravidelny cyklus..moj posledny cyklus trval 38 dni....menstruaciu som doslata ...potom o 2 tyzdne sme sa milovali s priatelom naplno nakolko nam nevadilo ak by som otehotnela....to bolo koncom mesiaca...potom zasa o tyzden sme sa milovali....naplno....bola som uplne uvolnena bolo sme na dofci a bolo to super...no a potom uz menstruacia neprisla.....urobila som si test a bol pozitivny..teraz sme v 26 tyzdni podla ultrazvuku....podla poslednej menstruacii som uz v 28 tyzdni....no tak som sla k lekarovi ten tehotenstvo potvrdil no hned mi povedal ze mam 2 tyzdnovy posun....to by znamenalo ze som otehotnela kvazi zaciatkom mesiaca vtedy ked som mala styk s priatelom....akoze vtedy som mala tu vymyslenu menstruaciu....no a povedal mi ze som musela ovulovat az o 2 tyzdne neskor a vlastne vtedy otehotniet....lebo ze ovu byva v 14 den....myslite ze sa nemohol nejako pomylit ved uz potom som sex nemala....a este ako mozem mat v 14 den ovu ked moj cyklus posledny bol 38 -takze ovulacia by mala byt cca v polke ???neviete mi niektora poradit bola by som vdacna.....dakujem

melleanor
24. sep 2014

@ivica111 čítam to už tretí krát a stále neviem čo ťa trápi...

xenicka13
24. sep 2014

Prečo je to dôležité?

andromeda_ja
24. sep 2014

Babatka v brusku nie su vzdy tabulkove. Mozno je len to drobatko trosku mensie... Bezne su babatka cca o tyzden vacsie ci mensie a ked sa k tomu prida nepravidelnost cyklu, tak je to ok. Okrem ineho spermie preziju v maternici aj 3 - 4 dni. Spravna ovulacia byva 14 den od zaciatku cyklu nech uz je cely cyklus akokolvek dlhy.

ivica111
autor
24. sep 2014

pretoze teraz si moj priatel mysli ze som ho podviedla....bol pri tom ked mi to doktor povedal....a mame momentalne krizu,neviem mu to vyvetlit ze to pravda neni.....stresujem sa a viem ze hlavne pre babo to nieje dobre......

ivica111
autor
24. sep 2014

@andromeda_ja aha takze ak tam je ten posun 2 tyzdne tak mozno je to len preto ze bolo babatko trosku mensie???mozno to vobec nieje v tej menstruacii???mozno to vsetko sedi a ja som otehotnela bud koncom mesiaca alebo ten dalsi tyzden???

sezam
24. sep 2014

@ivica111 ak by si isla k inemu lekarovi a robil by ti ultrazvuk, mohol by ti povedat, ze si v 25.tyzdni, zavisi to aj od velkosti babatka. Takze sa koli tomu nestresuj a priatelovi to tiez vysvetli. Je to tak, ako pise andromeda_ja. Držím palce!

ivica111
autor
24. sep 2014

@sezam dakujem to vsetko mu dnes ukazem nech cita...nech to uz konecne pochopi.... 😢

horana
24. sep 2014

@ivica111 Ja som tu na MK uz pisala prispevky v tomto duchu, v skratke: my sme 2r nemohli otehu, napriek tomu ze obaja sme sa boli dat vysetrit, ja uplne podrobne vsetky mozne testy a vsetko uplne OK, potom Jonasovou metodou spolu s astrologiou mi vysli plodne terminy prave cez MS. Neverila som tomu ale vyskusali sme, hned prvu MS som otehu. Samozr. lekarka mi to odmietla uznat, ze to nie je mozne (inokedy sme zhodou okolnosti v tej dobe nie, takze ja som vedela naisto ze to muselo byt to), drzala sa striktne terminu podla ovulky, vsetky vseldky o 2t posunute, aj tie odbery na genet. vady, samo to vyslo uplne zle, stresovala ma, prenasala som 14 dni, maly sa narodil na 15ty podla mna uplne na termin, este ze som bola v osvietenej porodke kde mi dovolili tolko cakat a nevyvovavali. Ale neverili mi dokonca, ziadny lekar ti neuveri, ja tvrdim ze moderna veda este nevie vsetko 😉

hope87
24. sep 2014

@ivica111 no tak tvoj priatel je potom s prepacenim poriadny trkvas...mna keby moj chlap upodozrieval, ze som ho podviedla, lebo dr. povie, ze som musela vtedy a vtedy otehotniet a pritom by sme sa vtedy nemilovali, tak mu asi niečo otrepem o hlavu. Povedz priatelovi, nech sa prebere a zamysli sa nad sebou (samozrejme ak si ho naozaj nepodviedla a mas ciste svedomie)...mam jednu znamu, ktora uz porodila asi 4mesiace dozadu ale uz od sameho zaciatku jej doktor tvrdil a dobre ze nepresviedcal o tom, ze vtedy a vtedy museli pocat...aj ked ona im tvrdila, ze to nie je absolutne mozne, lebo vtedy priatel nebol doma(chodil kdesi pracovne na dlhsi cas) a presne vedela, ze kedy pocali, ked sli naplno...az ked sa vratil...a nakoniec aj tak bolo, porodila presne vtedy, kedy mala, podla toho, ako si to sama vypocitala podla skutocneho styku a nie na zaklade utz...

0silvia0
24. sep 2014

@ivica111 odhliadnuc od rôznych nepresností čo sa otehotnenia týka, základom zdravého vzťahu by mala byť dôvera. Keď ťa priateľ obviňuje z nevery a nedôveruje ti, neviem, či by som to nepovažovala za varovný signál, že so vzťahom nie je niečo v poriadku 😒 Teda ja by som sa na tvojom mieste hlboko zamyslela, či je to ten správny partner.

0silvia0
24. sep 2014

@hope87 si ma predbehla 🙂

ivica111
autor
24. sep 2014

@horana doktori vedia riadne ludi potrapit....ja som uz zufala lebo nechapem ako ma takto moze doktor presviedcat.....a nechce to pochopit.....este sa mi kvoli tomu aj vztaj pokazi.....hrozne 😢 😢 😢 😢 😢

majka2
24. sep 2014

ahoj. ja som tiez tehotna som v 17 tyzdni ale babo je o tyzden pozadu ja som mala cyklus 32 az 33 dnovy a pldny den mi vychadzal na 18 az 20 den cyklu takze urcite nemas plodny den v 14 den pri tvojom 38 dnovom 11 rokov po doktoroch kym som otehotnela takze cosi o tom viem

hope87
24. sep 2014

@ivica111 zavolaj priatela k tejto diskusii, nech si precita sam nejake skusenosti zien, aby ta len nestresoval a nepravom neupodozrieval...aj dr. su len ludia a mozu sa mylit...vid aj pripad, ktory som ti ja napisala. nehovorime tu predsa o dvoch mesiacoch...ale o dvoch tyzdnoch...

lienka_1
24. sep 2014

@ivica111 Ako citam, tak citam, mne tie cisla sedia. Ak mavas nepravidelnu menstruaciu, tak neovulujes na 14. den, ako to tvrdia tabulky, ale kedy sa tvoje telo samo rozhodne. System dozrievania vajicka vo folikule je presne spaty s urcitou hladinou jednotlivych hormonov. V skratke ide o to, ze ked mas nepravidelny cyklus, ovulaciu mozes mat kludne aj na 20., 25. ci 40 den cyklu. Vtedy vystupi hladina progesteronu a ked neotehu, klesne a ty dostanes menstruaciu.
Takze zabudni na 14 den. cyklu a ovulaciu, lebo si ju mala v uplne iny den cyklu. Ale gynekolog ti predpokladany tyzden porodu a tehotensky tyzden bude automaticky pocitat od poslednej menstruacie. Preto ten 2-tyzdnovy posun. Ak tvoj gynekolog vie, ze mas nepravidelny menzes, tak neviem, co spekuluje.

andromeda_ja
24. sep 2014

@ivica111 Netrap sa. Naozaj je vsetko v poriadku a tatinko je tvoj priatel. Ja mam tri deticky a kazde bolo ine. Jedno o tyzden vacsie, druhe mensie, tretie tak akurat... A kazdym ultrazvukom bol trochu iny posun podla merania. A samozrejme ber do uvahy aj dlzku prezitia spermii. Je to v poriadku ;)

ivica111
autor
24. sep 2014

@hope87 dnes mu to vsetko ukazem a potom mu jednu vrazim 😠 normalne ste ma baby trosku ukludnili a som rada ze som tu napislala lebo uz som fakt nevedela co robit.....

lienka_1
24. sep 2014

@ivica111 Nevrazaj mu 😀 Chlapi su na teketo veci veeeelmi citlivi. Radsej si to v klude vysvetlite(ak sa da) Toto je cisto-ciste nedorozumenie z nedostatku informacii. Mate stastie, ze mozete mat babatko, tak si ho vazte a nekazte si to negativnymi emociami(ale uz dost, bo som jak mudra kniha 😀 😀 )
Drzim palce, nech sa to medzi Vami vysvetli 😉

hope87
24. sep 2014

@ivica111 no presne to urob 😀 ...keby si dal aspon namahu si to najprv prestudovat a az potom vyslovovat veci, ktore nemozno zobrat spat...drzim ti palce a ked mu budes jednu davat po papuli, tak ho pozdrav odomna 😀

majka99999
24. sep 2014

@ivica111 moj cyklus bol tiez divny, zvycajne 30-35 dni, ale mala som aj 39. ja som teraz otehotnela na 23. alebo na 26. den cyklu (viem, kedy sme to robili a viem, kedy som mala pichanie ako pri prvom synovi a viem, kedy mi vysiel pozitivny test, naozaj pozitivny bol davno po meskani), na prvom ultrazvuku bola len bublinka, o 2 tyzdne mensia. no a v 12tt zaostavalo babo zase o tyzden. babatka nerastu rovnako, mozu byt mensie alebo vacsie a nezalezi vzdy od casu splodenia, proste rastu menej alebo viac, ved narodit sa moze aj 2,5 kg aj 4 kg babo a v termine.
ovulacia nebyva v polke cyklu, ovulacia byva rozne, skor sa priklanam k tomu, ze je 14 dni pred menstruaciou.

zvolsiinylogin
24. sep 2014

@ivica111 tak mu vysvetli, ze ste nechodili s babami pit....ked ti teraz neveri, ako priatel, co budes robit, ked bude tvoj muz? to si fakt o tebe myskli, ze si matrac, a pojdes aj s inym? no, tak to by mi na mojom vadilo...bud dovera alebo....

maxe38
24. sep 2014

@ivica111 co sa tyka tvojho priatela prepac za vyraz ale je to poriadny kreten.asi by bolo lepsie keby si nastuduje nejake veci a potom nech vypusti z ust nieco co bude v buducnosti lutovat.ja mam tiez dietatko o tyzden mensie a nerobime si s toho hlavu.ved preboha pamatat si a pocitat kedy sme mali presne sex je podla mna uplne chore.asi by si mala zvazit ci je priatel ten spravny clovek s ktorym chces zit ked uz teraz ti neveri.neviem kolko mate rokov ale fakt na zamyslenie teda.

mima4
24. sep 2014

@ivica111
prečo este chodis so svojim priatelom, ked ti on v podstate nedoveruje?
taky vztah nema zmysel..a to ste este len priatelia... čo bude v manzelstve? rozvod?
preč od neho.

katarinamarkova
24. sep 2014

@ivica111 ratat mozes kolko chces aj tak sa nikdy k persnemu terminu pocatia nedoratas poda ultrazvuku ani poslednej menstruacie. oba udaje su len orientacne a 2tyzdnova odchylka je uplne normalna......xxx zien nema ovulaciu vtedy kedy by podla tabuliek mala byt....a co doktor co pristroj to iny vysledok merani na sone.
ani porod ti presne nepovie kedy bolo babo pocate, zeny bezne rodia medzi 37. 42. tyzdnom rozne velke deti.
ak si si otcom ista, naco ratas??? chces samu seba presvedcit ze je otcom prave on?
ak si si ista sama mu ponukni ze po porode date spravit testy.
ak ma co i len najmensi dovod ziarlit na ineho, tak ho chapem ze si chce byt isty......ak nema.....tak sorry, ale asi sa moc netesi ze bude mat s tebou babo.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre